ZFŚS 2024. Komentarz - Mariusz Pigulski

ZFŚS 2024. Komentarz

Mariusz Pigulski

79,00 zł67,15 zł

Dostępne formaty plików: PDF

Wydawnictwo Infor
ISBN 978-83-8268-584-8
Data wydania
Język: Polski
Liczba stron: 129
Rozmiar pliku: 0 B
Zabezpieczenie: Znak wodny
79,00 zł67,15 zł

Dostępne formaty plików: PDF

Opis

Publikacja zawiera praktyczne objaśnienia do każdego artykułu ustawy o zakładowym funduszu świadczeń socjalnych. Szczegółowo omówiono w niej obowiązki związane z prowadzeniem działalności socjalnej, jakie mają pracodawcy. Wyjaśnienia zostały poparte licznymi praktycznymi przykładami, wzorami dokumentów, stanowiskami urzędowymi i orzecznictwem sądowym.
W komentarzu uwzględniono – obowiązujące od 1 stycznia 2024 r. – odmrożenie wysokości odpisu na zfśs oraz przyznawanie świadczeń z tego funduszu emerytom – byłym pracownikom, zgodnie z najnowszym orzecznictwem Sądu Najwyższego.
Publikacja została wzbogacona o rozwiązania problemów pojawiających się w praktyce funkcjonowania zakładowego funduszu świadczeń socjalnych. Są one przedstawione w formie pytań i odpowiedzi jako odrębna od komentarza część książki. Dzięki temu Czytelnik dowie się m.in.:
- Czy niepracujących członków rodziny należy brać pod uwagę przy ustalaniu uprawnień do korzystania z zfśs?
- Do jakich danych o pracownikach może mieć dostęp komisja socjalna?
- Kiedy rozwiedziony pracownik może ubiegać się o świadczenia z zfśs na dziecko?
- Jak dofinansować wypoczynek pracownika, który zawarł dwie umowy o pracę z jednym pracodawcą?
- Czy emeryci mogą otrzymywać z zfśs mniej świadczeń niż pracownicy?
Jest to obowiązkowa lektura dla osób zajmujących się rozliczeniami kadrowo-płacowymi w podmiotach prowadzących działalność socjalną. Zawarte w książce wyjaśnienia zainteresują również beneficjentów świadczeń pochodzących z zakładowego funduszu świadczeń socjalnych, a zwłaszcza członków komisji socjalnych.

O AUTORZE
Mariusz Pigulski – ekspert i praktyk od ponad 20 lat zajmujący się prawem pracy i ubezpieczeń społecznych. Absolwent Podyplomowego Studium Prawa Pracy na Uniwersytecie Łódzkim, autor licznych opracowań i publikacji z dziedziny kadrowo-płacowej.

 

Korzystamy z plików cookies w celu sprawnej realizacji usług i poprawnego działania strony.
Możesz określić sposób przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Więcej informacji znajdziesz tutaj »