Zamknięta w kalejdoskopie - Wanda Majer-Pietraszak

Zamknięta w kalejdoskopie

Wanda Majer-Pietraszak

47,99 zł

Dostępne formaty plików: EPUB, MOBI

Wydawnictwo Novae Res
ISBN 978-83-8313-322-5
Data wydania 1 stycznia 2023
Język: Polski
Liczba stron: 246
Rozmiar pliku: 1,1 MB
Zabezpieczenie: Znak wodny
Fragment: Pobierz fragment EPUB
Język: Polski
Liczba stron: 246
Rozmiar pliku: 3,1 MB
Zabezpieczenie: Znak wodny
Fragment: Pobierz fragment MOBI
47,99 zł

Dostępne formaty plików: EPUB, MOBI

Opis

Gdy osiądziesz na życiowej mieliźnie, złap wiatr nadziei w żagle i wypłyń ponownie na szerokie wody szczęśliwości

Joanna doświadczyła zdrady małżeńskiej, poznając ją od dwóch stron – zarówno jako wiarołomna żona, jak i „ta druga”. W obu wypadkach nie potrafiła się pogodzić z niechlubną rolą, jaką przyszło jej odegrać. Narastające wątpliwości i wewnętrzny niepokój sprawiają, że Joanna postanawia odciąć się od toksycznej przeszłości i wyjechać. Dokąd? Tego nie zdradza nawet swojej ukochanej siostrze.

Joanna ma jednak dobrze przemyślany plan. Decyduje się na pobyt w Domu Pracy Twórczej, co ma pozwolić jej rozpocząć nowy etap w życiu. Długie rozmowy z nowo poznanymi ludźmi, dzielenie się trudnymi historiami i doświadczeniami, czas na refleksję i pogodzenie się z samą sobą – dzięki temu Joanna odzyskuje siłę i chęć do życia. Czy będzie potrafiła ponownie zaufać mężczyźnie, kiedy jeszcze raz los podaruje jej szansę na miłość?

Czy życie wraz z jego codziennością można porównać do kalejdoskopu? Wszystko wokół mnie, zawsze ze zmiennością kolorów, barwne czy szare, ale zawsze ruchome, nawet przemijające, ślady nienazwanego, świat realny, sny, ból, radość, krzywda, miłość, brzydota śmierci, inne układy w spotkaniach z ludźmi, zbliżających się, oddalających, obcych, bliskich. My i oni w smutkach, doznaniach miłosnych, zdradach, przyjmujący ciosy, wymieniający słowa, spojrzenia, gesty, a wokół płynący czas i w nim zanurzeni my, oni, nasze plany, zachwyty, krzyk, wyciąganie rąk po nieuchwytne, oddalenie, gorzkie smaki porażek, samotność. Siła i bezradność. To, co nas spotyka, w czym istniejemy. My wspaniali, przegrani, głupi, rzadko szlachetni, małostkowi, nikczemni, żywi i odchodzący.

Wanda Majer-Pietraszak
Aktorka. Autorka powieści: „Czy pani jest żoną tego aktora?!”, „Cztery pory roku Heleny Horn”, „Kwitnący krzew tamaryszku”, „Dom i dalekie ścieżki”, „Srebrny Widelec”, „Pejzaż nocnych rozmów”, „Trzymaj się kochanie” oraz kilku tomików wierszy, słuchowisk radiowych i tekstów piosenek. Współautorka serialu telewizyjnego „Siedlisko”. Mieszka z mężem pod Warszawą. Ceni przyjaźnie, autorytety, literaturę oraz stary, dobry jazz. Lubi swój ogród, pasjans, dialogi Woody’ego Allena, wino półwytrawne do posiłku, szparagi i kawę parzoną przez męża. Stara się zrozumieć swoje sny, wierzy w reinkarnację… zapewne ze strachu przed kosmosem.

Korzystamy z plików cookies w celu sprawnej realizacji usług i poprawnego działania strony.
Możesz określić sposób przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Więcej informacji znajdziesz tutaj »