Zakazana psychologia. Tom 2. Nauka kultu cargo i jej owoce - Tomasz Witkowski

Zakazana psychologia. Tom 2. Nauka kultu cargo i jej owoce

Tomasz Witkowski

49,90 zł

Dostępne formaty plików: EPUB, MOBI

Wydawnictwo Wydawnictwo CIS
ISBN 978-83-61710-53-0
Data wydania 2 stycznia 2014
Język: Polski
Liczba stron: 385
Rozmiar pliku: 4,2 MB
Zabezpieczenie: Znak wodny
Fragment: Pobierz fragment EPUB
Język: Polski
Liczba stron: 385
Rozmiar pliku: 6,8 MB
Zabezpieczenie: Znak wodny
Fragment: Pobierz fragment MOBI
49,90 zł

Dostępne formaty plików: EPUB, MOBI

Opis

W świetnie przyjętym przez czytelników pierwszym tomie „Zakazanej psychologii" (opatrzonym podtytułem „Pomiędzy nauką a szarlatanerią"), książce, która ukazała się w roku 2009, Tomasz Witkowski pisał o grzechach psychologii akademickiej, grzechach terapeutów i ekspansji psychobiznesu oraz o słynnej prowokacji wobec magazynu "Charaktery", której był autorem.
Zapowiedział też, że "Ciąg dalszy nastąpi."
Po czterech latach obietnica została spełniona i oto z "Zakazanej psychologii. Tom II" możemy dowiedzieć się między innymi, czy i kiedy (oraz dlaczego) psychologia staje się kultem, jakie grzechy mają na sumieniu terapeuci dzieci (przynajmniej reprezentanci niektórych szkół tej profesji) i czym grozi kontakt z psychologiem biegłym sądowym. Na szczęście autor - dość powszechnie uznawany za enfant terrible polskiej psychologii - nie idzie na łatwiznę i na wskazaniu jej grzechów i grzeszków nie poprzestaje, gdyż pokazuje też czytelnikowi, jak próbować przeżyć i przetrwać w psychologicznym i terapeutycznym w świecie i jak w natłoku szarlatanerii i szamaństwa odnaleźć oazy prawdziwej wiedzy i naukowej rzetelności. Tak - psychologia bywa też nauką!
Zapraszamy zatem do kolejnej podróży w świat "Zakazanej psychologii"

Korzystamy z plików cookies w celu sprawnej realizacji usług i poprawnego działania strony.
Możesz określić sposób przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Więcej informacji znajdziesz tutaj »