Wygrywają ci, którzy potrafią przegrywać -

Wygrywają ci, którzy potrafią przegrywać

59,00 zł53,10 zł

Dostępne formaty plików: EPUB

Wydawnictwo
ISBN 978-83-66667-41-9
Data wydania 28 października 2023
Język: Polski
Liczba stron: 271
Rozmiar pliku: 2,3 MB
Zabezpieczenie: Znak wodny
59,00 zł53,10 zł

Dostępne formaty plików: EPUB

Opis

„Nazywam się Tom Hougaard. Mam pięćdziesiąt dwa lata. Trzydzieści lat temu wyjechałem z Danii. Chciałem handlować na rynkach finansowych i chciałem to robić w Londynie. Wyobrażałem sobie, że wiem, co jest potrzebne, by zostać traderem. Miałem licencjat z ekonomii i magisterium z bankowości i finansów. Sądziłem więc, że mam wszystko, czego potrzebuję – wykształcenie, etykę pracy i miłość do giełdy. Myliłem się.

Po tym, jak zdobyłem moje uniwersyteckie tytuły, zacząłem pracować w JPMorgan Chase. Nie zostałem traderem, ale byłem blisko tego świata. Potem, przez półtora roku grałem na rynkach jako inwestor indywidualny. Przygoda ta skończyła się po osiemnastu miesiącach, ponieważ skończyły mi się pieniądze”.

Tak zaczynał autor tej książki – a potem stał się wybitnym traderem, który zwyciężył w wielu mistrzostwach spekulacji na rynkach finansowych. Swoje transakcje, w które angażuje ogromne sumy pieniędzy – i w których ogromne sumy zarabia – udostępnia na bieżąco w internecie.

Podejmowanie takiego ryzyka wymaga mistrzowskiego panowania nad własnym umysłem i emocjami. Zwyczajne myślenie prowadzi do zwyczajnych wyników. Hougaard przekonuje, że trader, który chce osiągać wyniki nadzwyczajne, musi myśleć inaczej niż wszyscy. Wyjątkowość tej książki polega na tym, że mowa w niej nie o strategiach i zarządzaniu pieniędzmi, ale o zarządzaniu umysłem.

Autor tłumaczy, że umiejętność ta jest ważniejsza od znajomości formacji i wskaźników. „Ludzie nie radzą sobie na giełdzie nie dlatego, że zbyt mało wiedzą o analizie technicznej. Nie radzą sobie, ponieważ nie rozumieją, co rynek robi z ich umysłami”.

Czytelnik znajdzie tu antidotum na zwyczajne, wadliwe myślenie o rynku oraz wskazówki, które doprowadzą go do nowego systemu przekonań umożliwiającego osiąganie wyników, o jakich nie śmiał nawet marzyć.