Telefon: 71 343 26 15
0
Brak produktów w koszyku.
Wielki Liberace - Magdalena Bugajska, Scott Thorson

Wielki Liberace

Wydawnictwo: Marginesy
ISBN: 978-83-63656-58-4
Język: Polski
Data wydania: 5 marca 2014
Liczba stron: 263
Rozmiar pliku: 10,0 MB
Zabezpieczenie: Znak wodny
Cena katalogowa:
39,90 zł
Nasza cena:
31,90 zł

Dostępne formaty plików:

MOBI , EPUB

Ekscentryczna gwiazda, utalentowany pianista, bajecznie bogaty i uwielbiany celebryta LIBERACE – Władzio Valentino, syn Polki i Włocha – całe swe dorosłe życie udawał kogoś innego, niż był w rzeczywistości.

Jako dziecko – poganiany przez zapatrzoną w niego i wierzącą w jego talent matkę – grał Chopina i miał być drugim Lisztem. Tymczasem za radą Paderewskiego został po prostu „Liberace“ – pianistą showmenem.

Jako „książę przepychu” na scenie błyszczał jak skrzynia diamentów, a poza nią... budował swą legendę.

Skrzętnie ukrywał przy tym swój homoseksualizm, bo prawda o jego życiu prywatnym zapewne odsunęłabym od niego gospodynie domowe, które piszczały z zachwytu na jego występach – podziwiając droższe z roku na rok i coraz bardziej wymyślne stroje i kilogramy biżuterii.

Kochanek Liberacego Scott Thorson opisał lata spędzone z najlepiej zarabiającym artystą Ameryki – swe zamknięcie w złotej klatce i głośne, zakończone procesem rozstanie, a w końcu pojednanie na łożu śmierci chorego na AIDS Liberace.

Na jego wspomnieniach oparty jest film Stevena Soderbergha Wielki Liberace – z Michaelem Douglasem jako królem glamour.

„Zbyt wiele dobrego jest... wspaniałe”, powtarza Lee (Michael Douglas) swojemu „cycusiowi” (w tej roli Matt Damon).

Liberace był geniuszem scenicznym, potrafił uwieść każdą publiczność (jego show uwielbiała nawet sama Królowa Matka), każdy mikrofon radiowy i oko każdej kamery. Jego kiczowate stroje i oprawa występów inspirowały kolejne pokolenia artystów, takich jak James Brown, Michael Jackson, Prince, Madonna, Elton John czy Lady Gaga.

Scott Thorson, przez pięć lat dzielący łoża z gwiazdorem, opisuje w swej książce nie tylko luksusowe domy, wysadzane klejnotami samochody i szyte na zamówienia futra, ale historię wielkiej namiętności i zawiedzionego uczucia. Wychowany w rodzinach zastępczych, mając zaledwie osiemnaście lat, został uwiedziony przez pięćdziesięciosiedmioletniego legendranego pianistę. Liberace zatrudnił go jako szofera w swoim show, zapewnił luksusowe życie, obsypując kosztownymi prezentami i... żądając bezgranicznego oddania. W jednej chwili zmienił jego życie, a potem również rysy twarzy, oddając kochanka w ręce chirurga, szpikującego go później narkotykowymi koktajlami.

Wyznania Thorsona malują obraz pełnego zbytków i zakłamania świata gejów w amerykańskim showbiznesie lat osiemdziesiątych.

Scott Thorson do dziś ma problemy z narkotykami, gangsterami i prawem. Skazany na dwadzieścia lat więzienia, walczy z rakiem okrężnicy i dalszym ciągiem swoich wspomnień.

Szybki kontakt

tel: 71 343 26 15
kom: 538 392 004
kontakt@czytio.pl
poniedziałek - piątek 09:00 - 16:00
ul. Lelewela 4
53-505 Wrocław
Korzystamy z plików cookies w celu sprawnej realizacji usług i poprawnego działania strony.
Możesz określić sposób przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Więcej informacji znajdziesz tutaj »