Telefon: 71 343 26 15
0
Brak produktów w koszyku.
Detektyw 4/2016 - Opracowanie zbiorowe

Detektyw 4/2016

Wydawnictwo: Przedsiębiorstwo Wydawnicze Rzeczpospolita Sp. z o.o.
ISBN:
Język: Polski
Data wydania: 2016
Liczba stron: 150
Rozmiar pliku: 4,6 MB
Zabezpieczenie: Znak wodny
Nasza cena:
3,90 zł

Dostępne formaty plików:

EPUB , MOBI, PDF

To może być oszust!

W Poznaniu metodą „na wnuczka” wyłudzono 120 tysięcy złotych. Aż 370 tysięcy złotych od mieszkanki Gdańska wyłudziła podająca się za oszustkę córka. Podobnie działający przestępcy zdobyli od małżeństwa na warszawskim Bemowie ponad pół miliona złotych. To największa kwota, jaką do tej pory udało się zdobyć oszustom. Przestępcy dokonujący oszustwa „na wnuczka” są coraz bardziej zuchwali… Zastraszająca jest liczba tego rodzaju przestępstw. W 2015 roku odnotowano 2682 zgłoszenia, a straty poszkodowanych wyniosły ponad 32 miliony złotych – 13 milionów złotych więcej niż w 2014 roku! Najczęściej dochodzi do nich w wielkich miastach; niechlubne pierwsze miejsce zajmuje Warszawa, gdzie popełnia się co drugie tego rodzaju oszustwo. Tylko w styczniu tego roku zgłoszono w stolicy 34 takie zdarzenia, a łup przestępców przekroczył milion złotych. Pomimo policyjnych apeli i kampanii społecznych, wielu – szczególnie starszych ludzi – daje się nabrać na przestępcze sztuczki. Możemy tylko jeszcze raz uczulić naszych Czytelników na ten problem. Przypomnijcie seniorom o tym zjawisku, namówcie ich, by za każdym razem sprawdzali, czy rzeczywiście z prośbą o wsparcie finansowe dzwoni do nich ktoś z rodziny lub znajomych. Po co mają paść ofiarą bezwzględnych oszustów.

Krzysztof Kilijanek

Spis treści

Krzysztof Kilijanek

To może być oszust! – Od redakcji

Leon Madejski

Samobójcy w przestworzach – Niedokończony lot

Z informacji zebranych przez francuskich i niemieckich dziennikarzy, jak również z przecieków od prowadzących śledztwo wynikało, że sprawcą dramatu okazał się młody, 28-letni drugi pilot – człowiek współodpowiedzialny za życie i bezpieczeństwo wszystkich osób przebywających na pokładzie pilotowanej maszyny. To on – celowo i świadomie – miał doprowadzić do katastrofy, w której zginęło 150 osób. Samobójstwo? Masowe morderstwo? – media w całej Europie zadawały niemal te same pytania. Choć minął rok od dramatu we francuskich Alpach, w tej sprawie nadal jest wiele znaków zapytania, wątpliwości i niedomówień.

Dariusz Gizak

Ten wymarzony – Kochanek niedoskonały

Kobieta przyznała, że była tak zauroczona Piotrem W., że już podczas drugiej randki w lutym 2013 roku, wyjechali do innego miasta i spędzili cztery godziny w hotelowym pokoju. Kochankowie zaczęli spotykać się coraz częściej i mówić o wspólnej przyszłości. Według Piotra W. wszystko było bardzo proste. Justyna miała rozwieść się z mężem i przeprowadzić do niego.

Ryszard Bukowski

Morderstwo w Kwidzynie – Bez litości

Kiedy było już po wszystkim, umył się, bo cały był we krwi. Założył ubranie należące do ofiary i poszedł pojeździć jego samochodem… W mieszkaniu zostawił dwa ciała: 30-letniego mężczyznę i jego 8-letniego synka.

Laura Smokowicz

Jak leśniczy wilkołakiem został – Podwójne życie borowego

Po tym, jak uzbrojeni po zęby policjanci z brygady antyterrorystycznej wywieźli z leśniczówki w okratowanej suce leśniczego Kośmirzaka, okolica mogła spokojniej odetchnąć. Jednak szum w Gontarkach, Borowinach i Różance wcale nie ucichł. W okolicy nadal o niczym innym nie gadano, jak o zboczeńcu z lasu. Liczba domniemanych ofiar borowego rosła z każdym dniem, a gdy nowych wątków do omówienia zabrakło, cofano się do wydarzeń sprzed dwudziestu lat, gdy młody natenczas Kazek Kośmirzak, jedynak mocno już podstarzałego borowego Kaźmierza, zjechał na stałe do leśniczówki ze stolicy z dyplomem i miastową żoną. Niektórzy dowodzili, że już wówczas poznali się na „wilkołaku”, jak teraz nazywano mieszkańca leśniczówki…

Karol Rebs

Praca ponad wszystko – Niechciana ciąża

Karolina M. nie należała w szkole do orłów, ale była bardzo ambitna. Zdawała sobie sprawę z własnych ograniczeń. Wiedziała, że w bezpośredniej konfrontacji z lotniejszymi kolegami i koleżankami jest bez szans. Starała się więc nadrobić te braki pilnością, obowiązkowością i solidnością.

Z kraju i ze świata – Rozrywka z Temidą

Sławomir Kosmala

Pod napięciem – Znikające zwłoki

Mężczyzna pojawił się na ogrodzeniu kwadrans po północy. Usiłował przesunąć się pod drutem kolczastym umocowanym do ogrodzenia na wspornikach. Zahaczył jednak koszulą o drut i zaplątał się w to zabezpieczenie. Szarpał się kilkakrotnie, usiłując się wyswobodzić. Bez powodzenia. Po chwili jego ciałem targnął nienaturalny, gwałtowny wstrząs, po którym natychmiast znieruchomiał.

Konrad Szymalak

Wygrać z całą wsią – Ręka rękę myje

Po śmierci męża, 65-letnia Leokadia M. zdecydowała się przeprowadzić z Warszawy na wieś. Kilka lat wcześniej odziedziczyła po teściach niewielką posiadłość w, liczącej ośmiuset mieszkańców, G. Dom wymagał kapitalnego remontu i w tym celu wynajęła firmę remontowo-budowlaną, która po trzech tygodniach wypowiedziała jej umowę ze względu na uciążliwe warunki pracy(!!!). Pani M., dociekając szczegółów, dowiedziała się, iż chodziło o nagminne kradzieże materiałów i narzędzi z placu budowy. Firma poniosła tak wielkie straty, że kontynuowanie zlecenia stało się nieopłacalne.

Anna Jagodzińska

Nawiedzone domy – Małopolska z dreszczykiem

Są ich w Polsce dziesiątki. Opuszczone, zaniedbane i owiane mroczną legendą. Podobno słychać w nich głosy, czasem płacz dzieci. Niektórzy widują tam tajemnicze postacie… Dzieją się w nich rzeczy niewytłumaczalne, przyprawiające o dreszcze. Ciąży nad nimi fatum, a mimo to są chętnie odwiedzane. Co takiego ciągnie ludzi do nawiedzonych domów? Roman Bartosiak

„Szpicbródka” na wolności… – Przegląd prasy

Codzienne gazety szybko się dezaktualizują, jednak po wielu latach są cennym i ciekawym zapisem zdarzeń, obyczajów i problemów, jakimi żyli nasi poprzednicy. Zajrzyjmy do pożółkłych stron sprzed osiemdziesięciu lat, by sprawdzić, sprawdzić, jakie sensacje, kryminały i afery zaprzątały głowę ówczesnych czytelników. Zachowaliśmy oryginalną pisownię i składnię, korekta niech nic nie poprawia! To wszystko zdarzyło się naprawdę w kwietniu 1936 roku!

Andrzej Pol

Zabójstwo reżysera – Hipotezy i domysły

Niedawno minęło 40 lat od śmierci jednego z najwybitniejszych twórców kina europejskiego, Włocha Piera Paolo Pasoliniego. Współpracował z takimi sławami jak Federico Fellini, Orson Welles, Ennio Morricone czy Maria Callas. Jego zmasakrowane ciało znaleziono w odludnym miejscu na peryferiach Rzymu. Choć domniemany morderca został ujęty i skazany, to motyw i okoliczności tej zbrodni do dziś pozostały zagadką.

Rozrywka

Kto zabił? – Zagadka kryminalna

Szybki kontakt

tel: 71 343 26 15
kom: 538 392 004
kontakt@czytio.pl
poniedziałek - piątek 09:00 - 16:00
ul. Lelewela 4
53-505 Wrocław
Korzystamy z plików cookies w celu sprawnej realizacji usług i poprawnego działania strony.
Możesz określić sposób przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Więcej informacji znajdziesz tutaj »