Telefon: 71 343 26 15
0
Brak produktów w koszyku.
Paradoks Szympansa. Przełomowy program zarządzania umysłem - Steve Peters

Paradoks Szympansa. Przełomowy program zarządzania umysłem

Wydawnictwo: Edgard
ISBN: 978-83-7788-358-7
Język: Polski
Data wydania: 2 października 2013
Liczba stron: 250
Rozmiar pliku: 5,0 MB
Zabezpieczenie: Znak wodny
Cena katalogowa:
35,90 zł
Nasza cena:
29,90 zł

Dostępne formaty plików:

EPUB , MOBI

Chcesz tego czy nie – siedzi w Tobie Szympans. Za każdym razem, gdy emocje biorą górę nad rozsądkiem, a nieuzasadniony strach paraliżuje Twoje działania, to właśnie Szympans dochodzi do głosu. Im wcześniej zdasz sobie sprawę, jak dogadać się z niewygodnym towarzyszem, tym lepiej dla Ciebie. Bestsellerowa książka prof. Steve’a Petersa to nieszablonowa instrukcja obsługi wewnętrznego Szympansa, który może być najlepszym przyjacielem albo największym wrogiem. Na tym polega paradoks Szympansa.

Skuteczność rewolucyjnego modelu zarządzania umysłem proponowanego przez prof. Petersa potwierdzają badania naukowe i sukcesy jego podopiecznych. Prof. Steve Peters był mózgiem zwycięskiego zespołu kolarzy brytyjskich na Igrzyskach Olimpijskich w Londynie w 2012 roku. Jego psychologiczne techniki zaowocowały olimpijskimi medalami największych czempionów świata sportu. Zdaniem Bradley’a Wigginsa – czterokrotnego mistrza olimpijskiego i sześciokrotnego mistrza świata w kolarstwie torowym – to właśnie trening mentalny pod kierunkiem prof. Petersa zdecydował o jego zwycięstwie w Tour de France 2012.

JAK ZROZUMIEĆ SWOJEGO SZYMPANSA?

Przykłady sukcesów ze świata sportu można by mnożyć, ale nie tylko sportowcy przekonali się o efektywności modelu Szympansa. Prof. Peters pomaga lepiej zrozumieć samych siebie, ucząc jak osiągnąć w życiu spełnienie każdemu, kto kiedykolwiek uniemożliwiał sobie odniesienie sukcesu, zadręczał się obawami, że „nie potrafi…”. Pracuje z dyrektorami przedsiębiorstw, kierownikami, personelem medycznym, pacjentami i studentami. Dzięki książce, w której w przystępny sposób przedstawia i opisuje techniki zarządzania umysłem, każdy czytelnik dostaje narzędzia do zmiany swego podejścia i spełnionego życia.

System prof. Petersa nie proponuje drogi na skróty. Proces przejmowania kontroli nad Szympansem okazuje się jednocześnie deprymujący i motywujący. Emocjonalny Szympans to nieodłączna, niezwykle silna część ludzkiego mózgu, która przejmuje stery w sytuacjach stresowych. To żywioł, który nie drzemie, lecz głośno krzyczy i narzuca swoją wolę. Prof. Peters obrazuje mechanizmy funkcjonowania impulsywnego Szympansa w relacjach z Człowiekiem i Komputerem – niezależnymi i powiązanymi ze sobą ściśle częściami mózgu. W scenach z życia codziennego i praktycznych ćwiczeniach przedstawia w przystępny i ciekawy sposób techniki zarządzania tymi trzema skomplikowanymi ośrodkami ludzkiej psychiki. „Paradoks szympansa” to pierwsza książka cenionego psychiatry, mająca szansę dotrzeć do szerszego grona odbiorców.

*wersja rozszerzona w stosunku do wydania książkowego z 2013 roku

Prof. Steve Peters jest lekarzem psychiatrą z ponad dwudziestoletnim doświadczeniem w zawodzie. Posiada tytuł magistra matematyki, medycyny i edukacji medycznej. Ukończył również studia podyplomowe z zakresu medycyny sportowej, edukacji oraz psychiatrii. Od 1994 roku prof. Peters pracuje jako starszy wykładowca na Shieffield University. Jest również dziekanem studium licencjackiego i członkiem komisji egzaminacyjnej w Royal College. Prof. Peters jest również znaną postacią w świcie sportu. Od 2001 roku współpracuje z Brytyjską Federacją Rowerową oraz drużyną Sky ProCycling. Skuteczność opracowanych przez niego technik zarządzania umysłem została potwierdzona wyśmienitym występem najlepszych brytyjskich kolarzy na Igrzyskach Olimpijskich w Pekinie, z których przywieźli łącznie 14 medali, w tym osiem złotych.

Spis treści

Podróż
Wybierając Słońce

Część I. Umysł
1. Umysł Psychologiczny
2. Podzielona Planeta (część 1)
Zrozumieć siebie i swojego Szympansa
3. Podzielona Planeta (część 2)
Zarządzanie Szympansem
4. Księżyc Przewodnik (część 1)
Zrozumieć swój Komputer
5. Księżyc Przewodnik (część 2)
Zarządzanie Komputerem
6. Osobowość i umysł
Funkcjonowanie umysłu oraz jego wpływ na osobowość

Część II. Codzienne funkcjonowanie
7. Planeta Innych
Rozumienie i budowanie relacji z innymi
8. Księżyc Stadny
Wybór grupy wsparcia
9. Planeta Komunikacji
Skuteczne porozumiewanie się
10. Planeta Prawdziwego Świata
Życie w zgodzie z otoczeniem
11. Księżyc Doraźnego Stresu
Radzenie sobie ze stresem krótkotrwałym
12. Księżyc Chronicznego Stresu
Radzenie sobie ze stresem przewlekłym

Część III. Zdrowie, sukces i szczęście
13. Planeta Cieni i Pas Asteroid
Dbanie o zdrowie
14. Planeta Sukcesu i jej Trzy Księżyce
Podstawy sukcesu
15. Planeta Sukcesu
Planowanie sukcesu
16. Planeta Szczęścia
Praca nad poczuciem szczęścia
17. Księżyc Pewności Siebie
Budowanie poczucia pewności siebie
18. Księżyc Bezpieczeństwa
Budowanie poczucia bezpieczeństwa

Oczekiwanie
Wschód słońca

Dodatek A
Umysł Psychologiczny

Dodatek B
Kompletny obraz Psychologicznego Wszechświata

Szybki kontakt

tel: 71 343 26 15
kom: 538 392 004
kontakt@czytio.pl
poniedziałek - piątek 09:00 - 16:00
ul. Lelewela 4
53-505 Wrocław
Korzystamy z plików cookies w celu sprawnej realizacji usług i poprawnego działania strony.
Możesz określić sposób przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Więcej informacji znajdziesz tutaj »