Telefon: 71 343 26 15
0
Brak produktów w koszyku.
Detektyw 8/2017 - Opracowanie zbiorowe

Detektyw 8/2017

Wydawnictwo: Przedsiębiorstwo Wydawnicze Rzeczpospolita Sp. z o.o.
ISBN:
Język: Polski
Data wydania: 2017
Liczba stron: 124
Rozmiar pliku: 3,4 MB
Zabezpieczenie: Znak wodny
Nasza cena:
3,99 zł

Dostępne formaty plików:

EPUB , MOBI, PDF

Ryzyko jest niepotrzebne!

Sąd Okręgowy w Gdańsku uznał w poniedziałek 19 czerwca 2017 r. Leszka P., nazywanego „wampirem z Bytowa”, za niebezpiecznego i zdecydował, że on ma trafić do Krajowego Ośrodka Zapobiegania Zachowaniom Dyssocjalnym w Gostyninie. Decyzja jest nieprawomocna, ale już teraz skłania do przemyśleń. Za kilka miesięcy, po odsiedzeniu zasądzonych kar, Leszek P. powinien wyjść na wolność. Dostałby nowe ubranie, kilkaset złotych na rozpoczęcie nowego etapu życia, stałby się wolnym człowiekiem. I co dalej? Szansa na pracę raczej znikoma, a przecież z czegoś musiałby się utrzymać. Pewnie pomogłaby mu opieka społeczna, lecz nie to jest problemem. Według biegłych lekarzy mężczyzna na wolności może być niebezpieczny dla społeczeństwa. Mówiąc wprost: może znowu zabić! Czy - jako społeczeństwo mamy - spokojnie i bezradnie czekać na rozwój wydarzeń, a tym samym na kolejne ofiary chorego człowieka? To kolejny przypadek, kiedy trzeba wyważyć dobro jednostki i społeczeństwa: które z nich jest ważniejsze i musi wziąć górę nad drugim. Resocjalizacja Leszka P. przebiegała w sposób, który rodził obawy o to, że po wyjściu na wolność dopuści się on podobnych czynów, jak przed laty. Dlatego – w moim odczuciu – dobrze się stało, że nie będziemy ryzykować, aby Leszek P. znowu zniszczył komuś życie.

Krzysztof Kilijanek

Spis treści

Krzysztof Kilijanek

Ryzyko jest niepotrzebne! – Od redakcji

Leon Madejski

Dopalacze: demony XXI wieku – Raport „Detektywa”

Mieszkanka Bogatyni, 27-letnia Magdalena Ż., przyleciała 25 kwietnia 2017 roku do egipskiego kurortu Marsa Alam. Pierwotnie urlop zaplanowała wraz ze swoim partnerem, który jednak jej nie towarzyszył, ponieważ miał nieważny paszport. Kobieta poleciała sama, partner cały czas utrzymywał z nią kontakt telefoniczny. Po dwóch dniach mężczyznę zaniepokoiło zachowanie Magdaleny. Kobieta opowiadała, że stało się jej coś złego i że nie wróci już do kraju. Z czasem wyszły również na jaw inne, zagadkowe szczegóły.

Helena Kowalik

Pająka by nie zabił – Najstarszy zawód świata

– Ona uklękła, ja położyłem ręce na jej barkach – zeznawał Daniel P. – Dociskałem, żeby bardziej się starała. Ale robiła to byle jak, nie mogłem dojść, rozzłościłem się. Wyzywałem ją, przeklinałem. Chciałem jeszcze, a ona, że czas minął. Wtedy chwyciłem ją za gardło.

Konrad Buraczewski

Fryzjer z tramwaju – Kolekcjoner damskich włosów

W tramwaju zawsze zajmował miejsce tuż za atrakcyjnymi kobietami. Interesowały go tylko panie z długimi, bujnymi włosami. Gdy upewnił się, że nikt go nie obserwuje, przystępował do wyrodnego dzieła. Kilka zwinnych ruchów – ledwo słyszalne „ciach” – i tramwajowy golarz Dawid W. wzbogacał się o kolejne kosmate trofeum. Przez kilka miesięcy domorosły fryzjer siał niepokój i grozę wśród długowłosych pasażerek komunikacji miejskiej.

Adam Werner

Zmowa kolegów – „Rozbity” biznes

Kurt pokręcił głową i rzucił: – Trzeba się go pozbyć! – wykonał przy tym gest dwoma palcami, imitując strzelanie z pistoletu. Dwaj koledzy parsknęli śmiechem. Po chwili jednak zamilkli. Okazało się, że Kurt wypowiedział głośno to, o czym wszyscy od pewnego czasu myśleli.

Małgorzata Domańska

Zabójczy pielęgniarz – Horror w szpitalu

Sheila Gray z trudem wybudzała się z głębokiego snu. Ze zdziwieniem stwierdziła, że leży na szpitalnym łóżku, podłączona do wielu aparatów i rurek. Nie tego się spodziewała. Owszem, przywieziono ją tu na zabieg, ale nie aż tak groźny, aby znalazła się na intensywnej terapii.

Barbara Marcinkowska

Lekcja blondynki – O parę piw za dużo

Przybyli na miejsce zdarzenia stróże prawa, na widok sponiewieranych, wsiowych pijaczków, siłą powstrzymywali się, by nie wybuchnąć śmiechem. Sytuacja była jednak poważna. Niedoszłych gwałcicieli trzeba było potraktować z należytą surowością.

Z kraju i ze świata – Rozrywka z Temidą

Wojciech Gantowski

Oprawca z sąsiedztwa – Zgwałcona i okaleczona

W 2015 roku ta sprawa wstrząsnęła całą Polską. Koszmar Marleny trwał 3 dni, ale skutki tamtych wydarzeń pozostaną jej na całe życie. – Najpierw naciskał mi oczy, później poddusił – opowiadała Marlena M. – Straciłam przytomność, a kiedy się ocknęłam, od pasa w dół nic na sobie nie miałam…

Marcin Kana

Mój ślubny, mój tyran – Pod wspólnym dachem

Kobieta przywieziona karetką pogotowia do szpitala była w bardzo złym stanie. Miała liczne zasinienia, a na podstawie pobieżnych oględzin stwierdzono także złamania. Jej stan wskazywał, że uczestniczyła w poważnym wypadku. Personel szpitala przystąpił do czynności diagnozowania stanu chorej, ale poszkodowana nie chciała się pozbyć ubrania. Kiedy wreszcie po kilku próbach udało się zdjąć jej bieliznę osobistą, widok jaki ukazał się, wprowadził w zdumienie, a nawet szok, znajdujący się przy łóżku personel.

Mariusz Lubieniecki

Zabójstwo na górskim szlaku – Sprawy niewyjaśnione

Mija 20 lat od niewyjaśnionego zabójstwa w Górach Stołowych dwójki studentów wrocławskiej Akademii Rolniczej: Anny G. i Roberta O. Pomimo olbrzymiego wysiłku dochodzeniowców nie ustalono sprawców, a motywy samego dramatu wydają się kompletnie niezrozumiałe. W śledztwie pojawiały się różne wątki, jednak na większość pytań, które zadawali śledczy, nie uzyskano odpowiedzi. Według wielu dolnośląskich policjantów to najbardziej tajemnicza sprawa w tym regionie Polski po II wojnie światowej.

Agnieszka Kozak

Gdzie diabeł nie mówi dobranoc – Podkarpackie z dreszczykiem

Czy na Podkarpaciu są miejsca, w których straszy? Oczywiście. To region o bogatych tradycjach folklorystycznych, obfitujący w miejsca owiane tajemnicą. Krąży tu wiele opowieści o zjawach, diabłach i innych straszydłach. Nie ma się jednak czego bać, bo – jak przekonuje Stare Dobre Małżeństwo – nie brakuje tu także aniołów…

Wojciech Gantowski

Śmierć wielkiego malarza – Nastoletni mordercy

Zbigniew Beksiński to jeden z najwybitniejszych polskich malarzy współczesnych. W jego twórczości dominują sceny z motywami trupów, czaszek, szkieletów, krzyży. Wydawało się, że na płótnie jest zaprzyjaźniony ze śmiercią. Na pewno nie spodziewał się, że zginie we własnym mieszkaniu z rąk doskonale znanego mu młodego człowieka, w kilka godzin po zakończeniu prac nad kolejnym obrazem.

Tadeusz Wójciak

Gra w zabijanie – Krwawy spektakl

Dobił go drugim strzałem. Zabrał portfel, telefon oraz klucze do mieszkania. Pozostawił denata na strychu, nad salą widowiskową. Kilka godzin później grał na scenie. Od zwłok dzieliło go kilkanaście metrów w linii prostej. Zdaniem widzów – tego wieczoru, jako aktor, przeszedł samego siebie.

Rozrywka

Niebezpieczna dzielnica – Zagadka kryminalna

Szybki kontakt

tel: 71 343 26 15
kom: 538 392 004
kontakt@czytio.pl
poniedziałek - piątek 09:00 - 16:00
ul. Lelewela 4
53-505 Wrocław
Korzystamy z plików cookies w celu sprawnej realizacji usług i poprawnego działania strony.
Możesz określić sposób przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Więcej informacji znajdziesz tutaj »