Telefon: 71 343 26 15
0
Brak produktów w koszyku.
Sosnowiec jest takim samym miastem jak Londyn, Paryż, Wiedeń - Tomasz Kostro, Edward Kudelski

Sosnowiec jest takim samym miastem jak Londyn, Paryż, Wiedeń

Wydawnictwo: E-bookowo
ISBN: 978-83-7859-846-6
Język: Polski
Data wydania: grudnia 2017
Czas: 6 godz. 10 min.
Rozmiar pliku: 508,5 MB
Zabezpieczenie: Znak wodny
Nasza cena:
21,35 zł

Dostępne formaty plików:

MP3

Słuchowisko „Ojciec” było emitowane na ogólnopolskiej antenie. W roku 1938 w Wydawnictwie F. Hoesicka ukazała się powieść, którą w wersji audio macie Państwo w rękach. Powieść miała stać się podstawą scenariusza filmowego, co ostatecznie nie nastąpiło – przeszkodził wybuch wojny, którą Kudelski spędził w Warszawie prowadząc z powodzeniem własną, niewielką wytwórnię chemiczną.

Po wojnie twórczość literacka Edwarda Kudelskiego nie znajdowała uznania w oczach ówczesnych redaktorów, szefów wydawnictw i teatrów, co skutecznie zniechęciło autora i zaniechał prób literackich, a miał przecież wcale dobre recenzje w prestiżowych, przedwojennych tytułach. Czy słusznie postąpił, milknąc jako pisarz? Oceńcie sami. Jest faktem, że styl naszego autora może dziś odrobinę razić, a w każdym razie sprawiać nieco kłopotów. Pointa utworu jest zaskakująca, acz w zupełnie inny sposób, niż można by się spodziewać, ale …z drugiej strony obraz robotniczego przedmieścia Sosnowca (Konstantynowa, Środuli) w połowie międzywojennego dwudziestolecia urzeka. Historyk regionu może się zżymać na niekt.re niedokładności, ale to przecież literacka fikcja. Tak czy inaczej jest to bodaj jedyna w polskiej literaturze – a pewnie i w światowej – powieść, która ma w tytule „Sosnowiec”. Nazwa naszego miasta występuje co prawda w towarzystwie nazw trzech innych, nie ma co ukrywać, starszych, większych i dostojniejszych, ale za to na pierwszym miejscu. Choćby z tego względu książka warta jest przypomnienia, zwłaszcza że nie wznawiana przez dziesięciolecia stała się bibliofilskim białym krukiem.

Szybki kontakt

tel: 71 343 26 15
kom: 538 392 004
kontakt@czytio.pl
poniedziałek - piątek 10:00 - 15:00
ul. Lelewela 4 IIIp (budynek WDN)
53-505 Wrocław
Korzystamy z plików cookies w celu sprawnej realizacji usług i poprawnego działania strony.
Możesz określić sposób przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Więcej informacji znajdziesz tutaj »