Telefon: 71 343 26 15
0
Brak produktów w koszyku.
Portfolio - Miłosz Kamil Manasterski

Portfolio

Wydawnictwo: E-bookowo
ISBN: 978-83-63080-52-5
Język: Polski
Data wydania: luty 2012
Liczba stron: 67
Rozmiar pliku: 2,0 MB
Zabezpieczenie: Znak wodny
Nasza cena:
10,00 zł

Dostępne formaty plików:

EPUB

Z posłowia Karola Samsela:Manasterski jest humorystą, ironicznym i niezwykle spostrzegawczym. Czerpie z dziedzictwa Rabelais'go, Villona, rewaloryzuje pojęcie mitu, opierając się na egzemplifikacjach z Księgi Rodzaju (Noe, Sodoma, Gomora, żona Lota). I w tej radośnie ironicznej gorączce przechodzenia od narracji do narracji nagle – mniej więcej w połowie książki -napotykamy opór poetyckiej materii.

Ze zdumieniem odkrywamy, że Miłosz Kamil Manasterski z humorysty przeistacza się

w katastrofistę. Opowieść o człowieku niespodziewanie zmienia swój bieg. Tak jak może zmienić życie przeprowadzka z Sodomy do Gomory wskutek zalanego mieszkania (...)

W tym właśnie kryje się atut tej poezji – jej „niestabilność”, to psychologicznie uwiarygodnione przejście od kpiny do lęku – tak bardzo ludzkie, bliskie człowiekowi, tak bardzo go definiujące jak tytułowe portfolio...Więcej wierszy?


Strona : www.manasterski.eu

Blog: www.manasterski.blogspot.com

e-mail: milosz@manasterski.eu


Miłosz Kamil Manasterski ur. 1977 r. w Kaliszu. Poeta, prozaik, animator kultury. Redaktor naczelny Magazynu Związku Literatów Polskich www.literaci.eu. Członek Zarządu Głównego Związku Literatów Polskich, Skarbnik Oddziału Warszawskiego ZLP. Zawodowo związany z literaturą – pracował m.in.. w Akademickim Ośrodku Kultury i Śródmiejskim Forum Kultury w Łodzi,  Państwowym Instytucie Wydawniczym i Bielańskim Ośrodku Kultury

w Warszawie. Od 2002 r. pracuje w Domu Kultury w Łomiankach, gdzie m.in. realizuje cykl spotkań „Na strychu w Łomiankach” podczas której prezentuje twórczość najlepszych polskich poetów.

Wydał zbiory poezji: „Zasady gry” (arkusz poetycki, Oficyna Wydawnicza „Obrzeża”, Zgorzelec 1999 - Nagroda VII Nadnyskich Spotkań Literackich), „Sztuka czytania” (Warszawa 2005) – Nagroda za Debiut Światowego Dnia Poezji 2006), „Spa” (Warszawa 2007), „Portfolio” (Warszawa 2008), „Notebook Norwida” (Warszawa 2009), „Złote i czerwone” - książka dwujęzyczna - przekład na język chiński Ju Shan (Łódź 2010), zbiór opowiadań „Tramwaj zwany 805N” (e-bookowo.pl). Laureat wielu ogólnopolskich konkursów w dziedzinie poezji i prozy, obecnie sam ocenia wiersze jako juror.

W roku 2009 był gościem China Writers’ Association - jako delegat ZLP przebywał w Pekinie i Szanghaju. W roku 2011 reprezentował Polskę na I Festiwalu Poezji Moskwa-Abramcewo. Dwukrotnie był gościem Międzynarodowego Listopada Poetyckiego w Poznaniu, od 2007 roku uczestniczy w Międzynarodowym Festiwalu „Warszawska Jesień Poezji” a także w Spotkaniach Literackich na Kurpiach - obecnie Festiwal Literacki „Kupiszewiada” w Ostrołęce. Przekładany na język rosyjski, chiński, wietnamski i słowacki. Zajmuje się popularyzacją poezji i czytelnictwa wśród młodzieży, jego specjalnością są mutlimedialne spotkania autorskie i prelekcje.

Strona autora: www.manasterski.eu.

Spis treści


Potop. Zapiski.
Potop – Dzień Pierwszy
Potop – Dzień Drugi
Potop – Dzień Trzeci
Potop – Dzień Czwarty
Potop – Dzień Piąty
Potop – Dzień Szósty
Potop – Dzień Siódmy
Potop – Dzień Ośmy
Po Potopie

Martwa Natura Ze Strzykawką
Przed Gabinetem
Noc W Przychodni
Terapia Światłem
Martwa Natura Ze Strzykawką
Nadzieja
Szptal Zakaźny
Zasady Higieny
Hospitalizacja

Sodoma Żegna
Miasto Nocą
Miłość W Sodomie
Nowy Dzień Wstaje
Godziny Szczytu
Zachód Słońca W Sodomie
Milczenie Jest Złotem
Odroczenie
Sodoma Żegna / Gomora Wita

Seanse
Poranek
Południowy Seans (Multibabykino)
Popołudniowy Seans
Wieczorny Seans
Nocny Seans

Gomora Wita
Ucieczka Z Sodomy
Spacer
Zanim
Ludzie Z Sodomy
Ocalenie

Ostatni Tramwaj
Msza  Za  Miasto Łódź
Niepotrzebne Słowo „Inteligencja”
Sennik Polsko-Egipski
Cenzura
Ostatni Tramwaj
Wyścig W Pokoju
Poeta I Róże

Karol Samsel O Portfolio

Szybki kontakt

tel: 71 343 26 15
kom: 538 392 004
kontakt@czytio.pl
poniedziałek - piątek 09:00 - 16:00
ul. Lelewela 4
53-505 Wrocław
Korzystamy z plików cookies w celu sprawnej realizacji usług i poprawnego działania strony.
Możesz określić sposób przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Więcej informacji znajdziesz tutaj »