Zatrudnianie i zwalnianie pracowników .Obowiązki pracodawców 2024 - Opracowanie zbiorowe

Zatrudnianie i zwalnianie pracowników .Obowiązki pracodawców 2024

Opracowanie zbiorowe

89,00 zł75,65 zł

Dostępne formaty plików: PDF

Wydawnictwo Infor
ISBN 978-83-8268-561-9
Data wydania
Język: Polski
Liczba stron: 175
Rozmiar pliku: 0 B
Zabezpieczenie: Znak wodny
89,00 zł75,65 zł

Dostępne formaty plików: PDF

Opis

Poradnik „Zatrudnianie i zwalnianie pracowników” jest kompleksowym opracowaniem, które przedstawia krok po kroku zasady zatrudniania pracowników oraz rozwiązywania umów o pracę. Uwzględniono w nim liczne zmiany, które weszły w życie w 2023 r. w wyniku dużych nowelizacji prawa pracy.
W publikacji wyjaśniono m.in. nowe zasady obowiązujące przy zatrudnieniu pracownika na okres próbny. Czytelnicy zapoznają się też z nowymi obowiązkami informacyjnymi, jakie nałożono na pracodawców. Omówione są również zaostrzone procedury rozwiązywania umów o pracę na czas określony, a także zmodyfikowane zasady ochrony pracowników przez zwolnieniem. W publikacji uwzględniono wprowadzone do Kodeksu pracy możliwości zatrudniania pracowników w trybie pracy zdalnej, a także nowe zasady dotyczące kontroli trzeźwości pracownika, które rodzą obowiązki po stronie pracodawcy już na etapie zatrudniania.
Książka zawiera przystępne wskazówki, dzięki którym Czytelnik dowie się m.in.:
- jakich danych można wymagać od kandydata do pracy, a jakich od pracownika,
- co powinien zawierać kwestionariusz osobowy,
- jak sporządzić umowę o pracę,
- jaki rodzaj umowy o pracę dla pracownika wybrać,
- jaką dokumentację pracodawca powinien przygotować przy zatrudnieniu,
- jak uzasadnić wypowiedzenie umowy o pracę,
- co powinno zawierać porozumienie stron dotyczące rozwiązania stosunku pracy,
- w jakich przypadkach pracownicy podlegają ochronie przed zwolnieniem z pracy,
- kiedy można rozwiązać z pracownikiem umowę o pracę bez wypowiedzenia.

W publikacji uwzględnione są także wprowadzone w 2023 r. zmiany w rozporządzeniach będących aktami wykonawczymi do Kodeksu pracy – w zakresie, w jakim mają wpływ na proces zatrudnienia i zwolnienia pracownika. Ponadto w poradniku omówiono zmiany dotyczące zabezpieczenia roszczeń zwolnionego pracownika, które rozszerzają zakres jego ochrony o nakaz zatrudniania go przez okres procesu przed sądem pracy.
Książka zawiera liczne przykłady, zestawienia tabelaryczne i wzory dokumentów. Jest niezbędnym narzędziem przydatnym w pracy każdego specjalisty ds. kadr, jak również osoby zajmującej się miękkimi aspektami HR, w szczególności procesami rekrutacji i optymalizacji zatrudnienia.

ATUTY PUBLIKACJI:
Publikacja w przystępny i praktyczny sposób wyjaśnia zagadnienia dotyczące zawierania i rozwiązywania umów o pracę w zmieniającej się dynamicznie rzeczywiści prawnej w obszarze HR.

 

Korzystamy z plików cookies w celu sprawnej realizacji usług i poprawnego działania strony.
Możesz określić sposób przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Więcej informacji znajdziesz tutaj »