Telefon: 71 343 26 15
0
Brak produktów w koszyku.
Detektyw 9/2017 - Opracowanie zbiorowe

Detektyw 9/2017

Wydawnictwo: Przedsiębiorstwo Wydawnicze Rzeczpospolita Sp. z o.o.
ISBN:
Język: Polski
Data wydania: 16 sierpnia 2017
Liczba stron: 133
Rozmiar pliku: 9,5 MB
Zabezpieczenie: Znak wodny
Nasza cena:
3,99 zł

Dostępne formaty plików:

MOBI , EPUB, PDF

Bat na nieuczciwych wierzycieli

Dobra wiadomość dla wszystkich, którzy biorą pożyczki w różnego rodzaju instytu­cjach pozabankowych. 22 lipca br. weszła w życie nowelizacja ustawy o kredycie hipotecz­nym. Jedną z jej konsekwencji jest utworzenie przy Komisji Nadzoru Finansowego rejestru instytucji pożyczkowych. Każda firma pożyczkowa, która chciałaby rozpocząć w Polsce działalność, będzie musiała wpisać się do tego zestawienia. Instytucje pożyczkowe już działające w Polsce na wpis do rejestru mają czas do 22 stycznia 2018 r. Wartość rynku pożyczek pozabankowych w Polsce w zeszłym roku wyniosła ponad 5 mld zł., z ich usług korzysta około 1,5 miliona rodaków. Są to przeważnie osoby, które nie spłaciły poprzedniego kredytu, znajdują się w ewidencji Biura Informacji Gospodarczej, interesuje się nimi komornik. Szacuje się, że przynajmniej 1,5 mld zł krąży poza legal­nym systemem pożyczek pozabankowych. Wejście nowych przepisów daje nadzieję, że znikną podej­rzane firmy zachęcające do skorzystania z ich usług za pośrednictwem osiedlowych tablic ogłoszenio­wych. Być może są uczciwe podmioty, ale mogą się również trafić tzw. firmy-krzaki, których celem jest li tylko wyłudzenie pieniędzy np. pod pretekstem opłat za rozpatrzenie wniosku kredytowego.

Krzysztof Kilijanek

Spis treści

Krzysztof Kilijanek

Bat na nieuczciwych wierzycieli Od redakcji

Leon Madejski

Wilkołak z Angarska Zabójca, jakiego nie znał świat

Przez kilkanaście lat był nieuchwytny dla organów ścigania, choć gwoli sprawiedliwości trzeba powiedzieć, że w początkowym okresie jego działalności, śledczym nie zależało spe­cjalnie na jego zatrzymaniu. Kiedy wreszcie trafił do aresztu, okazało się, że siejącym grozę seryjnym zabójcą był Michaił Popkow, oficer rosyjskiej milicji, przykładny mąż i ojciec. Przez wiele lat prowadził podwójne życie. Nikt nie znał jego mrocznego sekretu. Wszystko wskazuje na to, że jest trzecim pod względem liczby ofiar seryjnym zabójcą w dziejach ludz­kości! Nie bez powodu media nadały mu przydomek „Wilkołak”.

Dariusz Gizak

Rolnik zawinił, Cygana powiesili Słowny samosąd

Sabina K. około godziny 23 jechała rowerem, wracając od córki, której pomagała przy małym dziecku. Trochę bała się przejeżdżać przez niewielki zagajnik wśród pól. Pocieszała się jednak tym, że szybko przejedzie ten niebezpieczny odcinek drogi. Kiedy tylko wjechała pomiędzy pierwsze drzewa, na drogę wybiegł mężczyzna, który przewrócił ją razem z rowerem i zaciągnął w głąb lasu. Kiedy szarpała się i broniła, uderzył ją czymś twardym w głowę. Straciła przytomność…

Paweł Szlachetko

Kolacja ze zbrodnią w tle Tragiczny finał niewinnej zabawy

Bywa, że ludzie, którzy mają chronić prawo, traktują je w sposób instrumentalny, a niekiedy wręcz uznają za okazję do zabawy. Tylko że po jej zakończeniu już nikt nie chce się śmiać.

Małgorzata Lipczyńska

Gang Olsena po polsku Agenci od siedmiu boleści

W „Detektywie” na ogół opisujemy historie, które doczekały się finału w sądzie i zakończyły wyrokiem. Tym razem robimy wyjątek. Artykuł powstał na podstawie przesłuchań podejrzanych na etapie śledztwa oraz przesłuchań oskarżonych na kilku rozprawach w sądzie, rozmów z policjantami i prokuratorem. Pokazujemy również, że od skoku stulecia na obrazy warte miliony dolarów do śmieszności jest tylko jeden krok.

Remigiusz Morozowski

Zbrodnie, które zainspirowały do popełnienia... powieści – Scenariusze pisane przez życie

Wydawać by się mogło, że najstraszniejsze, najbardziej makabryczne zbrodnie są dokonywane na kartach powieści. Czasami jednak rzeczywistość potrafi przewyższyć wszyst­ko to, co potrafią wymyślić pisarze. Poniżej przedstawiamy dwie historie tak wstrząsające, że pisarze – ludzie, którzy zawodowo zajmują się kreacją fikcji – postanowili zaczerp­nąć z nich inspiracji do swoich dzieł.

Maciej Piast

Krwawe zlecenie – Zlikwidujcie go!

Starszy i na dodatek schorowany, a jednocześnie złośliwy mąż, tak dał się we znaki pani Zofii, że postanowiła rozstać się z nim na zawsze. Do pomocy wynajęła dwóch młodych oprychów…

Rozrywka z Temidą

Sfingowany napad – Zagadka kryminalna

Anna Kotowska

Z ziemi włoskiej do Polski – Mafijne porachunki

Polacy bardzo lubią Włochy. Nie wiadomo czy to za sprawą doskonałej włoskiej kuchni czy naszego papieża, którego przez wiele lat „odwiedzali” w Watykanie. Okazuje się jed­nak, że sympatia jest obustronna. Uroki naszej ziemi upodobali sobie mafiosi neapolitańskiej kamorry. Oczywiście nie przyjeżdżają tu dlate­go, że mają dość pizzy, a marzy im się schabowy z kapustą i ziemniakami.

Karol Rebs

Dziewiętnaście róż i nóż – Tylko śmierć nas rozłączy

Było pogodne lipcowe popołudnie. Na osiedlowym placu zabaw mamy i babcie pilnowały, żeby ich dokazujące pociechy nie przegrzały się na słońcu. W jednym z pobliskich bloków, stojący na balkonie mężczyzna spoglądał w dół z wysokości trzeciego piętra. Nikt nie zwracał na niego uwagi. W pewnym momencie, mężczyzna przeszedł przez barierkę i usiadł na wąskiej krawędzi balkonu. Tego także nikt nie zauważył. Po chwili ciało z hukiem uderzyło o kostkę brukową przed wejściem do klatki schodowej bloku.

Konrad Szymalak

Nastolatka z czarnym pasem – Piętno trudnego dzieciństwa

Justyna K. od czternastego roku życia wychowywała się bez matki, która na skutek alkoho­lowych ekscesów swojego męża zdecydowała się zniknąć z ich życia. Dziewczyna pozostała sama w patologicznym otoczeniu kamienicy i podwórka. Kiedy miała 15 lat, koledzy ojca nieraz proponowali jej piwo i „wieczór we dwoje”. Chcąc bronić się przed tym światem, zapisała się w szkole na zajęcia judo.

Agnieszka Kozak

Tego nie wiesz o opolskim – Polska z dreszczykiem

Opole kojarzy się przede wszystkim z festiwalem polskiej piosenki. Tymczasem samo miasto, jak i cała Opolszczyzna mają wiele innych atrakcji. Czy pod Opolem istniała sieć podziemnych tuneli? Gdzie można było spotkać diabła, a gdzie ducha psa czy przepięknej księżniczki? Co pozostało ze starego szpitala, w którym ponoć straszyło? A gdzie doszło do mrożącej krew w żyłach tragedii? Warto znać odpowiedzi na te pytania.

Tadeusz Wójciak

Zamach w „mieście światła” – Zabójca prezydenta

Dwa wystrzały podczas wystawy amerykańskich osiągnięć zapowiadały powrót czasów zła i przemocy. A przecież miało być inaczej. Świat wchodził właśnie w nowy wiek, obiecujący nie tylko niebywały postęp techniczny, lecz także pokój i szczęście. Powszechny optymizm aż promieniował z przemówienia prezydenta. Ale później, gdy stojąc w tłumie, ściskał wyciągnięte w jego kierunku ręce, nie zdążył dostrzec rewolweru ukrytego w jednej z nich.

Polowanie – Zagadka kryminalna

Szybki kontakt

tel: 71 343 26 15
kom: 538 392 004
kontakt@czytio.pl
poniedziałek - piątek 09:00 - 16:00
ul. Lelewela 4
53-505 Wrocław
Korzystamy z plików cookies w celu sprawnej realizacji usług i poprawnego działania strony.
Możesz określić sposób przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Więcej informacji znajdziesz tutaj »