Telefon: 71 343 26 15
0
Brak produktów w koszyku.
Yggdrasil. Struny czasu - Radek Lewandowski

Yggdrasil. Struny czasu

Wydawnictwo: RW2010
ISBN: 978-83-7949-098-1
Język: Polski
Data wydania: maja 2014
Liczba stron: 281
Rozmiar pliku: 1,6 MB
Zabezpieczenie: Znak wodny
Nasza cena:
14,90 zł

Dostępne formaty plików:

MOBI , EPUB

Jak wyglądałoby życie ludzi współczesnych wyrwanych z bezpiecznych objęć cywilizacji? Czy sam umysł stanowi na tyle efektywną broń, by zapewnić przewagę w walce toczonej w środowisku pierwotnym, w czasach gdy największym i najgroźniejszym drapieżnikiem wcale nie był człowiek?

„Yggdrasil. Struny czasu” to pierwszy tom sagi powieściowej spod znaku fantastyki, sf i powieści drogi. Główny wątek „Strun czasu” stanowią zmagania kilkudziesięcioosobowej średniowiecznej społeczności przeniesionej przypadkowo i bezpowrotnie w okres paleolitu środkowego. Słowiańscy wieśniacy trafiają w czasy, gdy po ośnieżonych równinach dzisiejszej Europy wędrowały olbrzymie stada reniferów, tabuny dzikich koni i ciągnące w ślad za nimi drapieżniki. Potężne i wielkie jak góra mamuty nie miały godnych siebie przeciwników – z wyjątkiem mrozu i prymitywnych słabo uzbrojonych łowców, dla których polowanie nie było sportem, ale walką o przetrwanie i którzy równie często występowali w roli myśliwego co ofiary.

Wraz z mieszkańcami wioski w przeszłość zostaje przeniesiony niewielki oddział wikingów, najemników, których Thor wystawił na najcięższą próbę w drodze do Walhalli. To głównie oczami ich wodza, Eryka, obserwujemy toczące się wydarzenia. A wraz z nami widzami są ludzie z przyszłości...

Bowiem w tle tej pasjonującej historii toczy się inna i nie tylko ci temporalni podróżnicy, ale cała ludzkość – co tam ludzkość – cały wszechświat „staje” na krawędzi zagłady.

 

Z recenzji:

 

Z każdą kolejną stroną powieść wciąga coraz bardziej”.

„Autor z niezwykłą wprawą oddaje klimat opisywanych przez siebie epok, od odległej przyszłości po zamierzchłą prehistorię”.

„Lektura Strun czasu działa na wyobraźnię czytelnika. Co więcej wzbudza silne emocje. Nie wystarczy dobrze obmyślona historia, trzeba ją jeszcze umieć opowiedzieć. Lewandowski umie”.

Spis treści

Prolog
Rozdział I – Rok 994
Rozdział II – Napad
Rozdział III – Młot Thora
Rozdział IV – Tułaczka
Rozdział V – Bestie
Rozdział VI – Stado
Rozdział VII – Ludzie
Rozdział VIII – rok 2997
Rozdział IX – Dzika Kraina
Rozdział X – Potyczka
Rozdział XI – Wśród dzikich
Rozdział XII – Dolina
Rozdział XIII – Jaskinia
Rozdział XIV – Stara Rasa
Rozdział XV – Napad
Rozdział XVI – Spotkanie z Fenrirem
Rozdział XVII – Bitwa
Epilog
Od autora – suplement
Pojęcia w języku nordyckim
Okręty wikingów
Pojęcia w języku staropolskim
Postacie i miejsca z mitologii nordyckiej

Szybki kontakt

tel: 71 343 26 15
kom: 538 392 004
kontakt@czytio.pl
poniedziałek - piątek 09:00 - 16:00
ul. Lelewela 4
53-505 Wrocław
Korzystamy z plików cookies w celu sprawnej realizacji usług i poprawnego działania strony.
Możesz określić sposób przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Więcej informacji znajdziesz tutaj »