Telefon: 71 343 26 15
0
Brak produktów w koszyku.
Pierwszy taniec - Izabela Żak

Pierwszy taniec

Wydawnictwo: E-bookowo
ISBN: 978-83-947427-1-3
Język: Polski
Data wydania: września 2017
Liczba stron: 127
Rozmiar pliku: 2,4 MB
Zabezpieczenie: Znak wodny
Nasza cena:
37,00 zł

Dostępne formaty plików:

PDF , EPUB, MOBI

Książka pt."Pierwszy Taniec" to pierwszy na rynku polskim poradnik tańca dla nowożeńców. Dedykowany przede wszystkim nowożeńcom, ale skierowany do par, czy singli, chcących rozpocząć swoją przygodę z tańcem. Książka krok po kroku poprowadzi przez wszystkie etapy przygotowań skupiając się na istotnych szczegółach – od zaplanowania nauki, poprzez wybór metody nauczania, instruktora, rodzaju tańca, muzyki, po pomoc w urozmaiceniu wystąpienia.

Poradnik napisany niezwykle prostym językiem z humorem, łatwo, szybko i miło się go czyta, a dzięki temu, że zawarte w nim ważne informacje są w większości ogólno-taneczne przydadzą się również osobom nie koniecznie planującym tylko weselny taniec.

 

 

 

PIĘĆ KROKÓW

 

W książce „Pierwszy Taniec” kwestię idealnego przygotowania podzieliłam na pięć kroków.

 

Pierwszy KROK to poszukiwania i wybór odpowiedniej metody nauczania. Na początku swojej tanecznej przygody, zapewne Pary nie wiedza jeszcze jaką drogę obrać w dotarciu do celu, jakim jest ich wymarzony Pierwszy Taniec. Ten rozdział pomoże usystematyzować albo uzupełni dotychczasową wiedzę o Pierwszym Tańcu, zajęciach z instruktorem, lekcjach w szkołach tańca, czy technikach przekonywania partnera do nauki tańca. Z tego rozdziału Para dowie się pokrótce, czym jest choreografia, a czym freestyle, jak różnią się do siebie kursy: tańca dla nowożeńców i tańca towarzyskiego, i czy warto skorzystać z nauki indywidualnej, czy lepiej wybrać się na kurs grupowy. Opisuję tu również, ile czasu warto zostawić na przygotowania. Zdradzam gdzie i jak szukać dobrego instruktora tańca, a jakich instruktorów unikać.

 

KROK drugi to przygotowania. Opisuję tu jak przygotować się do pierwszej lekcji tańca oraz na co zwrócić uwagę podczas zajęć. W kroku tym poświęcam również uwagę sukni, butom i garniturowi, czyli całemu ubiorowi Państwa Młodych.

 

Trzeci KROK, o którym piszę w poradniku, jest o wyborze stylu i rodzaju tańca. Z tego rozdziału można dowiedzieć się, jakie tańce i dlaczego właśnie je najczęściej wybierają pary na swój Pierwszy Taniec. Znaleźć tu można również sporo niezbędnych informacji o rodzajach tańca oraz efekcie finalnym – jak oddziałuje on na widza. Para dowie się, dlaczego warto wybrać akurat ten taniec, do jakich par pasuje, jak się do niego zabrać, co jest niezbędne i jakich błędów nie popełniać.

 

W KROKU czwartym sporo stron poświęciłam muzyce, gdyż wybór idealnego utworu spędza sen z powiek prawie każdej parze. Skupiłam się tu na wyjaśnieniu kilku istotnych zagadnień z dziedziny rytmu i dopasowania go do odpowiedniego rodzaju tańca. Para znajdzie tu również muzyczne inspiracje, gdzie każdy taniec ma przyporządkowaną listę utworów muzycznych, dzięki temu parze łatwiej będzie dokonać ostatecznego wyboru. Udzielam tu również wyczerpującej odpowiedzi na najczęściej zadawane przez pary pytanie: Muzyka z płyty czy wykonanie orkiestry na żywo – do czego lepiej zatańczyć Pierwszy Taniec?

 

I ostatni KROK piąty – skupia w swoim przesłaniu istotne informacje, a mianowicie: jak poradzić sobie z tremą podczas głównego wystąpienia. Dzięki mojemu bogatemu doświadczeniu i licznym eksperymentom przeprowadzonych na parach tanecznych zgromadziłam gamę ciekawych i pomocnych rozwiązań, które podczas występu nowożeńców zaoszczędzą stresu i pomogą radośnie przeżywać każdą ważną chwilę. W całej książce dużo pisz o stresie, gdyż odpowiednie opanowanie go gwarantuje połowę sukcesu. Co ważne, w tym kroku zdradzam również jak urozmaicić wystąpienie małżonków, podaje gotowe propozycje wraz z cenami konkretnych usług oraz w sytuacji małego budżetu – odpowiednimi zamiennikami. Przedstawiam oryginalne pomysły i proponuje rozwiązania będące w finansowym zasięgu większości z nas, a które z pewnością w łatwy sposób podniosą atrakcyjność każdego wystąpienia. Dlatego, nawet jeśli para nie myśli o lekcjach tańca i o profesjonalnym przygotowaniu choreografii w renomowanej szkole tańca, w poradniku znajdzie rozwiązania, porady, wskazówki, które pozwolą równie pięknie i profesjonalnie przygotować się do wymarzonego Pierwszego Tańca.

 

Na uwagę zasługuje również koniec książki, gdzie cytuje maile i komentarze od kursantów, uczniów i czytelników. W większości nawiązuje do nich i odpowiadam na zawarte w nich pytania.

 

Razem z książką udostępniam dostęp do bezpłatnych filmików taneczno-edukacyjnych – których treści i przekaz zostały dobrane i zmontowane w taki sposób, by jak najdokładniej przekazać czytelnikowi niezbędne wartości, dzięki którym, nauczy się podstawowych kroków najczęściej wybieranych przez pary tańców, lepiej poczuje rytm, popracuje nad postawą ciała w tańcu, czy ustawieniem nóg i ogólnie zaprezentuje się pewniej podczas wystąpienia.

 

W książce każdy znajdzie coś dla siebie. Poradnik został napisany w przystępny sposób – nawet trudniejsze zagadnienia związane z rozliczaniem rytmu w muzyce, czy kwestie związane z funkcjonowaniem organizmu w sytuacjach stresowych, opisane są prostym językiem.

 

Poradnik to w zasadzie Pierwszy Taniec w pigułce.

Szybki kontakt

tel: 71 343 26 15
kom: 538 392 004
kontakt@czytio.pl
poniedziałek - piątek 09:00 - 16:00
ul. Lelewela 4
53-505 Wrocław
Korzystamy z plików cookies w celu sprawnej realizacji usług i poprawnego działania strony.
Możesz określić sposób przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Więcej informacji znajdziesz tutaj »