Telefon: 71 343 26 15
0
Brak produktów w koszyku.
Detektyw 6/2016 - Opracowanie zbiorowe

Detektyw 6/2016

Wydawnictwo: Przedsiębiorstwo Wydawnicze Rzeczpospolita Sp. z o.o.
ISBN:
Język: Polski
Data wydania: 2016
Liczba stron: 125
Rozmiar pliku: 4,2 MB
Zabezpieczenie: Znak wodny
Nasza cena:
3,90 zł

Dostępne formaty plików:

EPUB , MOBI, PDF

Przecież to tylko koty…

W okolicach Kłodzka na Dolnym Śląsku ktoś przywiązał łańcuchem psa do torów kolejowych. Czworonóg pewnie zginąłby pod kołami nadjeżdżającego pociągu… na szczęście zwierzaka zauważył młody mężczyzna przejeżdżający w pobliżu samochodem. Zatrzymał auto, podszedł sprawdzić, co się dzieje. Pies był agresywny, nie dał sobie pomóc. Kilka minut później nadjechał pociąg, który wyhamował kilka metrów przed zwierzęciem. Dopiero z pomocą kolejarzy udało się uwolnić psa ze śmiertelnej pułapki. – To było stare zwierzę i ktoś ewidentnie próbował się go pozbyć. Tak nie powinno się robić – powiedział dziennikarzom „wybawiciel” psa. Komendant Powiatowy Policji w Kłodzku złożył mu oficjalne gratulacje gdyż „nie jest obojętny na krzywdę zwierząt”. Dookoła nas jest coraz więcej takich ludzi, choć z drugiej strony znęcanie się nad zwierzętami nadal jest problemem społecznym. Pod koniec kwietnia, policja w Katowicach zatrzymała 80-letniego mężczyznę, który zakopał cztery małe kotki. – Przecież nic złego nie robię, przecież to tylko koty – tłumaczył się stróżom prawa. Prawo otacza zwierzęta coraz większą ochroną. To dobrze, że przejmujemy się losem zwierząt. Jeśli widzimy, że dzieje im się krzywda, reagujmy zawiadamiając policję. Przestępstwa tego rodzaju ścigane są z urzędu, o ile tylko zostaną zgłoszone.

Krzysztof Kilijanek

Spis treści

Krzysztof Kilijanek

Przecież to tylko koty… – Od redakcji

Leon Madejski

Zabójca w mundurze – Proces poszlakowy

Kroniki kryminalne dawno nie odnotowały równie szokującej zbrodni. Oficer policji, ostatnio zatrudniony na stanowisku komendanta warszawskiego posterunku, został oskarżony o zabójstwo 52-letniego biznesmena. W procesie poszlakowym zapadł wyrok w sądzie pierwszej instancji, niemniej w tej sprawie nadal jest wiele znaków zapytania.

Anna Jagodzińska

Przebierańcy – Z miłości do munduru

Bycie wojskowym to marzenie wielu małych chłopców. Jedni z tego wyrastają, inni realizują swoje pragnienia. Nie zawsze w sposób legalny… Ale przecież nie matura, lecz chęć szczera, zrobi z ciebie oficera. Okazuje się także, że mundur jest szatą, która zdobi człowieka… A za nim ciągną sznurem nie tylko panny.

Dariusz Gizak

Testament piekarza – Kulisy pewnego biznesu

Czy właściciel zakładu piekarniczo- -cukierniczego, piekarz w trzecim pokoleniu, może mieć powody do zmartwienia i stać się jednym z bohaterów kryminalnej zagadki? Niestety tak! Piekarnictwo jest zawodem uznawanym za bardzo pokojowy i w jakimś stopniu nobilitującym, ale obecnie i w tym sektorze zaczęły obowiązywać nieubłagane prawa rynku i realia codziennego życia. Współczesny piekarz niestety coraz rzadziej śpi spokojnie, gdy chleb mu sam rośnie…

Laura Smokowicz

Pechowa randka – Internetowa znajomość

Umówili się na niedzielę na godzinę 16.00 w motelu „Śląska Chata”. Po zawarciu osobistej znajomości mieli zejść do restauracji, aby zjeść lody (koniecznie pistacjowe, bo za takimi Monika przepadała) i wypić kawę. O dalszym ciągu randki nie rozmawiali, ale było oczywiste, że powrócą do zacisznego pokoju, gdzie przy szampanie zawrą znacznie bliższą znajomość, a Monika pozbędzie się dziewiczego wianka.

Sławomir Kosmala

Wyszedł z domu i nie wrócił – Silna słaba płeć

Okoliczności zdarzenia pozostawały tajemnicze. Niewyjaśniony był przede wszystkim sposób przeniesienia ciała denata do bagażnika samochodu. Dla słabej fizycznie kobiety mogłoby to stanowić pewien problem, jednak tylko wówczas, gdyby zwłoki przenoszone były… w całości.

Z kraju i ze świata – Rozrywka z Temidą

Elżbieta Ostrowska

Ścisnęłam za gardziołko – Dzieciobójczyni w fartuchu

„Kiedy syn przedstawił mi swoją narzeczoną, opadły mi ręce. Miała już dwoje dzieci, których ojcem był żonaty mężczyzna, a mój Paweł nie miał żadnego doświadczenia z kobietami, cały czas siedział w książkach. Nie pomogły perswazje, omotała go i się pobrali. Po ślubie dzwonił do mnie dwa razy dziennie, żalił się, że go tyranizuje. Potem zakazała mu kontaktów ze mną i mężem. Nic nie wiem, że znów była w ciąży, Pawła pewnie by ucieszyło drugie dziecko.”

Jerzy Blaszyński

Jakoś zeszło się z tym pogrzebem – Bez pochówku

Z zamkniętymi oczami i dłońmi złożonymi na podołku wyglądała tak, jakby tylko spała. Jednakże ciężki, przytłaczający odór obecny w pomieszczeniu i pożółkła skóra nie pozostawiały wątpliwości. Przy wezgłowiu, na niskim taborecie, leżał na talerzyku zeschnięty pączek. – Co to jest? – padło pytanie. – Wczoraj był tłusty czwartek. A ona tak lubiła słodycze… – wyjaśnił mężczyzna stojący przy drzwiach do pokoju.

Anna Pacuła

Wakacje z duchami – Polska z dreszczykiem

W każdym regionie naszego kraju usłyszymy przerażające opowieści i legendy mrożące krew w żyłach. Ponoć niektóre zjawy można nawet zobaczyć na własne oczy… Czy na pewno? Lato to doskonały czas, by przekonać się, czy w miejscach owianych tajemnicą rzeczywiście straszy.

Roman Bartosiak

Jasnowidz czy oszust? – Z tajemniczych kart historii

Na początku lat 30. ubiegłego stulecia był celebrytą, szanowanym i poważanym nie tylko przez zwykłych ludzi, ale i tych ze świecznika władzy ówczesnych Niemiec. Erik Hanussen po dziś dzień jawi się jako bardzo zagadkowa postać. Od dnia jego równie zagadkowej śmierci mnożą się pytania, na które nie sposób udzielić jednoznacznej odpowiedzi. Czy był tylko megalomanem i bardzo zręcznym iluzjonistą? Czy mamy do czynienia z szarlatanem i oszustem, jakich w historii świata było już wielu?

Tadeusz Wójciak

Diabelski bliźniak – Zabójczy umysł

Braci nie interesowały głupawe seriale i komedie. Oni studiowali prawdziwe życie, z zapartym tchem śledząc rozwój akcji w programach poświęconych wyłącznie zbrodniom i śledztwom. Kilka z nich przedstawiało dla nich wartość szczególną. Pokazywały najnowsze metody stosowane w kryminalistyce i podpowiadały proste, lecz nieocenione sposoby, jak nie dać się złapać.

Rozrywka

Poszlaka – Zagadka kryminalna

Szybki kontakt

tel: 71 343 26 15
kom: 538 392 004
kontakt@czytio.pl
poniedziałek - piątek 09:00 - 16:00
ul. Lelewela 4
53-505 Wrocław
Korzystamy z plików cookies w celu sprawnej realizacji usług i poprawnego działania strony.
Możesz określić sposób przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Więcej informacji znajdziesz tutaj »