Wysokie Obcasy Extra 03/2021 - Opracowanie zbiorowe

Wysokie Obcasy Extra 03/2021

Opracowanie zbiorowe

8,99 zł

Dostępne formaty plików: MOBI, PDF, EPUB

Wydawnictwo Agora
ISBN
Data wydania 18 luty 2021
Język: Polski
Liczba stron: 252
Rozmiar pliku: 3,3 MB
Zabezpieczenie: Znak wodny
Fragment: Pobierz fragment MOBI
Język: Polski
Liczba stron: 204
Rozmiar pliku: 35,7 MB
Zabezpieczenie: Znak wodny
Fragment: Pobierz fragment PDF
Język: Polski
Liczba stron: 252
Rozmiar pliku: 3,4 MB
Zabezpieczenie: Znak wodny
Fragment: Pobierz fragment EPUB
8,99 zł

Dostępne formaty plików: MOBI, PDF, EPUB

Opis

„Wysokie Obcasy Extra” to magazyn, który ceni wartości, ale też jest otwarty na świat, kreatywny, inteligentny, odważny i zabawny.

Nie unika tematów poważnych. Nie podtrzymuje stereotypów, nie traktuje kobiet protekcjonalnie. Docenia je za to, jakie są.

„Nasze czytelniczki jak u siebie czują się w Płocku, Warszawie i w Londynie, nie mają kompleksów i tego oczekują od swojego pisma”– mówi Aneta Borowiec, redaktorka naczelna tytułu.

Spis treści

PANIE I PANNY

Mój tata, gdy będąc studentką, poinformowałam go, że jestem w ciąży i zamierzam wyjść za mąż, powiedział: „Córeczko, ale po co? Cieszymy się, że będziemy mieć wnuka”. Oczywiście ze wsparciem rodziców bywa różnie, ale niewątpliwie jest postęp. Moja babcia mieszkająca na wsi przed wojną jako panna z dzieckiem z całą pewnością takiego wsparcia nie miała.

Tę pokoleniową zmianę widać w rozmowie trzech generacji Popławskich. Magda i Aleksandra, mamy córek, ani oświadczyn nie przyjęły, ani się nie oświadczyły. Ich mama Maria, owszem, gdy ukochany czmychnął, pojechała za nim, bo jak mówi: „W tamtych czasach nauczycielka – samotna panna z dzieckiem – to byłby skandal. Nie wypadało”. Dziś rzadko myśli, że coś jej nie wypada. Choć ciągle peszą ją komplementy.

Jej starszej wnuczki nie peszą wcale. Antonina umie się nimi cieszyć, ale też postawić gardę, gdy są śliskie lub protekcjonalne. Nauczyła się tego szybciej niż jej mama i ciocia. One wciąż trenują niegrzeczność.

Dziś jest oczywiste, że praca i kariera nie odbierają kobiecości. Słynna brazylijska fizyczka Marcia Barbosa do swojego laboratorium i na wielkie sympozja chodzi w szpilkach i mini, bo tak lubi. Ale nasze pieniądze wciąż jeszcze miewają wpływ na życie miłosne. Psycholożka Zofia Milska-Wrzosińska tłumaczy, dlaczego związki, w których ona zarabia więcej, rozpadają się częściej i mają gorszy seks.

Antonina, córka Aleksandry Popławskiej, o seksie wie więcej niż jej mama w jej wieku, bo o nim rozmawiają. A także o antykoncepcji i aborcji. Popławskie myślą o niej różnie, ale zgadzają się, że zakaz nie załatwi niczego. „W młodości miałam lekarza ginekologa, który mówił, i to było bardzo mądre zdanie, że jeżeli kobieta chce urodzić dziecko, to poświęci majątek, ale jak nie chce urodzić, to też poświęci majątek” – przypomina Maria Popławska.

Wracając do panny. Gdy ustąpiłam niedawno eleganckiej starszej pani miejsca w autobusie, mówiąc: „Proszę niech pani usiądzie”, ofuknęła mnie ostro, że jest panną nie panią. Życzliwość i solidarność ciągle w deficycie. Nie będziesz szła sama – oby słowo stało się faktem.

EWA WIECZOREK

 

Korzystamy z plików cookies w celu sprawnej realizacji usług i poprawnego działania strony.
Możesz określić sposób przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Więcej informacji znajdziesz tutaj »