Telefon: 71 343 26 15
0
Brak produktów w koszyku.
Krótka historia ekonomii - Michał Zacharzewski, Niall Kishtainy

Krótka historia ekonomii

Wydawnictwo: RM
ISBN: 978-83-7773-866-5
Język: Polski
Data wydania: 23 października 2017
Liczba stron: 264
Rozmiar pliku: 2,5 MB
Zabezpieczenie: Znak wodny
Cena katalogowa:
29,99 zł
Nasza cena:
29,90 zł

Dostępne formaty plików:

MOBI , EPUB

Skąd bierze się bieda? Czy kryzysów ekonomicznych naprawdę nie da się uniknąć? Czy interwencje państwowe w gospodarce są przekleństwem czy też koniecznością? Odpowiedź na te podstawowe pytania powinna zainteresować każdego, jednak zniechęcać może nieprzyjazny żargon ekonomiczny. Właśnie dlatego ta jasna, zrozumiała i wciągająca książka okazuje się idealnym rozwiązaniem dla młodych czytelników dopiero poznających ekonomię oraz ludzi, którzy chcą lepiej zrozumieć historię gospodarczą oraz rządzące nią idee począwszy od starożytności, a na czasach współczesnych skończywszy. 

Historyk gospodarczy Niall Kishtainy w krótkich rozdziałach ułożonych w porządku chronologicznym opisuje najważniejsze prądy i wydarzenia. Przy okazji przedstawia myślicieli takich jak Adam Smith, Karol Marx czy John Maynard Keynes. Wskazuje również punkty zwrotne historii, w tym wynalezienie pieniądza, narodzenie się kapitalizmu i Wielki Kryzys, oraz opisuje zjawiska przedsiębiorczości i nierówności, analizuje ekonomię behawioralną i kryzysy finansowe. Krótka historia ekonomii naświetla czołowe idee ekonomiczne, a także siły i dylematy kształtujące współczesny świat w czasach, w których wydają się ważniejsze niż kiedykolwiek. 

O książce:
„Błyskotliwie napisana, wciągająca historia ekonomii. Bardzo ludzka. Można się z niej sporo nauczyć, czego jestem najlepszym dowodem” - Tim Harford, autor „Messy” i „ Sekretów ekonomii, czyli ile naprawdę kosztuje twoja kawa?”. 

„Doskonałe wprowadzenie do ekonomii, przeznaczone dla osób początkujących. Książka napisana z werwą, a przy tym zabawna. W sposób dogłębny wyjaśnia, co ekonomiści wnieśli do współczesnego rozumienia świata” - Robert J. Shiller, laureat nagrody Nobla z ekonomii. 

“Ta książka stanowi intelektualną skrzynię ze skarbami dla każdego, kto interesuje się historią i wielkimi ideami oraz rolą, jaką myślenie ekonomiczne odgrywało w nich przez ponad 2000 lat”. - Charles Wheelan, autor Naked economy 

„Wielu chciałoby dowiedzieć się więcej o teoriach ekonomicznych – ale najwyraźniej nie dość mocno, by znieść dyskomfort związany z czytaniem o nich. „Krótka historia ekonomii” Nialla Kishtainy’ego rozwiązuje ten problem: jest naprawdę krótka i na tyle dobrze napisana, by czytało się ją bez większego wysiłku, a jednocześnie w sposób dogłębny chwyta głębię myśli, które zmieniły nasz sposób myślenia o świecie” - Robert H. Frank, autor The Economic Naturalist

Spis treści

1 Chłodne głowy i gorące serca
2 Szybujące łabędzie
3 Boska gospodarka
4 Wyprawa po złoto
5 Szczodrość natury
6 Niewidzialna ręka
7 Zboże kontra żelazo
8 Idealny świat
9 Zbyt wiele gęb
10 Lud pracujący świata
11 Doskonała równowaga
12 Zgaście Słońce!
13 Zyski z wojny
14 Hałaśliwy trębacz
15 Cola czy pepsi?
16 Człowiek z planem
17 Szpanowanie kasą
18 Prosto do ścieku
19 Twórcza destrukcja
20 Dylemat więźnia
21 Tyrania rządu
22 Wielkie Pchnięcie
23 Ekonomia wszystkiego
24 Dorastanie
25 Słodka harmonia
26 Podzielony świat
27 Napełnić wannę
28 Rządzeni przez klaunów
29 Iluzja pieniądza
30 Spojrzenie w przyszłość
31 Spekulanci atakują
32 Na ratunek słabeuszowi
33 Znając ciebie, znając mnie
34 Złamane obietnice
35 Brakujące kobiety
36 Umysły we mgle
37 Ekonomia w rzeczywistym świecie
38 Bankierzy poszaleli
39 Giganci wśród chmur
40 Dlaczego warto być ekonomistą?

Szybki kontakt

tel: 71 343 26 15
kom: 538 392 004
kontakt@czytio.pl
poniedziałek - piątek 09:00 - 16:00
ul. Lelewela 4 IIIp (budynek WDN)
53-505 Wrocław
Korzystamy z plików cookies w celu sprawnej realizacji usług i poprawnego działania strony.
Możesz określić sposób przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Więcej informacji znajdziesz tutaj »