Telefon: 71 343 26 15
0
Brak produktów w koszyku.
Detektyw 6/2017 - Opracowanie zbiorowe

Detektyw 6/2017

Wydawnictwo: Przedsiębiorstwo Wydawnicze Rzeczpospolita Sp. z o.o.
ISBN:
Język: Polski
Data wydania: 2017
Liczba stron: 68
Rozmiar pliku: 13,6 MB
Zabezpieczenie: Znak wodny
Nasza cena:
3,99 zł

Dostępne formaty plików:

PDF , EPUB, MOBI

Drodzy Czytelnicy!

Przed Wami kolejny numer naszego miesięcznika. Mam nadzieję, że nie pachnie farbą drukarską i nie brudzi rąk, jak to jeszcze przed kilkoma laty bywało. Urodziny urodzinami, ale oprócz jubileuszowego tortu na pierwszej stronie i kolorowej zagadki na końcu numeru jesteśmy tacy sami, jak od trzydziestu lat. To nasz świadomy wybór, ale dzięki temu jesteśmy doskonale rozpoznawalni spośród wielu innych czasopism. Jestem przekonany, że nadal – co miesiąc – będziecie sięgali po Wasze ulubione czasopismo. W imieniu całej redakcji obiecuję dostarczać jeszcze większą dawkę pasjonującej lektury. I podobnie, jak przed dziesięcioma laty, chciałbym życzyć i sobie, i Wam, aby „Detektyw” gościł w Waszych domach nie tylko „od zawsze” – jak często mówią nasi młodzi Czytelnicy – ale i na zawsze. Z życzeniami wspaniałej lektury, od deski do deski…

Krzysztof Kilijanek

Redaktor naczelny

Spis treści

Krzysztof Kilijanek

Mamy już 30 lat Od redakcji

Leon Madejski

Genetycy na tropie zbrodni Specjaliści od spraw beznadziejnych

Kiedy 30 lat temu w kioskach ukazał się pierwszy numer miesięcznika „DE TEKTYW”, mało kto zdawał sobie sprawę, jak olbrzymie znaczenie dla kryminalistyki i wykrywania sprawców przestępstw będzie miało wykorzystanie genetyki w policyjnych laboratoriach. Bywa, że wiele zbrodni latami czeka na finał w sądzie, zaś bandyci chodzą na wolności w poczuciu bezkarności. Dzięki osiągnięciom kryminalistyki udaje się rozwiązywać sprawy, nawet jeśli zbrodnię popełniono kilkadziesiąt lat wcześniej i nie żyje już ani jeden świadek. Postęp w dziedzinie nauk biologicznych, przede wszystkim badania porównawcze kodu genetycznego, sprawia, że policja coraz częściej zatrzymuje sprawców przestępstw nawet po kilkunastu latach od ich popełnienia. Wcześniej czy później prawda wyjdzie na jaw, a przestępca zostanie osądzony. Na nic ucieczka za granicę i zacieranie śladów. Karzący miecz Temidy potrafi dopaść w najmniej spodziewanym momencie.

Remigiusz Morozowski

Opętał mnie diabeł Nastoletni morderca

James przygotował się do popełnienia obu zbrodni w metodyczny sposób – zakładał lateksowe rękawiczki i pozbywał się wszelkich dowodów zarówno pierwszego, jak i drugiego morderstwa. Miał też wyszukiwać w internecie informacje na temat tego, w jakich okolicznościach może zostać uznany za niepoczytalnego w momencie popełniania zbrodni, na wypadek, gdyby został złapany. Ponadto, miał także lubować się zainteresowaniem mediów obiema zbrodniami i śledzić telewizyjne oraz internetowe sprawozdania z obu spraw.

Ewelina Kolanowska

Temida nie zapomina! Ferajna z Żabiej

Są przestępcy, których działalność wraz z upływającym czasem staje się legendą i mitem. Postrzega się ich w kategorii filmowych bohaterów, a nie bandytów bez skrupułów… Na Pomorzu Zachodnim kimś takim jest „Oczko”, którego „kariera” nabrała rozpędu w latach 90. minionego wieku. Kiedy trafił za kratki, wydawało się, że pokoleniowa zmiana w przestępczym świecie wypromuje inne nazwiska. Tymczasem nie dość, że pamięć o Marku M. nie słabnie, to wydarzenia z 2016 roku jeszcze ją odświeżyły. Wróciły do niego – czego mógł się spodziewać – nierozliczone wydarzenia sprzed wielu, wielu lat…

Agnieszka Żądło

Zarządzanie przez alkowę Wyższa szkoła życia

Jaki może być bilans zysków i strat robienia kariery naukowej „przez łóżko”? Czy taki sam jak szukanie życiowej partnerki wśród ambitnych studentek?

Barbara Marcinkowska

Eliksir młodości Smak zemsty

Pomysł przyszedł mu do głowy podczas kolejnej bezsennej nocy. Cała sprawa nie była prosta, ani uczciwa, a ponadto Hałas potrzebował wspólniczki. Miał nawet taką na oku: studentkę Marikę, która dorabiała sobie jako opiekunka jego małych siostrzenic. Dziewczyna była inteligentna i lubiła Emila. Jednak sympatia to jedno, a udział w oszustwie to zupełnie co innego…

Roman Bartosiak

Casanova w spódnicy Uwodzicielki bez uczuć

Obiecują wspólną przyszłość, strzałą Amora trafiają prosto w serce, na końcu wyłudzają pieniądze i znikają. Oszustwa matrymonialne to przestępstwa z długą historią. Aż

trudno uwierzyć, że nadal wiele osób daje się nabrać na sztuczki stare jak świat. Co ciekawe, w „branży” tej znaczące miejsce zajmują kobiety.

Z kraju i ze świata Rozrywka z Temidą

Anna Kotowska

Sprawiedliwość po 22 latach Ciąg dalszy nastąpił

Siedem złotych pytań kryminalistyki to: Co? Gdzie? Kiedy? Jak? Czym? Dlaczego? Kto? W przypadku bestialskiego morderstwa 15-letniej Ewy P. ze Zbylutowa na Dolnym Śląsku trzeba było poczekać 22 lata, by poznać odpowiedź na ostatnie z tych pytań.

Antoni Szmytkowski

Pogromcy ruletki Kulisy hazardu

Hazard niemal każdemu kojarzy się z finansową ruiną. Dotyczy to wszystkich gier hazardowych, w tym także ruletki, która nie przypadkiem zyskała miano „szatańskiej gry”. Skoro suma wszystkich cyfr znajdujących się na jej kole wynosi 666, to coś musi się za tym kryć… Ruletka przynosi nieszczęście. Nie znaczy to jednak, że dla wszystkich stała się ona przekleństwem. Zdarzali się w przeszłości tacy, którym dzięki niej udało się odnieść sukces.

Agnieszka Kozak

Podlasie osnute tajemnicą Polska z dreszczykiem

Wschodnia ściana Polski to miejsce wyjątkowe. Od wieków żyli tam ludzie różnych kultur, wyznań i narodowości, co z kolei ukształtowało specyficzny charakter regionu. Ta ziemia wciąż przesycona jest magią. To właśnie tam do dziś funkcjonuje „instytucja” szeptuchy.

Jarosław Szklarek

Nordycki krzyżowiec Masowy morderca

W dwóch zamachach terrorystycznych z 22 lipca 2011 roku, w dzielnicy rządowej Oslo i na wyspie Utøya, zginęło łącznie 77 osób, a 319 zostało rannych. Sprawca tego masowego mordu kierował się pobudkami ideologicznymi. W sądzie, po odczytaniu wyroku skazującego, wygłosił oświadczenie, w którym przeprosił za to, że nie zabił więcej ludzi.

Tadeusz Wójciak

Zbrodnia w raju Tajemniczy trójkąt

Dwóch bogatych, młodych mężczyzn i piękna, niezależna kobieta, a w tle – egzotyczny raj na tropikalnej wyspie. Podczas nocnych szaleństw nie dbali o pozory. Krążyły o nich plotki i domysły. Czy spotykali się z nią potajemnie, na zmianę? Czy ona sprawiedliwie obdzielała ich swoimi względami? A być może „robili to” nawet we troje? Te pytania nabrały znaczenia, gdy pewnej nocy na plaży doszło do tragedii.

Rozrywka

Bodyguard Zagadka kryminalna

Szybki kontakt

tel: 71 343 26 15
kom: 538 392 004
kontakt@czytio.pl
poniedziałek - piątek 09:00 - 16:00
ul. Lelewela 4
53-505 Wrocław
Korzystamy z plików cookies w celu sprawnej realizacji usług i poprawnego działania strony.
Możesz określić sposób przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Więcej informacji znajdziesz tutaj »