Za nic - Leszek Celer

Za nic

Leszek Celer

22,53 zł

Dostępne formaty plików: EPUB, MOBI

Wydawnictwo Prolektura
ISBN 978-83-939198-1-9
Data wydania 2 kwietnia 2014
Język: Polski
Liczba stron: 269
Rozmiar pliku: 402,9 KB
Zabezpieczenie: Znak wodny
Fragment: Pobierz fragment EPUB
Język: Polski
Liczba stron: 269
Rozmiar pliku: 626,5 KB
Zabezpieczenie: Znak wodny
Fragment: Pobierz fragment MOBI
22,53 zł

Dostępne formaty plików: EPUB, MOBI

Opis

Upalne lato. Na brzegu rzeki znaleziono zwłoki mężczyzny. Zadanie wyjaśnienia jego śmierci powierzono doświadczonemu i odnoszącemu sukcesy komisarzowi oraz jego młodemu partnerowi. Policjanci nawet nie przypuszczają, że prowadzą śledztwo przekraczające konsekwencjami wszystko z czym mieli dotychczas do czynienia.

"Za nic" to zaskakująca opowieść o bezsilności świata, nieprzydatności mechanizmów jego obrony w konfrontacji z cierpliwym, ostrożnym i bezwzględnym złem. W tym starciu dobro nie ma większych szans.

(...)Zaczynamy się z nią ścigać w momencie narodzin. Na początku mamy fory, startujemy ostro, bez zastanowienia. Aż trudno uwierzyć, ile siły i determinacji jest w takim noworodku. Od razu zmierzamy w kierunku nieuchronnego, ku naszemu przeznaczeniu, bez możliwości uniknięcia wspólnego nam końca. Nie wiem, czy mnie rozumiesz. Śmierć nie musi się śpieszyć, wie, że wreszcie trafimy w jej objęcia, jednak nie ominie żadnej okazji, aby stało się to jak najwcześniej. Korzysta ze skrótów. Ja jestem takim skrótem.(...)

Korzystamy z plików cookies w celu sprawnej realizacji usług i poprawnego działania strony.
Możesz określić sposób przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Więcej informacji znajdziesz tutaj »