Telefon: 71 343 26 15
0
Brak produktów w koszyku.
Detektyw 7/2016 - Opracowanie zbiorowe

Detektyw 7/2016

Wydawnictwo: Przedsiębiorstwo Wydawnicze Rzeczpospolita Sp. z o.o.
ISBN:
Język: Polski
Data wydania: 2016
Liczba stron: 118
Rozmiar pliku: 4,6 MB
Zabezpieczenie: Znak wodny
Nasza cena:
3,90 zł

Dostępne formaty plików:

EPUB , MOBI, PDF

Śmierć w kolorowym opakowaniu

Kiedyś przed wakacjami ostrzegano przed narkotykami, natomiast w ostatnich latach olbrzymim problemem wydają się być dopalacze. Można je kupić w najmniej spodziewanych miejscach i pod bardzo dziwną postacią. Przed kilkoma tygodniami krakowscy policjanci zlikwidowali sklep z dopalaczami działający w centrum miasta pod szyldem „punktu ksero”. Jak się okazało, maszyna, która powinna służyć do kserowania, nie była nawet podłączona do prądu… Pomysłowość sprzedawców nie zna granic. Te groźne dla zdrowia i życia substancje były już sprzedawane jako pochłaniacze wilgoci, chemia gospodarcza, wkłady do papierosów elektronicznych, a nawet jako materiały modelarskie. Doskonale zorganizowane gangi sprowadzają dopalacze najczęściej z krajów azjatyckich: m.in. z Chin i Indii. Zdarza się, że osoby, które zajmują się ich sprzedażą, dodają do nich np. trutki na myszy, różnego rodzaju substancje chemiczne, zagrażające zdrowiu i życiu ludzi. Walka z dopalaczami nie należy jednak do łatwych. Wynika to przede wszystkim ze skomplikowanych przepisów, których zawiłości wykorzystują sprzedawcy „śmierci w kolorowym opakowaniu”. Apeli nigdy dość, więc możemy tylko prosić. Uświadamiajcie młodych ludzi, że nawet w jednej tabletce może czaić się olbrzymie zagrożenie. Dopalacze niosą śmierć i nie wolno tego ukrywać!

Krzysztof Kilijanek

Spis treści

Krzysztof Kilijanek

Śmierć w kolorowym opakowaniu – Od redakcji

Helena Kowalik

Okrutny demon – Z zimną krwią

Drobna kobieta o długich jasnych włosach, którymi potrząsała kokieteryjnie, kiedy sędzia kazał jej wstać. Padały stereotypowe pytania: wiek, zawód, czy była karana. Odpowiadała: 32 lata, ukończone liceum wojskowe i studia w Wyższej Szkole Menadżerskiej. Przed zatrzymaniem pracowała w biurze księgowym, a wcześniej jako strażniczka więzienna. Nigdy nie była karana. Dla pieniędzy zamordowała kamienicznika.

Konrad Buraczewski

Kurs na gwałt – Piekielna taryfa

Wybrały podróż taksówką, aby bezpiecznie dotrzeć z imprezy do domu. W końcu w autobusie o tak późnej porze mogą zdarzyć się różne rzeczy… Przejeżdżająca ulicą taksówka wydawała się rozwiązaniem najbezpieczniejszym z możliwych. Jednak podróż do domu dla Moniki i Klaudii zamieniła się w seksualne piekło, które chciałyby jak najszybciej wymazać z pamięci.

Sławomir Kosmala

To miało zabić – Damski bokser

W pomieszczeniu były tylko dwa łóżka. Jedno z nich zajmowała Anna M. Spała. Drugie także było zajęte. Leżąca na nim kobieta była odwrócona plecami. Nie mogła widzieć wchodzącego Janusza M. Nie mogła go również usłyszeć. Mężczyzna poruszał się bezszelestnie.

Laura Smokowicz

Weekendowa matka – Samo życie

Na szpitalnym korytarzu Małgorzatę Gruszkę opuściła zwykła pewność siebie. Przygarbiona i skulona siedziała w okiennej wnęce. Bez makijażu i biżuterii wyglądała na starszą o kilkanaście lat. Mijały minuty i kwadranse, a ona wciąż wpatrywała się w szklane drzwi, za którymi toczyła się walka o życie jej jedynaka. Pobielałymi ustami powtarzała w kółko: Dlaczego? Jak to się mogło stać?

Dariusz Gizak

(Nie)bezpieczny azyl – Z miłości do siostry

Wioletta M. przestała już walczyć o wyjaśnienie okoliczności i przyczyn śmierci swojego brata Cezarego M., ale przez wiele miesięcy była częstym gościem w prokuraturze, sądach i różnych instancjach służby więziennej. Jej zdaniem wszędzie spotykała się z obojętnością i zmową milczenia. Najczęściej słyszała, że nie ma co się doszukiwać drugiego dna tam, gdzie go nie ma. Traktowano ją jak osobę, która rozpacza po stracie bliskiego, a powinna po prostu poczekać, aż jej przejdzie.

Z kraju i ze świata – Rozrywka z Temidą

Anna Pacuła

Z katem pod dachem – Przemoc w rodzinie

Miał uprawnienia masarza i był członkiem koła łowieckiego, do którego należeli wszyscy ważniejsi ludzie w mieście. Szanowano go w K., ale tylko rodzina znała prawdziwe oblicze Zbigniewa R. Trzy tygodnie przed dramatem, którego był sprawcą, wypuszczono go z aresztu.

Jarosław Szklarek

Rzeźnik z Kansas City – Seryjny morderca

Sąsiedzi uważali go za spokojnego i przyjaznego człowieka. Wiedzieli, że często sprowadzał do domu młodych mężczyzn, aby im pomóc, bo nie mieli dokąd pójść. Kiedy wyszło na jaw, że gwałcił ich, torturował, a potem mordował, większość okolicznych mieszkańców początkowo nie była w stanie w to uwierzyć.

Agnieszka Kozak

Wróżki, szamanki, oszustki – Czary-mary

Nie potrzeba szklanej kuli, czarnego kota czy tajemnych zaklęć. Wystarczy wiara w nadprzyrodzone moce i odpowiednia ilość gotówki. Chętnych nie brakuje.

Leon Madejski

Dyrektorzy ZUS-u na celowniku – Zemsta pracownika

Mijały tygodnie, potem miesiące, a on nie miał żadnej pracy. W oczy zaglądała mu bieda. Komornik groził eksmisją z zajmowanego mieszkania. Jego rozpacz – a jak się potem okaże także determinacja – sięgały zenitu. W końcu zdecydował się zamordować człowieka. W jego mniemaniu to on był odpowiedzialny za splot nieszczęść, które w ostatnich miesiącach stały się jego udziałem.

Tadeusz Wójciak

Wilk w owczej skórze – Dwie twarze pastora

Samobójstwo w parafialnym biurze zadziałało jak otwieracz do puszki z ponurymi tajemnicami pastora. Tragedia zdradzanego mężczyzny skupiła uwagę na kolejnych przypadkach śmierci. Pojawiły się drażliwe pytania kim naprawdę jest kaznodzieja? Czy głosicielem powszechnie znanych prawd i przykazań, czy też cynicznym mordercą, który doprowadził człowieka do samobójstwa, a przedtem starannie zaplanował dwie zbrodnie?

Rozrywka

Zabójstwo czy wypadek? – Zagadka kryminalna

Szybki kontakt

tel: 71 343 26 15
kom: 538 392 004
kontakt@czytio.pl
poniedziałek - piątek 09:00 - 16:00
ul. Lelewela 4
53-505 Wrocław
Korzystamy z plików cookies w celu sprawnej realizacji usług i poprawnego działania strony.
Możesz określić sposób przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Więcej informacji znajdziesz tutaj »