Zwierciadło - Opracowanie zbiorowe

Zwierciadło

Opracowanie zbiorowe

2,40 zł

Dostępne formaty plików: PDF

Wydawnictwo
ISBN
Data wydania 3 sierpnia 2023
Język: Polski
Liczba stron: 204
Rozmiar pliku: 28,8 MB
Zabezpieczenie: Znak wodny
2,40 zł

Dostępne formaty plików: PDF

Opis

„Tworzą mnie relacje z ludźmi – mówi bohaterka naszej okładki, Grażyna Torbicka. – Szczerość w takich relacjach, ciekawość. O, ciekawość to jestem cała ja! Ale też kontakt z naturą i wielki wobec niej szacunek. My wszyscy jesteśmy tu na maleńką sekundę, a natura musi dalej istnieć – i będzie. A przynajmniej mam taką nadzieję”.

Dlaczego warto być życzliwym? To proste. Bo będzie ci w życiu lepiej. Ale poza tym – życzliwość zmienia świat. Bo zmienia nas. Ma wpływ na poczucie dobrostanu i szczęścia. A najlepsze jest to, że można jej się nauczyć. Życzliwość rozchodzi się jak kręgi na wodzie. O tym piszemy w Temacie miesiąca.

W dziale Spotkania jak zwykle nietuzinkowi bohaterowie.

Aktor Maciej Musiałowski, który właśnie został właścicielem… zamku na Dolnym Śląsku. I chce w nim stworzyć szkołę platońską dla dzieciaków. Wszystkich. Także tych z domów dziecka.

Pamela Anderson, najsłynniejsza królowa króliczków. Która w dodatku, co trudno zaakceptować wielu feministkom, zwłaszcza tym ze starszej gwardii, kochała nią być.

Ane_ratownica, osoba niebinarna, która marzy o świecie mniej skoncentrowanym na płci. O tym, by nikt nas nie oceniał – bo wtedy żyje się łatwiej. I można cieszyć się życiem.

Autor kryminałów Wojciech Chmielarz mówi nam o pisaniu i… problemach z kręgosłupem. Bo te dotyczą każdego, kto całe dnie spędza przy biurku w pozycji lekko pochylonej…

ŁONA, czyli Adam Zieliński, raper, producent muzyczny i prawnik, łowi poetyckie frazy w kolejkach czy klubach, czasem w czyjejś internetowej enuncjacji. I u taksówkarzy.

W dziale Życie wewnętrzne m.in. o tym, czego możemy nauczyć się od pszczół? Wie to Izabela Kawczyński, współwłaścicielka firmy 3 Bies, trenerka rozwoju.

Nastolatek w kłopotach. Jak reagować? Karać? Rozmawiać? Radzi psychoterapeuta Wojciech Eichelberger.

Kim są osoby aseksualne? Jak kochają? A może trzeba zapytać inaczej – czy w ogóle kochają? Tłumaczy seksuolog Michał Sawicki.

Jak wychowuje aktorka Agnieszka Sienkiewicz-Gauer, mama 7-letniej Zosi i 4-letniej Marysi?

Joanna Kuciel-Frydryszak, autorka książki „Chłopki”, opowiada o naszych babkach i prababkach żyjących na wsi. I trochę o nas samych.

Marta Niedźwiecka w Niezbędniku nowoczesnej dziewczyny mówi o wolności i zniewoleniu. A Agata Komorowska w cyklu Mam wpływ – o swoich dzieciach. I o tym, czego nauczył ją Mały Budda, czyli syn z zespołem Downa.

„Historia na śmierć i życie” to nowa książka Wojciecha Tochmana o zabójstwie, które w 1996 roku wstrząsnęło Polską. A właściwie o jednej z oskarżonych. A może nawet nie o niej, ale o samej karze. Czy mamy prawo skazywać kogokolwiek na dożywocie? U nas rozmowa z autorem.

Poza tym:

Smaki Lubelszczyzny według restauratorki Agnieszki Kręglickiej.

Dwustuletnia chata na Warmii, urządzona przez Alexandrę Wojtal z tego, co niechciane, wyrzucone lub podarowane.

Badania genetyczne. O czym nam mówią? Dlaczego warto je przeprowadzać?

Nowy sezon, nowe trendy. W modzie i makijażu.

Korzystamy z plików cookies w celu sprawnej realizacji usług i poprawnego działania strony.
Możesz określić sposób przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Więcej informacji znajdziesz tutaj »