Telefon: 71 343 26 15
0
Brak produktów w koszyku.
Detektyw 11/2016 - Opracowanie zbiorowe

Detektyw 11/2016

Wydawnictwo: Przedsiębiorstwo Wydawnicze Rzeczpospolita Sp. z o.o.
ISBN:
Język: Polski
Data wydania: 2016
Liczba stron: 150
Rozmiar pliku: 3,9 MB
Zabezpieczenie: Znak wodny
Nasza cena:
3,90 zł

Dostępne formaty plików:

EPUB , MOBI, PDF

Nadchodzi czas żniw

Berlińska prasa bije ostatnio na alarm: liczba kradzieży, dokonywanych przez międzynarodowe gangi złodziei na niemieckich dworcach i w pociągach w ostatnich dwóch latach, wzrosła prawie o połowę! Według policji, większości tych przestępstw dokonują doskonale zorganizowane 3-6 osobowe gangi. Kiedy jedni „zabezpieczają” teren, kolejni usiłują odwrócić uwagę przyszłej ofiary, a następni – dokonują w tym czasie kradzieży. Najczęściej interesują ich portfele i telefony komórkowe. W ustronnym miejscu dzielą się łupami, zaś dokumenty wyrzucają. To żadne pocieszenie, że „kieszonkowcy” nie są tylko polskim problemem. Zresztą to nie Polska, a Włochy uznawane są za „kieszonkową” stolicę Europy. Ci bardzo dokuczliwi przestępcy są zmorą wszędzie tam, gdzie panuje tłok albo w okolicach miejsc masowo odwiedzanych przez turystów. Naszą czujność zawsze powinien wzbudzić człowiek z przewieszoną przez ramię kurtką albo płaszczem lub też sytuacja, gdy wokół nas gwałtownie robi się tłoczno. Być może za sekundę albo dwie przestępca będzie chciał dobrać się do naszych pieniędzy lub dokumentów. Dla kieszonkowców w całej Europie nadchodzi czas żniw. Okres przedświątecznych zakupów, kiedy w sklepach robi się tłoczniej, to dla nich doskonała okazja do ekstra zarobków. Klienci zajęci wybieraniem towarów nie zwracają uwagi na portfele i torebki. To wystarczy, by sięgnęła po nie obca ręką.

Krzysztof Kilijanek

Spis treści

Krzysztof Kilijanek

Nadchodzi czas żniw – Od redakcji

Roman Bartosiak

Udusił cztery razy? – Proces poszlakowy

To była jedna z najbardziej zagadkowych i skomplikowanych spraw, z jaką w ostatnich latach przyszło się zmierzyć warszawskiej Temidzie. Na ławie oskarżonych zasiadł Janusz Wróblewski, któremu prokurator zarzucił zabójstwo czterech osób. Ich zwłok nigdy nie znaleziono. Sądy w takich przypadkach muszą być niezwykle ostrożne przy ferowaniu wyroków. Pierwszy werdykt był bardzo surowy. Sędziowie nie mieli żadnych wątpliwości co do winy podsądnego, mimo że tak trudnej sprawy dawno już nie rozpatrywali.

Dariusz Gizak

Między nami sąsiadami – Sprawiedliwość ludowa

Policjanci patrolujący radiowozem teren miasta L., zostali zaczepieni przez mężczyznę, który powiedział im, że dwie ulice dalej leży nieprzytomny człowiek. We wskazanym miejscu, w kępie krzaków tuż przy ulicy, zobaczyli leżącego mężczyznę. Był przewrócony na bok, miał związane do tyłu ręce i nogi, a także zaklejone taśmą usta i oczy. Tak dokładnie, że widoczny był jedynie czubek głowy i nos…

Konrad Buraczewski

Kolekcjonerzy – Złodziejski tercet

„Cierpliwością i pracą ludzie się bogacą” – mówi stare polskie przysłowie. Rodzina N. z małej miejscowości pod Krakowem znalazła inny, szybszy sposób na wzbogacenie się: kradzież. W kręgu zainteresowań złodziejskiej familii nie były jednak pospolite dobra, jak pieniądze, biżuteria czy sprzęt RTV, które najczęściej trafiają w ręce rabusiów. „Skarby”, jakie zgromadzili przez miesiące swojej przestępczej działalności, zaskoczyły nawet bardzo doświadczonych w tej materii policjantów.

Agnieszka Żądło

Osaczona – Dekalog dzieciobójczyni

Piątą ciążę Daniłowska z Lubartowa, nie chcąc słyszeć docinków o wielodzietności rodziny, próbowała ukryć. Nawet przed mężem. Pytana w pracy o to, czy spodziewa się dziecka, wymyślała różne choroby i mówiła, „że wszystko ma wycięte i nie może mieć więcej dzieci”. Straszyła sprawami sądowymi o pomówienia. Miała urodzić pierwsze dziecko, które zabije.

Jerzy Blaszyński

Bez pożegnania – Wspomnienie gorącego lata

Siedmioletnia Agatka i starsza o trzy lata Dorotka nie mogły doczekać się wieczoru. Gdy mama wyszła, tata wymyślił świetną zabawę. Nazwał ją „wspomnieniem gorącego lata”. Na środku pokoju rozstawił namiot i powiedział dziewczynkom, że będą w nim spać. „Ależ ten nasz tata ma fantazję!” Ucieszyły się, że znowu jest wesoły i ma dla nich czas.

Z kraju i ze świata – Rozrywka z Temidą

Leon Madejski

Tajemnica lotu 305 – Sprawa niewyjaśniona

To było jedno z najdłuższych śledztw w dziejach Stanów Zjednoczonych. W połowie lipca 2016 roku, po 45 latach wytężonej pracy, zapadła decyzja o zamknięciu postępowania w sprawie porwania Boeinga 727. Do dziś nie wiadomo, gdzie dokładnie wylądował porywacz, który wyskoczył z lecącego samolotu, ani jak się naprawdę nazywał. Mimo zakrojonego na szeroką skalę dochodzenia, zuchwałego śmiałka nigdy nie schwytano, a cała sprawa do dziś pozostaje jedynym w historii amerykańskiego lotnictwa nierozwiązanym przypadkiem porwania samolotu.

Helena Kowalik

Wszystko dla moich kobiet – Koniec bezkarności

Rafała K. ze Świnoujścia zgubiło przekonanie, że pranie pieniędzy to pewny sposób na zachowanie majątku. Okazało się, że do czasu…

Karol Rebs

Bestia o twarzy dziecka – Diabelskie nasienie

Emocje publiczności zgromadzonej w sali Sądu Okręgowego w Warszawie sięgnęły zenitu, gdy wprowadzono oskarżonego. – Powiesić bestię! – krzyknął ktoś z tylnych rzędów. Natychmiast podchwycili to inni. Powstał trudny do opisania tumult i dopiero stanowcze wezwanie służb porządkowych do uciszenia się pod groźbą opróżnienia sali, przywróciło spokój.

Agnieszka Kozak

Mazowiecki festiwal czarów – Tajemnicza Polska

Województwo mazowieckie jest największym i najbardziej zaludnionym terenem w Polsce. Bez względu na to, czy znajdujemy się na sielskiej mazowieckiej wsi, czy w warszawskiej metropolii, wszędzie możemy natknąć się na tajemnicze zjawiska, błąkające duchy i związane z nimi barwne legendy.

Tadeusz Wójciak

Klęska przywódcy stada – Potrójna zbrodnia

Piękna rodzina w Wirginii. Wspaniałe kariery zawodowe. Ogromne pieniądze. Posiadłość na obrzeżach wielkiego miasta. On ciągle zapracowany, ona spędzająca czas na spacerach z synkiem po leśnych ścieżkach. Raptem wszyscy zostają zamordowani, pocięci tym samym nożem. Co kryło się za tragedią młodej rodziny?

Rozrywka

Wzajemne alibi – Zagadka kryminalna

Szybki kontakt

tel: 71 343 26 15
kom: 538 392 004
kontakt@czytio.pl
poniedziałek - piątek 09:00 - 16:00
ul. Lelewela 4
53-505 Wrocław
Korzystamy z plików cookies w celu sprawnej realizacji usług i poprawnego działania strony.
Możesz określić sposób przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Więcej informacji znajdziesz tutaj »