Telefon: 71 343 26 15
0
Brak produktów w koszyku.
Detektyw 3/2016 - Opracowanie zbiorowe

Detektyw 3/2016

Wydawnictwo: Przedsiębiorstwo Wydawnicze Rzeczpospolita Sp. z o.o.
ISBN:
Język: Polski
Data wydania: 2015
Liczba stron: 150
Rozmiar pliku: 9,3 MB
Zabezpieczenie: Znak wodny
Nasza cena:
3,90 zł

Dostępne formaty plików:

MOBI , EPUB, PDF

Chwalimy się...

Świat pędzi do przodu, nauka i technika rozwijają się w niesłychanym tempie, wywierając wpływ na nasze zwykłe, codzienne życie. Te zmiany dotyczą również „Detektywa”. Od blisko trzydziestu lat wydajemy największy w Polsce magazyn kryminalno- sensacyjny. Doskonale znany Państwu tytuł rozwija się, zyskując – tak jak o tym informowaliśmy w poprzednich numerach – nowe oblicza. Od kilku tygodni w kioskach dostępny nasz nowy kwartalnik „Detektyw Extra”. Pierwszy numer czasopisma przedstawia kryminalny świat PRL-u. W magazynie opisanych jest 11 prawdziwych historii, które do tej pory budzą emocje i rozpalają wyobraźnię. Już dzisiaj możemy zaanonsować kolejny numer, który ukaże się w kwietniu. Będzie on także w całości poświęcony zbrodniom popełnionym w PRL-u. Przygotowaliśmy jeszcze kilka niespodzianek. Pierwszą z nich jest „Detektyw Online”, dostępny tylko w wersji elektronicznej. Jego papierowego „odpowiednika” nie znajdziecie w żadnym kiosku. Poświęciliśmy go zawodowym mordercom – ludziom, którzy doskonale się kamuflują, dzięki czemu potrafią zamaskować podwójną osobowość. Prezentujemy sylwetki kilku takich przestępców, którzy w ostatnich latach swoją działalnością wstrząsnęli Polską. To mocna lektura, niemniej takie były fakty. Zapraszamy do kupna naszego pierwszego (ale nie ostatniego!) audiobooka „Kryminalna Polska”, warto obejrzeć naszą nową stronę internetową www.magazyndetektyw.pl i polubić nasz profil na facebooku. Świat pędzi do przodu, a my razem z nim! Co Państwo myślicie o tych zmianach? Każda opinia będzie dla nas bardzo ważna! Czekamy na telefony, listy, maile, komentarze.

Krzysztof Kilijanek

Spis treści

Krzysztof Kilijanek

Chwalimy się... – Od redakcji

Roman Bartosiak

Egzekucja na parkingu – Z Archiwum X

Makabryczne zabójstwo trójki cudzoziemców pod Kielcami jesienią 1991 roku, przez osiemnaście lat było jedną z największych zagadek dla świętokrzyskiej policji. Nieznani byli sprawcy dramatu, niejasne i trudne do ustalenia były motywy ich działania. Nadszedł jednak dzień, kiedy z archiwum po raz kolejny wyciągnięto zakurzone akta prowadzonego w przeszłości dochodzenia. Analiza zgromadzonych dowodów w połączeniu ze zdobyczami techniki pozwoliła na zatrzymanie podejrzanych. Dwadzieścia jeden lat od tamtej zbrodni zapadł wyrok w tej sprawie.

Sławomir Kosmala

Pokrzywdzony – Winny niewinny

Podczas napadu na sklep jubilerski doszło do użycia broni palnej. W wyniku strzałów, oddanych z bliskiej odległości przez broniącego się 42-letniego jubilera, rany odniósł zamaskowany bandyta.

Małgorzata Lipczyńska

Wdowy i biznesmeni – Zbrodnia niemal doskonała

Początek lat 90. to był znakomity czas dla osób myślących o założeniu własnej firmy i prowadzeniu dochodowego biznesu. Andrzej Mechliński od zawsze miał smykałkę do interesów. W socjalistycznej Polsce potrafił wykorzystać nawet zwykły wakacyjny wyjazd na Węgry i zbić mały kapitał na przywożonych stamtąd dezodorantach czy wełnianych sweterkach. Pracując na państwowym etacie męczył się, obserwując biurokratyczne absurdy spowolniające wydolność pracy. Dlatego po 1989 roku, bez namysłu, zwolnił się z pracy i postanowił wraz ze znajomym założyć firmę.

Karol Rebs

Wściekłość bez granic – Rodzinny dramat

Za Agatę zdecydowali rodzice. Zgodnie uznali, że strażnik graniczny to pierwszorzędna partia dla takiej dziewczyny jak ona. Pewna praca i płaca. Możliwość wcześniejszego przejścia na emeryturę. Ponadto prestiż, bo jakby nie patrzeć to służba mundurowa.

Anna Jagodzińska

Zbrodnia niedoskonała – Procesy „bez zwłok”

Czy można udowodnić zabójstwo, jeżeli nie udało się odnaleźć zwłok? Przez wiele dziesięcioleci panował pogląd, że dopóki się ich nie odnajdzie, dopóty nie można skazać podejrzanego o popełnienie morderstwa. Na szczęście prawo się zmienia i w takich sprawach sądy wydają skazujące wyroki. Co potwierdza, że nie ma zbrodni doskonałej.

Z kraju i ze świata – Rozrywka z Temidą

Antoni Szmytkowski

Trup z pokoju 317 – Zagadkowa śmierć premiera

Przed drzwiami hotelowego pokoju oznaczonego numerem 317 fotograf „Sterna” zjawił się tuż przed południem. Na klamce wciąż jeszcze wisiała kartka z napisem „Nie przeszkadzać”, a mimo to zapukał. Odczekał chwilę, ale nikt nie odpowiedział. Nacisnął na klamkę i drzwi, ku jego zdziwieniu, ustąpiły. Zobaczył fragment przedpokoju. Na podłodze leżał pojedynczy but. Zdziwiony wycofał się i zbiegł schodami na dół. Parę godzin później on i reporter Knauer wrócili tam wraz z policją. To, co odkryli w środku, wywołało niemały skandal.

Leszek Malec

Niebezpieczna miłość – Okrutna zbrodnia

Przed dziesięcioma laty Krakowem wstrząsnęło zniknięcie szesnastoletniej Katarzyny Arciszewskiej. W kwietniu 1996 roku w mieście nie było chyba osoby, która nie widziałaby zdjęcia zaginionej nastolatki. Kilka tygodni później niemal wszystko się wyjaśniło. Dziewczyna zaszła w nieplanowaną ciążę. Starszy o sześć lat ojciec dziecka, student Uniwersytetu Jagiellońskiego, nie pogodził się z tym faktem, chociaż, jak zeznał potem w śledztwie: „to wszystko nie tak miało być!”

Dariusz Gizak

Normalna para – Śmierć nad jeziorem

Z ustaleń lekarskich wynika, że Karolina T. zmarła tuż przed godz. 2.00 w nocy. Kilka minut później Sławomir T. już był w domu. Wtedy poinformował swoją teściową o zaginięciu jej córki Karoliny i rozpoczął jej poszukiwania. Robił to w miejscu, w którym wiedział, że jego żony na pewno nie ma.

Tadeusz Wójciak

Pięć portretów – Sprawiedliwość po latach

Ze ściany komisariatu w niewielkim mieście w Pensylwanii przez trzydzieści cztery lata spoglądały portrety pięciu mężczyzn podejrzanych o zabicie młodej kobiety. Sprawa niemal zupełnie odeszła w zapomnienie. Mężczyznom zmieniły się twarze i sylwetki, także partnerki, jednak najnowsza technika wsparła dociekliwych śledczych w wyborze właściwego portretu.

Krzyżówka z paragrafem

Horror na Okęciu – Zagadka kryminalna

Szybki kontakt

tel: 71 343 26 15
kom: 538 392 004
kontakt@czytio.pl
poniedziałek - piątek 09:00 - 16:00
ul. Lelewela 4
53-505 Wrocław
Korzystamy z plików cookies w celu sprawnej realizacji usług i poprawnego działania strony.
Możesz określić sposób przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Więcej informacji znajdziesz tutaj »