Telefon: 71 343 26 15
0
Brak produktów w koszyku.
Z historią na szlaku. Zabytki w Polsce, które warto zobaczyć - Opracowanie zbiorowe

Z historią na szlaku. Zabytki w Polsce, które warto zobaczyć

Wydawnictwo: Histmag
ISBN: 978-83-65156-16-7
Język: Polski
Data wydania: 9 sierpnia 2017
Liczba stron: 103
Rozmiar pliku: 12,9 MB
Zabezpieczenie: Znak wodny
Nasza cena:
9,90 zł

Dostępne formaty plików:

MOBI , EPUB, PDF

W Polsce znaleźć można setki zabytków i miejsc związanych z przeszłością – wystarczy tylko trochę poszukać. „Z historią na szlaku. Zabytki w Polsce, które warto zobaczyć” to poradnik, który zainspiruje miłośników podróży po atrakcjach historycznych.

 

Zabytki Polski to nie tylko najpopularniejsze obiekty, znane z przewodników dla zagranicznych turystów. Każdy region naszego kraju ma swoją historyczną specyfikę i miejsca, która zasługują na uwagę. Jedni uwielbiają zamki i pałace, innych fascynują zabytkowe świątynie, jeszcze inni lubią spacery po klimatycznych dzielnicach. To właśnie do nich kierowana jest publikacja „Z historią na szlaku. Zabytki w Polsce, które warto zobaczyć”, przygotowana przez zespół portalu Histmag.org.

 

Zapraszamy na podróż po terenach znanych turystycznie i tych, które mniej kojarzą się jako miejsce wycieczek. Opisujemy Pomorze Zachodnie, Warmię, Mazury, Podlasie, okolice Łodzi i Częstochowy, Góry Świętokrzyskie, Lubelszczyznę i Zagłębie Dąbrowskie. Pokazujemy miejsca znane w całej Polsce jak i takie, które popularne są raczej lokalnie. Każde z nich ma za sobą historię wartą uwagi.

 

Publikację uzupełnia mapa krain historycznych w Polsce, uzupełniona o komentarz poświęcony podziałom naszego kraju na różne dzielnice, ziemie i regiony. Wydają się one na pierwszy rzut oka nieszablonowe. Pokazują jednak, jak przeszłość kształtuje przestrzeń, w której żyjemy i którą zwiedzamy. Warto wybrać się z historią na turystyczny szlak – ten poradnik pomoże trafić w miejsca, które na zawsze zapadną w pamięć!

Spis treści

Wstęp
Krainy historyczne w Polsce
Pomorze Zachodnie: nie tylko plaże nad Bałtykiem
Mazury: w dawnych Prusach Książęcych
Warmia: księstwo we władaniu biskupów
Podlasie: mozaika wielu kultur
Ziemia łęczycko-sieradzka: wokół Łodzi
Góry Świętokrzyskie: duchy i czarownice
Lubelszczyzna: Jagiellonowie i magnaci
Okolice Częstochowy: u stóp Jasnej Góry
Zagłębie Dąbrowskie: to nie Śląsk!

Szybki kontakt

tel: 71 343 26 15
kom: 538 392 004
kontakt@czytio.pl
poniedziałek - piątek 09:00 - 16:00
ul. Lelewela 4
53-505 Wrocław
Korzystamy z plików cookies w celu sprawnej realizacji usług i poprawnego działania strony.
Możesz określić sposób przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Więcej informacji znajdziesz tutaj »