Zakres zastosowania statutu personalnego spółki - Arkadiusz Wowerka

Zakres zastosowania statutu personalnego spółki

Arkadiusz Wowerka

179,00 zł

Dostępne formaty plików: PDF

Wydawnictwo C. H. Beck
ISBN 978-83-8158-124-0
Data wydania 2019
Język: Polski
Liczba stron: 391
Rozmiar pliku: 2,0 MB
Zabezpieczenie: Znak wodny
179,00 zł

Dostępne formaty plików: PDF

Opis

Monografia poświęcona jest jednemu z najbardziej złożonych zagadnień międzynarodowego prawa spółek. Celem pracy jest kompleksowe i możliwie precyzyjne wytyczenie obszaru zastosowania prawa właściwego dla spółki.

Książka dr. Wowerki wypełnia istniejącą lukę w polskiej doktrynie prawa. Stanowić ona będzie istotny punkt odniesienia w rozwoju polskiej doktryny międzynarodowego prawa spółek. Książka jest napisana na bardzo wysokim poziomie merytorycznym, a co najważniejsze uwzględnia ona najnowsze tendencje obecne w orzecznictwie międzynarodowym, które nie ograniczają się wyłącznie do wyzwań wynikających z członkowstwa w Unii Europejskiej. Nie mam również wątpliwości, że publikacja książki dr. Arkadiusza Wowerki będzie znakomitą odpowiedzią na potrzeby praktyki, która coraz częściej poszukuje odpowiedzi na skomplikowane problemy prawne związane z międzynarodową mobilnością spółek.

dr hab. Maciej Szpunar, prof. UŚ

Korzystamy z plików cookies w celu sprawnej realizacji usług i poprawnego działania strony.
Możesz określić sposób przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Więcej informacji znajdziesz tutaj »