Zielony Promień - Juliusz Verne, Stanisław Miłkowski

Zielony Promień

Juliusz Verne, Stanisław Miłkowski

12,99 zł

Dostępne formaty plików: MOBI, EPUB

Wydawnictwo
ISBN 978-87-28-19200-9
Data wydania 27 grudnia 2021
Język: Polski
Liczba stron: 188
Rozmiar pliku: 775,8 KB
Zabezpieczenie: Znak wodny
Fragment: Pobierz fragment MOBI
Język: Polski
Liczba stron: 188
Rozmiar pliku: 331,0 KB
Zabezpieczenie: Znak wodny
Fragment: Pobierz fragment EPUB
12,99 zł

Dostępne formaty plików: MOBI, EPUB

Opis

Zielony Promień" to historia, która jest przykładem starego powiedzenia "Liczy się podróż, a nie cel". Zielony Promień to rzadkie zjawisko, które można zaobserwować tylko w niektórych miejscach na kuli ziemskiej, gdy słońce zachodzi za horyzont. Mówi się, że mają one głęboki wpływ na umysł i duszę, a Helena Campbell jest zdeterminowana, by je zobaczyć. Odkładając wymuszony na niej ślub, wyrusza wraz z wujami i dwoma niedoszłymi zalotnikami w podróż do odległych brzegów, która wystawi ją na ciężką próbę. Tylko w chwilach, gdy jesteśmy doprowadzeni do ostateczności, emocjonalnie lub fizycznie, odnajdujemy siebie, to kim jesteśmy i co kochamy. To genialna powieść, przepełniona pięknem i odkrywaniem siebie. Zdolność Verne'a do rzeczy niezwykłych tworzy podróż, która jest inspirująca i oszałamiająca, idealna dla każdego, kto ma ducha przygody lub kto kochał "Dookoła świata w osiem dni".

 

Juliusz Verne (1828-1905) - francuski pisarz, jeden z prekursorów fantastyki naukowej, pisał także książki podróżnicze, historyczne, kryminały i wiersze. Przez lata łączył działalność pisarską i prawniczą i dużo podróżował po świecie. Z życia i książek innych autorów czerpał informacje, które następnie wykorzystywał we własnej twórczości, prowadził osobliwą bazę danych z ciekawostkami geograficznymi, historycznymi czy technicznymi. Do jego najsłynniejszych dzieł należą "W 80 dni dookoła świata", "20 000 mil podmorskiej żeglugi", "Podróż do wnętrza ziemi".

Korzystamy z plików cookies w celu sprawnej realizacji usług i poprawnego działania strony.
Możesz określić sposób przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Więcej informacji znajdziesz tutaj »