Zwierciadło - Opracowanie zbiorowe

Zwierciadło

Opracowanie zbiorowe

2,60 zł

Dostępne formaty plików: PDF

Wydawnictwo
ISBN
Data wydania 6 października 2023
Język: Polski
Liczba stron: 245
Rozmiar pliku: 37,4 MB
Zabezpieczenie: Znak wodny
2,60 zł

Dostępne formaty plików: PDF

Opis

Na okładce „Zwierciadła” Magdalena Boczarska. Już a chwilę będziemy mogli oglądać ją w „Różyczce 2”. – Jeśli się nie zatrzymamy choć na chwilę i nie pomyślimy: „jest fajnie, jest dobrze”, to nigdy nie docenimy tego, co jest teraz i co za nami. Wiem, co mówię, bo przychodzi mi to równie ciężko i rzadko. Ale próbuję!” – mówi aktorka.

„Jeśli przez lata budowałyśmy tożsamość żony, to trudno nagle o tym zapomnieć. Dlatego psychologowie zalecają wdowom, by, kiedy tylko będą gotowe, zdjęły z palca obrączkę. Są kobiety, które nigdy nie przechodzą tego etapu, nie są w stanie stanąć przed lustrem i powiedzieć: „A więc to jestem ja. Nie żona, nie matka, tylko JA”. W temacie miesiąca – współczesne wdowy.

„Znachor” to film kultowy. Jaka będzie jego nowa wersja? Mówi o tym Leszek Lichota, odtwórca głównej roli. „To już nie jest opowieść o człowieku, który stracił pamięć i teraz błąka się po świecie, czyniąc dobro. Mamy możliwość spojrzenia na historię faceta, który został dotknięty jakąś tragedią, ale próbuje ułożyć sobie życie, tu i teraz”.

Wywiad z reżyserką najgłośniejszego chyba polskiego filmu roku. W cyklu Mam wpływ Agnieszka Holland. „Jestem anarchistką. Bardzo szanuję tych, którzy działają profesjonalnie, bo ma to prawdopodobnie większą przyszłość. Ale jeśli państwo nie spełnia swego obowiązku i zawodzi, to trzeba robić swoje, wbrew regulaminom”.

W cyklu Ikony popkultury artystka totalna. Czy 57-letnia dziś Björk ma szansę stać się wyrocznią, mentorką, idolką dla osób z pokolenia swoich dzieci? Kto, jeśli nie ona?

Rozmawiamy też z reżyserką Nataszą Parzymies, która na festiwalu w Gdyni odebrała specjalną nagrodę „Zwierciadła”, z piosenkarką Anną Rusowicz, która mówi o potrzebie kochania i akceptowania samej siebie, z Orhanem Pamukiem, jednym z najbardziej cenionych współczesnych pisarzy, który zwierza się, że już przez pół wieku… jest w lockdownie.

Czym jest, a czym nie jest kobieca przyjaźń? Zastanawiają się psychoterapeutka Katarzyna Miller i Alina Gutek.

Wojciech Eichelberger mówi o tym, że nastoletnich chłopców, wbrew powszechnej opinii, nie musimy wcale poskramiać. Musimy ich kochać i wspierać.

Psychoterapeuta Michał Muskała namawia, żebyśmy przyjrzeli się naszym własnym schematom wchodzenia w związki.

My, kobiety, oceniamy się na ogół krytycznie. „Tam, gdzie mężczyzna powie: „OK, nie wyszło, próbuję jeszcze raz”, kobieta będzie analizować, sprawdzać, w czym zawiodła. Dobra wiadomość jest taka, że sposób wyjaśniania niepowodzeń jest wyuczony, więc można go zmieniać!” – przekonuje psycholożka Joanna Heidtman.

„Ten, kto ma władzę nad seksualnością, ma władzę nad ludźmi. Dlatego my wszyscy – zarówno mężczyźni, jak i kobiety – musimy ją odzyskać od kultury dla siebie, przy okazji transformując samą kulturę. To poważne zadanie” – mówi w Niezbędniku nowoczesnej dziewczyny Marta Niedźwiecka.

Wnętrza: Miłość do dizajnu, do pięknych lamp i do polskiego morza – mieszkanie w zabytkowej sopockiej kamienicy.

Moda unisex wcale nie musi być oszczędna w formie i wyrazie – udowadnia marka Arizona Muse. Sztuczne futra, kamizelki i swetry, we wzory etno. W jesiennej palecie, przełamanej bielą, różem i błękitem. Wspaniała inspiracja!

W dziale Uroda podróż przez wieki: pasjonująca historia włosów – strzyżenia, układania, słynnych fryzjerów, trendów.

 

Listopadowa Kuchnia to nowe przepisy (poznacie je jako pierwsi) Rozkosznego, czyli Michała Korkosza, autora książek i blogera. Jego misją jest odczarowanie rodzimej kuchni. A rada dla nas? „Kiedy ktoś mnie pyta, jak nauczyć się dobrze gotować, radzę po prostu to robić”.

 

 

Korzystamy z plików cookies w celu sprawnej realizacji usług i poprawnego działania strony.
Możesz określić sposób przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Więcej informacji znajdziesz tutaj »