Wysokie Obcasy Extra 1/2021 - Opracowanie zbiorowe

Wysokie Obcasy Extra 1/2021

Opracowanie zbiorowe

8,99 zł

Dostępne formaty plików: EPUB, PDF, MOBI

Wydawnictwo Agora
ISBN
Data wydania 1 stycznia 2021
Język: Polski
Liczba stron: 196
Rozmiar pliku: 3,3 MB
Zabezpieczenie: Znak wodny
Fragment: Pobierz fragment EPUB
Język: Polski
Liczba stron: 196
Rozmiar pliku: 26,0 MB
Zabezpieczenie: Znak wodny
Fragment: Pobierz fragment PDF
Język: Polski
Liczba stron: 196
Rozmiar pliku: 3,2 MB
Zabezpieczenie: Znak wodny
Fragment: Pobierz fragment MOBI
8,99 zł

Dostępne formaty plików: EPUB, PDF, MOBI

Opis

Bliscy ludzie – to moja odpowiedź na pytanie naszej noworocznej sondy: „Co ci daje nadzieję?”. A nawet odpowiem konkretniej – przyjaciele. Kochankowie i ludzie wspólnej krwi dają bliskość największą, ale też jeśli ranią, to najdotkliwiej, najcelniej. Przyjaciele są.

 

Towarzyszą w śmiechu, gdy jasno, i w płaczu, gdy się ściemni. Napoją winem, nakarmią, gdy trzeba, choćby na ławce przed zamkniętą knajpą. Wysłuchają po raz dziesiąty, po raz setny tej samej dręczącej cię historii. Odpowiedzą na SMS-a w środku nocy, gdy ty za nic nie możesz usnąć, a nadzieja śpi głęboko, może nawet umarła. Rozśmieszą. Zawiozą na covidowy test. Wywloką cię serdeczną siłą z łóżka, w którym utkwiłaś. To tym łatwiejsze, że całe biuro masz teraz w laptopie, a zebrania prowadzisz na Teamsach i wystarczy nie włączać kamerki, żeby być w pracy w piżamie.

 

Podrzucą nowego Llosę, bo koniecznie chcą o nim porozmawiać, nowy serial. Przyślą piosenkę, bo piękna. No tak, nadzieja jest też w tym pięknie, bo książki, filmy, obrazy, muzyka nigdy ci się nie wyczerpią. Zawsze da się w nich schować. Choć milej dzielić się zachwytem.

 

„Nigdy nie będziesz szła sama” – unosi się nad ulicznymi manifestacjami dzielnych i mądrych młodziaków, głównie dziewczyn. To nie tylko męska deklaracja – to duch przyjaźni i wsparcia, równie silny w tych marszach, co ich wściekłość i determinacja. W tej wściekłości młodych też jest nadzieja. Jeśli komuś uda się zniknąć ten gnijący z nienawiści, arogancji i wstecznictwa rząd, to tylko im. Oni, chcę wierzyć, nie dadzą sobie zabrać wolności i otwartych granic, dzięki którym, i to jest moja najbardziej konkretna nadzieja na 2021, pojadę nad ocean.

 

Podróży, przyjaciół i dobrej zmiany pisanej bez cudzysłowów sobie i wszystkim Wam noworocznie życzę.

 

Zaglądajcie na naszą stronę Wysokieobcasy.pl i profil na Instagramie @wysokieobcasy_extra

Korzystamy z plików cookies w celu sprawnej realizacji usług i poprawnego działania strony.
Możesz określić sposób przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Więcej informacji znajdziesz tutaj »