Telefon: 71 343 26 15
0
Brak produktów w koszyku.
Zbyt wielcy, by upaść - Andrew Ross Sorkin, Małgorzata Klimkiewicz

Zbyt wielcy, by upaść

Wydawnictwo: Wydawnictwo Kurhaus
ISBN: 978-83-935780-1-6
Język: Polski
Data wydania: 25 listopada 2013
Liczba stron: 695
Rozmiar pliku: 1,6 MB
Zabezpieczenie: Znak wodny
Nasza cena:
45,01 zł

Dostępne formaty plików:

EPUB , MOBI

Licząca 750 stron opowieść o początkach amerykańskiego kryzysu finansowego z 2008 roku, którego skutkiem są dzisiejsze problemy gospodarcze całego świata, to pierwsza książka dziennikarza „New York Timesa” Andrew Ross Sorkina. Brawurowo poprowadzona narracja demaskuje ambicję, chciwość i żądzę władzy, buzujące na wysokich piętrach wieżowców Wall Street. Autor, który szczegółowo odtworzył kulisy najważniejszych dla amerykańskiej gospodarki negocjacji bankierów z rządem, nie ma złudzeń: przekonanie urzędników i rynkowych graczy, że istnieją podmioty zbyt wielkie, by upaść, to ładunek wybuchowy, którego zegar wciąż tyka.
Sorkin otrzymał za książkę „Zbyt wielcy, by upaść” prestiżową Gerald Loeb Award 2010. Publikacja nominowana była także do tytułu najlepszej książki biznesowej dziennika „Financial Times”.

„Opowieść Sorkina budzi grozę, pokazując, jak najważniejsi gracze Wall Street praktycznie do końca ignorowali powagę sytuacji, w jakiej się znaleźli. W mojej pracy miałem okazję poznać wielu z aktorów tamtych wydarzeń. Ani moje własne doświadczenia, ani sama relacja autora nie dają powodów, by kwestionować uczciwość tych osób. Natomiast nie mam wątpliwości, że większość liderów Wall Street nie było intelektualnie przygotowanych na walkę z kryzysem takich rozmiarów”.

Fragment przedmowy do wydania polskiego, Cezary Stypułkowski, Prezes Zarządu, Dyrektor Generalny Bre Bank SA

Szybki kontakt

tel: 71 343 26 15
kom: 538 392 004
kontakt@czytio.pl
poniedziałek - piątek 09:00 - 16:00
ul. Lelewela 4 IIIp (budynek WDN)
53-505 Wrocław
Korzystamy z plików cookies w celu sprawnej realizacji usług i poprawnego działania strony.
Możesz określić sposób przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Więcej informacji znajdziesz tutaj »