Telefon: 71 343 26 15
0
Brak produktów w koszyku.
Detektyw - Wydanie Specjalne 1/2016 - Opracowanie zbiorowe

Detektyw - Wydanie Specjalne 1/2016

Wydawnictwo: Przedsiębiorstwo Wydawnicze Rzeczpospolita Sp. z o.o.
ISBN:
Język: Polski
Data wydania: 2016
Liczba stron: 150
Rozmiar pliku: 14,9 MB
Zabezpieczenie: Znak wodny
Nasza cena:
4,20 zł

Dostępne formaty plików:

MOBI , EPUB, PDF

Tajemnice alkowy

Sekrety sypialni budzą emocje. Jednak to, co dzieje się między dwojgiem dorosłych ludzi, nie zawsze jest naznaczone czystym pożądaniem wynikającym z miłości. Będą się Państwo mogli o tym przekonać czytając ten numer „Detektywa”. Octavio Paz (laureat Nagrody Nobla z 1990 roku) w książce Podwójny płomień. Miłość i erotyzm pisze: „Seks jest wywrotowy, nie zna różnic klasowych ani hierarchii, ignoruje sztukę, naukę, dzień i noc. Budzi się z uśpienia, by tylko kopulować i znowu zasnąć (…) rodzaj ludzki cierpi na nienasycony głód seksu i nie zna zwierzęcych okresów rui, a później obojętności”. Słowa noblisty potwierdzają bohaterowie przedstawieni na naszych łamach. Znany i lubiany przez wszystkich ciemnoskóry Bill Cosby udawał świętoszka, a po latach wyszło na jaw, że korzystając ze swojej popularności w bezwzględny sposób wykorzystał wiele kobiet. Muammar al-Kaddafi (libijski przywódca) był maniakiem seksualnym, posiadającym własny harem. Kolejnym bohaterem- -erotomanem jest prezydent Stanów Zjednoczonych – John F. Kennedy. Również na naszym podwórku nie brakuje osób, które kierując się niepohamowaną żądzą, naruszają poczucie bezpieczeństwa i godności drugiego człowieka. Łamią prawo. Potrafią zabić. Świadczy o tym chociażby artykuł „Zamiecione pod dywan” czy tajemnicza tragedia rodziny Grzeszolskich („Truciciel nieznany”). Potrzeba miłości może być także środkiem do innych celów np. wzbogacenia się, co potwierdza przypadek opisanego przez nas krakowskiego „Tulipana”. Jednak intymne spotkanie może być też formą nagrody. I nie chodzi tu o reglamentowanie bliskości, jakie czasem stosują żony wobec swoich „niegrzecznych” mężów ale o „sam na sam” za kratkami! Jak to się robi w więzieniach, możecie Państwo także przeczytać w tym numerze. Zapraszam do lektury.

Monika Frączak

Spis treści

Monika Frączak

Tajemnice alkowy – Od redakcji

Sławomir Kosmala

Za zamkniętymi drzwiami – Długo skrywana tajemnica

Prezes wyszedł ze swojego gabinetu w asyście dwóch nieznanych mężczyzn. Nie byli umundurowani, pomimo to pracownicy firmy nie mieli wątpliwości, kim są. Stalowe kajdanki na przegubach dłoni szefa potwierdzały ich przypuszczenia.

Elżbieta Ostrowska

Nożem w męskość – Zemsta żony

Jechałam przed siebie bez celu. Już dniało. W pewnej chwili otworzyłam okno samochodu i wyrzuciłam ten krwawy strzęp. Ogarnął mnie histeryczny śmiech. Potem jednak opamiętałam się, zadzwoniłam na pogotowie ratunkowe, powiedziałam, co się stało… Kiedy John leżał już w szpitalu, pomagałam policji w poszukiwaniach odciętego penisa.

Leszek Malec

Truciciel nieznany – W labiryncie poszlak

Na ulicy Rybnej, pod numerem trzecim, zabił pan Grzeszolski, żonę z trójką dzieci… – to ponoć jedna z popularniejszych piosenek- -przyśpiewek, którą w swoim repertuarze miały kapele podwórkowe w Sosnowcu i sąsiednich miastach Zagłębia przed wybuchem drugiej wojny światowej. Tragedia tej rodziny, a potem rozprawa sądowa, były jedną z najgłośniejszych spraw karnych II Rzeczpospolitej, którą porównuje się do poszlakowego procesu Rity Gorgonowej. Tajemnicze i tragiczne wydarzenia nigdy nie zostały do końca wyjaśnione!

Dariusz Gizak

Zamiecione pod dywan – Ulubienica decydentów

Policjantka przez dwie godziny spisywała zeznania prostytutki i chwilami purpurowiała, bynajmniej nie z powodu pikantnych szczegółów, jakich nie szczędziła przesłuchiwana… Co chwilę padały nazwiska osób z tak zwanego świecznika, które miały korzystać z usług „Gabi”.

Marcin Cymerys

Krakowski „Tulipan” – Uczeń Kalibabki

Rozkochiwał w sobie kobiety niczym legendarny „Tulipan”. Czuły i opiekuńczy imponował im opowieściami o sukcesach zawodowych i szerokich kontaktach. Kiedy zwierzały mu się ze swoich problemów, on również „otwierał się” przed nimi, wzbudzając zaufanie.

Ryszard Bukowski

Zabójstwo doktora – Odtrącona

W marcu 1980 roku świat obiegła informacja o śmierci lubianego i powszechnie szanowanego doktora, 69-letniego Hermana Tarnowera. Była to wiadomość zaskakująca, a kulisy tego zdarzenia wydawały się wręcz nieprawdopodobne. Policja aresztowała partnerkę lekarza, 56-letnią Jean Harris.

Z kraju i ze świata – Rozrywka z Temidą

Stefan Gawlikowski

Figle w Białym Domu – Kobiety prezydenta

John Fitzgerald Kennedy, najmłodszy w chwili wyboru prezydent USA, był największym erotomanem w Białym Domu. Przez jego łóżko przewinęły się nie tylko gwiazdy ekranu, jak choćby Marilyn Monroe czy Angie Dickinson. Nie gardził sekretarkami, stażystkami, a nawet prostytutkami. Twierdził, że seks jest lekarstwem na ból głowy.

Ryszard Bukowski

Nie taka sierotka... – Nieznana twarz Konopnickiej

Maria Konopnicka, przedstawiana jako wzór cnót, kojarzy nam się przede wszystkim z „Rotą”, „Naszą szkapą” czy bajką „O krasnoludkach i sierotce Marysi”. Nasza wybitna poetka była patriotką, Matką Polką, ale nie stroniła też od romansów. Kiedy znużyło ją małżeństwo, przy jej boku widywano wielu adoratorów. Kontrowersje wywoływał także jej związek z prawie o 20 lat młodszą malarką.

Agnieszka Żądło

Szczęście w kolorze nieba – Łóżkowe s.o.s

Gdy męskość zawodzi, niektórzy sięgają po medykamenty wspomagające potencję. Ich cena jest na tyle wysoka, a wstyd przed wizytą u seksuologa tak duży, że alternatywą są środki z nielegalnego źródła. Czasem jednak przyjemność może bardzo szybko się skończyć. Niekoniecznie orgazmem.

Malina Szymańska

Niewolnice dyktatora – Papa Muammar

Pierwszy raz zobaczyła na żywo nagiego mężczyznę. On miał wówczas 63 lata, ona 14. Kobieta ze straży przybocznej siłą przyciągnęła Rachidę do łóżka sadzając ją tuż obok pułkownika. – Mów do mnie papa Muammar – powiedział, przybliżając się do niej.

Anna Jagodzińska

Intymność za kratami – Mokre cele

Spotkania intymne, nazywane przez więźniów „mokrymi widzeniami”, to nie norma, ale nagroda, na którą trzeba zasłużyć. W więzieniu musi być specjalne miejsce („mokra cela”), w którym może dojść do upragnionego sam na sam z ukochaną osobą. Czy w takiej „intymnej celi” są kamery? Jak często zmieniana jest pościel? Co zrobić, aby zasłużyć na takie widzenie? – to tylko niektóre z licznych pytań, jakie nurtują partnerki osadzonych.

Tadeusz Wojciak

Podwójne życie idola – Druga twarz Billa Cosby’ego

W świecie pozbawionym zasad był wzorem wszelkich cnót. Uważano go za „ojca narodu”. Głoszone nauki potwierdzał własnym przykładem: rodzina jako najwyższa wartość, dzieci i niezmiennie ta sama żona. Tymczasem to właśnie jego najbliżsi musieli znosić olbrzymie upokorzenia, gdy okazało się, że szanowany aktor ma drugą twarz…

Rozrywka

Zagadka kryminalna – Kto zabił pannę Smith?

Szybki kontakt

tel: 71 343 26 15
kom: 538 392 004
kontakt@czytio.pl
poniedziałek - piątek 09:00 - 16:00
ul. Lelewela 4
53-505 Wrocław
Korzystamy z plików cookies w celu sprawnej realizacji usług i poprawnego działania strony.
Możesz określić sposób przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Więcej informacji znajdziesz tutaj »