Zyskaj na czasie - Rajan Suri

Zyskaj na czasie

Rajan Suri

39,00 zł

Dostępne formaty plików: PDF, EPUB, MOBI

Wydawnictwo
ISBN 978-83-945700-8-8
Data wydania 10 maja 2022
Język: Polski
Liczba stron: 247
Rozmiar pliku: 2,9 MB
Zabezpieczenie: Brak
Fragment: Pobierz fragment PDF
Język: Polski
Liczba stron: 247
Rozmiar pliku: 6,9 MB
Zabezpieczenie: Brak
Fragment: Pobierz fragment EPUB
Język: Polski
Liczba stron: 247
Rozmiar pliku: 8,5 MB
Zabezpieczenie: Brak
Fragment: Pobierz fragment MOBI
39,00 zł

Dostępne formaty plików: PDF, EPUB, MOBI

Opis

QRM to najskuteczniejsza metoda skracania czasu realizacji (lead time). Pozwala zrewolucjonizować modelowanie i zarządzanie procesami wytwarzania. Metoda jest szczególnie polecana każdej organizacji produkującej w modelu Low Volume / High Mix (do wytworzenia produktu potrzeba wielu komponentów), a także wytwarzającej produkty na zamówienie lub w krótkich seriach.

Rajan Suri opracował przejrzystą i spójną metodę prezentowania strategii QRM przy wykorzystaniu następujących czterech kluczowych koncepcji:

  1. Potęga czasu– olbrzymi wpływ, jaki czas wywiera na całą organizację.
  2. Struktura organizacyjna– w jaki sposób zorganizować przedsiębiorstwo, by skrócić czas realizacji zleceń.
  3. Dynamika systemu– zrozumienie, w jaki sposób współzależności między zleceniami i zasobami wpływają na czas realizacji; dzięki temu można podejmować lepsze decyzje dotyczące mocy przerobowych, wielkości partii produkcyjnych i tym podobnych zagadnień.
  4. Kompleksowe wdrożenie– QRM nie dotyczy tylko działu produkcji. Metodykę tę wdraża się w całej organizacji, w tym w takich obszarach jak planowanie materiałowe, zaopatrzenie, zarządzanie łańcuchem dostaw, prace biurowe i rozwój nowych produktów.

Autor pokazuje również, jak podwyższyć jakość i obniżyć koszty operacyjne, zyskując dzięki temu większy udział w rynku. Ten praktyczny podręcznik wyjaśnia, w jaki sposób kraje rozwinięte, wykorzystując strategię QRM, mogą skutecznie konkurować z producentami z państw, w których koszty pracy są niskie. Ponadto znajdują się w nim użyteczne wskazówki pokazujące krok po kroku, jak wdrażać QRM, uwzględniające także takie obszary jak księgowość i zarządzanie kosztami.

Korzystamy z plików cookies w celu sprawnej realizacji usług i poprawnego działania strony.
Możesz określić sposób przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Więcej informacji znajdziesz tutaj »