Telefon: 71 343 26 15
0
Brak produktów w koszyku.
Linie uskoku - Raghuram G. Rajan, Tomasz Krzyżanowski

Linie uskoku

Wydawnictwo: Wydawnictwo Kurhaus
ISBN: 978-839-357-800-9
Język: Polski
Data wydania: 25 listopada 2013
Liczba stron: 357
Rozmiar pliku: 3,1 MB
Zabezpieczenie: Znak wodny
Nasza cena:
34,90 zł

Dostępne formaty plików:

MOBI , EPUB

„Linie uskoku” Raghurama G. Rajana to jedna z najlepszych analiz makroekonomicznych ostatnich lat, w której syntetycznie zebrana teoria i świetnie opisane wydarzenia łączą się z bogatą wiedzą ekonomiczną autora. Rajan przekonuje, że napięcia polityczne, ujemne bilanse handlowe w krajach wychodzących z pewnych modeli wzrostu oraz fakt, iż na świecie różne systemy rynkowe stykają się, by finansować deficyty, to czynniki, które niczym geologiczne rysy tektoniczne powodują czasem trzęsienia ziemi.
Ciekawa metafora, barwny język i błyskotliwość wywodu zagwarantowały „Liniom uskoku” tytuł najlepszej książki ekonomicznej 2010 roku według „Financial Times”.

„Co zrobić, by znowu się nie pomylić? Dziś – po doświadczeniach kryzysu – świat ma pokusę nadmiaru regulacji. Rajan nie ma złudzeń, że istnieją jakieś cudowne rozwiązania. Jak na wykładowcę w Chicago przystało, wierzy w mądrość i wolność ludzi, walczy ze stereotypami, opowiada się za konkurencją i wolnym, odpowiedzialnym rynkiem. To propozycje powrotu do korzeni starego, uczciwego kapitalizmu”.

Krzysztof Bień, redaktor naczelny portalu Obserwator Finansowy

 


„Poważna książka, która otrzeźwia. W czasach, kiedy trzeźwość jest prawdziwą cnotą”.

„The Financial Times”

Szybki kontakt

tel: 71 343 26 15
kom: 538 392 004
kontakt@czytio.pl
poniedziałek - piątek 09:00 - 16:00
ul. Lelewela 4 IIIp (budynek WDN)
53-505 Wrocław
Korzystamy z plików cookies w celu sprawnej realizacji usług i poprawnego działania strony.
Możesz określić sposób przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Więcej informacji znajdziesz tutaj »