Telefon: 71 343 26 15
0
Brak produktów w koszyku.
Małego Wilczka Szkoła Strachów - Ian Whybrow, Ernest Bryll

Małego Wilczka Szkoła Strachów

Wydawnictwo: Poradnia K.
ISBN: 978-83-63960-60-5
Język: Polski
Data wydania: kwietnia 2016
Liczba stron: 93
Rozmiar pliku: 16,0 MB
Zabezpieczenie: Znak wodny
Cena katalogowa:
29,99 zł
Nasza cena:
24,90 zł

Dostępne formaty plików:

MOBI , EPUB

Trzecia część bestsellerowej serii przygód Wilczusia, autorstwa Iana Whybrowa w brawurwoym tłumaczeniu Ernesta Brylla.

Tym razem dzielny bohater wyrusza ze Strasznolasu na Wyspę Czarcich Czarów, Ciemne Wzgórza, do Pieczar Łamizębów, przez Góry Pagóry i Szczycisko do Zapominajska. Czy wyjdzie zwycięsko z tej podróży? Przekonamy się już 1. kwietnia.

Lektura kolejnej części przygód Wilczusia zjeży włosy na głowie czytelników od lat 4 do 100 – gęsią skórkę będą mieli nawet najodważniejsi fani naszego bohatera. Musi się on zmierzyć nie tylko z własnym strachem, ale i duchem Stryjca-Złyjca. Wszystkie swoje perypetie relacjonuje w listach do mamy i taty. Dowiadujemy się z nich, że Profesor Małowilk-Strasznowilk i Doktor Wyjak otworzyli Najlepszą Uczelnię dla Dzikozwierzy i właśnie szukają odważnych, którzy chcieliby się do niej zapisać. Czy pokonają przeszkody piętrzące się na ich drodze?

Pełna humoru książka pomaga oswoić lęki, przełamać strach. Wilczek jest po prostu niesfornym dzieckiem, które walczy ze swoimi słabościami, jak nieśmiałość i uległość. Musi przeciwstawić się starszym i silniejszym. Nieustraszenie broni Braciszka Brudnopyszczka, który – jak to dziecko – pochlipuje, że tęskni za mamą. Wilczuś uczy się odpowiedzialności za niego i zdobywa nowe umiejętności.

Rozbrykana opowieść i zawadiackie ilustracje niosą wartości prawdziwie ogólnowilcze. Wilk, żeby był dobry, musi być zły. Mały Wilczek kroczy więc ścieżką tej mądrości, a jego zmagania ze straszliwym duchem Stryjca-Złyjca są dla czytelnika najlepszą szkołą Niczego-Się-Nie-Bania - tak o „Małego Wilczka Szkole Strachów” mówią Ewa i Paweł Pawlakowie, utytułowani twórcy dla dzieci.

Seria o Wilczusiu ukazuje się nakładem wydawnictwa Poradnia K w orygnialnej szacie graficznej Tony’ego Rossa. Pierwsze dwie książki zyskały uznanie grona małych czytelników i zajmowały czołowe miejsca na listach bestsellerów. W planach jest wydanie części czwartej: „Kącika pytań i porad Wilka Sobieradka” - już w maju tego roku – oraz „Małego Wilka, strasznoleskiego detektywa”.

Niebawem trzecia i czwarta część, podobnie jak dwie pierwsze, zagoszczą na antenie Jedynki Dzieciom w mistrzowskiej interpretacji Grzegorza Pawlaka.

Ale książka ma też wiernych fanów wśród dorosłych czytelników. Jednym z nich jest Michał Rusinek, który przyznaje, że  to opowieść ogromnie zabawna: Odrobinę makabryczna i w bardzo nienachalny sposób uniegrzeczniająca - nie tylko młode wilczki.

Szybki kontakt

tel: 71 343 26 15
kom: 538 392 004
kontakt@czytio.pl
poniedziałek - piątek 09:00 - 16:00
ul. Lelewela 4 IIIp (budynek WDN)
53-505 Wrocław
Korzystamy z plików cookies w celu sprawnej realizacji usług i poprawnego działania strony.
Możesz określić sposób przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Więcej informacji znajdziesz tutaj »