Telefon: 71 343 26 15
0
Brak produktów w koszyku.
Na zachód od Edenu - Jean Stein, Dariusz Żukowski

Na zachód od Edenu

Wydawnictwo: Agora
ISBN: 978-83-268-2001-4
Język: Polski
Data wydania: 5 lipca 2017
Liczba stron: 253
Rozmiar pliku: 1,6 MB
Zabezpieczenie: Znak wodny
Nasza cena:
29,99 zł

Dostępne formaty plików:

MOBI , EPUB

Kogo tu nie ma? W opowieści o słynnych rodach, które trzęsły Los Angeles i Kalifornią, a poprzez kino – Ameryką i światem, usłyszymy Lauren Bacall i Arthura Millera, Gore’a Vidala i Joan Didion, Dennisa Hoppera i Katharine Hepburn, a także członków owych klanów. „Dzieje Los Angeles są jak podniecająca przejażdżka kolejką górską, która stopniowo zamienia się w koszmar” – stwierdza jeden z bohaterów i zarazem narratorów tej historii, splatanej przez autorkę niczym perfekcyjny warkocz, przywodzący na myśl „samomówiące” książki noblistki Swietłany Aleksijewicz. W pięciu panoramicznych, zazębiających się rodzinnych sagach ten koszmar miewa różną postać.

„Czarująca opowieść, w której Jean Stein przywraca do życia największe osobowości Los Angeles” – „Vogue”

„Zniewalająca, tylko czasami plotkarska, kronika czarujących osobowości złotej ery Hollywood. «Na zachód od Edenu» wciąga i urzeka – „Kirkus Reviews”

O Autorce:
JEAN STEIN – amerykańska pisarka, redaktor naczelna legendarnego magazynu literackiego „The Paris Review”. Córka Julesa Steina, założyciela firmy MCA, jednego z pierwszych kreatorów wielkich gwiazd Hollywood, m.in. Bette Davis, Grety Garbo, Ingrid Bergman i Franka Sinatry. Sławę przyniosła jej książka „Edie: American Girl” (1982) o Edie Sedgwick, jednej z muz Andy’ego Warhola. Zmarła 30 kwietnia 2017 roku, skacząc z okna swojego mieszkania na Manhattanie.

Szybki kontakt

tel: 71 343 26 15
kom: 538 392 004
kontakt@czytio.pl
poniedziałek - piątek 09:00 - 16:00
ul. Lelewela 4
53-505 Wrocław
Korzystamy z plików cookies w celu sprawnej realizacji usług i poprawnego działania strony.
Możesz określić sposób przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Więcej informacji znajdziesz tutaj »