Życie skrojone na miarę. Tom 2 - Janusz „Krawiec” Wiśniewski

Życie skrojone na miarę. Tom 2

Janusz „Krawiec” Wiśniewski

19,95 zł

Dostępne formaty plików: MOBI, PDF, EPUB

Wydawnictwo
ISBN 978-83-66719-33-0
Data wydania 9 marca 2021
Język: Polski
Liczba stron: 167
Rozmiar pliku: 455 KB
Zabezpieczenie: Znak wodny
Fragment: Pobierz fragment MOBI
Język: Polski
Liczba stron: 167
Rozmiar pliku: 1,4 MB
Zabezpieczenie: Znak wodny
Fragment: Pobierz fragment PDF
Język: Polski
Liczba stron: 167
Rozmiar pliku: 357 KB
Zabezpieczenie: Znak wodny
Fragment: Pobierz fragment EPUB
19,95 zł

Dostępne formaty plików: MOBI, PDF, EPUB

Opis

Piotr, bohater tej książki przeszedł wszystkie szczeble zawodowej kariery w dziedzinie krawiectwa: od czeladnika, terminującego w pracowni stryja, do mistrza i przedsiębiorcy, właściciela dużego zakładu krawieckiego, w którym szyje ubrania prezydentom, premierom, artystom, biznesmenom. Jest to nie tylko świetnie opowiedziana historia o zawodowych (krawieckich) ambicjach, klęskach i sukcesach ale także opowieść o życiu rodzinnym i towarzyskim, o uczuciach, o miłosnych podbojach, o marzeniach, o życiu w ogóle. To prawdziwa krawiecka epopeja odmalowana na tle intensywnych przemian politycznych, społecznych i obyczajowych naszego kraju. To „opowiedziana nożycami” historia, prowadząca nas przez zmieniające się mody i kroje garniturów, tkanin, dodatków krawieckich.

Akcja tej w dużej mierze autobiograficznej powieści rozpoczyna się od lat 40-tych XX wieku, czyli od wczesnego dzieciństwa autora, a kończy pod koniec wieku XX. Książka ta ma szczerość i prawdę autentyku. Jej siłą jest też szczegółowe odtworzenie realiów dotyczących czasów, które opisuje, a także obfitość wziętych z życia historii i anegdot.

Istotnym elementem tej książki są klimaty związane z modą (głównie męską). Na jej kartach autor niejednokrotnie opisuje ubiór jej bohaterów fachowo go komentując. Zapoznajemy się w ten sposób z wieloma ciekawymi i użytecznymi informacjami dotyczącymi właściwego, dobranego do okoliczności i cech danej osoby stroju.

Ze względu na dużą objętość powieść „Życie skrojone na miarę” podzielona jest na dwie części: Tom 1. (podtytuł „krawiotka”) i Tom 2. (podtytuł „mistrz”). Tom 3. zatytułowany „Życie od podszewki” jest swoistym post-scriptum do dwóch wcześniejszych tomów.

TOM 2

Niniejszy Tom 2. przypada na burzliwe w Polsce lata 70-te, 80-te i 90-te, czyli od niepokojów społecznych z grudnia 1970 roku do epoki wczesnego kapitalizmu. Piotr te lata przeżywa nie mniej ekspresyjnie. Ponosi klęskę w małżeństwie (rozwód), ale ciągle osiąga sukcesy i renomę w krawiectwie. Wśród jego klientów znajdują się członkowie rządzącej elity z premierem i prezydentem na czele, jak i wszelkiej maści bonzowie, a nawet amerykański aktor filmów akcji Steven Seagal. Do Piotra uśmiecha się w końcu i miłość. Ada – kobieta o jakiej marzył. Urokliwie pokazane jest ich wspólne życie na tle niełatwych, nieustannie zachodzących przemian. Niebywale kolorowo ukazany jest też świat krawiectwa, świat mody i elegancji.

 

Spis treści

OD WYDAWCY

PROLOG

SEPSA

NARODZINY

PAMIĘTNIK

JAK W ŻYCIU

POLITYK I POETA

PROSPERITY

KAMIZELKA

JEST WOLNOŚĆ CZY NIE?

GÓRA Z GÓRĄ

IWONA

IZA

ZDJĘCIE

ODEJŚCIE

ROBERT

ADA

GARNITUR

W SZPONACH

STOLICA

TRUDZIA

TELEWIZJA

PIERWSZA KOMUNIA

ŻYD

ZAZDROŚĆ

PRZYSZŁA KRYSKA NA MATYSKA

AFRYKA DZIKA

DOTKNĄĆ STEVENA SEAGALA

PO LATACH

SZPITAL

CIOTKA

CHINY

MROWISKO

INACZEJ

KONTROLA

UBIÓR

REMINISCENCJA

CIEPŁO – ZIMNO

GALA

AFERA WE FRAKU

PRZYJAŹŃ

U PREMIERA

FRUWAŁEM

HAMLET W STOCZNI

WESELE

DŻENTELMENI

WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH

ROCZNICA

RORATY

STRES

 

Korzystamy z plików cookies w celu sprawnej realizacji usług i poprawnego działania strony.
Możesz określić sposób przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Więcej informacji znajdziesz tutaj »