Zadania dla przyszłych olimpijczyków - Zbigniew Romanowicz

Zadania dla przyszłych olimpijczyków

Zbigniew Romanowicz

16,00 zł

Dostępne formaty plików: EPUB, MOBI

Wydawnictwo Siedmioróg
ISBN 978-83-8279-002-3
Data wydania 18 listopada 2021
Język: Polski
Liczba stron: 32
Rozmiar pliku: 26,2 MB
Zabezpieczenie: Znak wodny
Fragment: Pobierz fragment EPUB
Język: Polski
Liczba stron: 32
Rozmiar pliku: 58,7 MB
Zabezpieczenie: Znak wodny
Fragment: Pobierz fragment MOBI
16,00 zł

Dostępne formaty plików: EPUB, MOBI

Opis

Zbiór zadań przygotowanych specjalnie dla przyszłych olimpijczyków i nie tylko – coś dla siebie znajdzie tu każdy miłośnik matematyki i łamigłówek logicznych!

100 atrakcyjnych zadań z arytmetyki, algebry i geometrii pogrupowano w pięć rozdziałów: liczby naturalne i całkowite, podzielność i liczby pierwsze, równania, geometria, gry, zadania logiczne i inne.

Pod zadaniami znajdują się specjalne miejsca przeznaczone na notatki i szkice rozwiązań.

Przygotuj ołówek i… powodzenia!

 

Doc. dr Zbigniew Romanowicz pełnił funkcję dyrektora Instytutu Matematyki Politechniki Wrocławskiej. W latach 1992–2004 był przewodniczącym jury Mistrzostw Polski w Grach Matematycznych i Logicznych w ramach Comité International des Jeux Mathématiques z siedzibą w Paryżu. Prowadził cieszące się ogromnym zainteresowaniem Międzyszkolne Kółka Matematyczne. Przez 10 lat był przewodniczącym Komitetu Okręgowego Olimpiady Matematycznej. Zapalony popularyzator matematyki, działacz Polskiego Towarzystwa Matematycznego.

Dr inż. Bartłomiej Dyda, absolwent Wydziału Podstawowych Problemów Techniki Politechniki Wrocławskiej, pracuje w Instytucie Matematyki i Informatyki Politechniki Wrocławskiej. Od 1992 roku bierze udział w Mistrzostwach w Grach Matematycznych i Logicznych, odnosząc znaczące sukcesy. Dwukrotny zdobywca brązowego medalu w finałach Międzynarodowych Mistrzostw w Grach Matematycznych i Logicznych w Paryżu.

 

 

Korzystamy z plików cookies w celu sprawnej realizacji usług i poprawnego działania strony.
Możesz określić sposób przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Więcej informacji znajdziesz tutaj »