Wydrenowany umysł - Mariusz Michalak

Wydrenowany umysł

Mariusz Michalak

19,35 zł

Dostępne formaty plików: MOBI, EPUB

Wydawnictwo
ISBN 978-83-67511-75-9
Data wydania 1 stycznia 2019
Język: Polski
Liczba stron: 192
Rozmiar pliku: 247,7 KB
Zabezpieczenie: Znak wodny
Fragment: Pobierz fragment MOBI
Język: Polski
Liczba stron: 192
Rozmiar pliku: 351,3 KB
Zabezpieczenie: Znak wodny
Fragment: Pobierz fragment EPUB
19,35 zł

Dostępne formaty plików: MOBI, EPUB

Opis

Czy możliwe jest, aby roboty odczuwały emocje w tym samym stopniu co człowiek? Jak wyglądać będzie świat, w którym androidy cechować się będą większym humanizmem niż ludzie? Ile w przyszłości pozostanie człowieka w człowieku? Jeżeli dręczą Cię odpowiedzi na te i podobne pytania, sięgnij po książkę Mariusza Michalaka "Wydrenowany umysł" i przekonaj się, jaki scenariusz rzeczywistości przygotował dla czytelnika autor.

Rok 2080. Kraj rządzony jest przez prezydenta, którego największym zmartwieniem jest liczba zer na swoim rachunku bankowym. W państwie narasta społeczny niepokój i ksenofobia. Każdy dzień przynosi wzrost liczby bezdomnych i bezrobotnych. Obywatele tracą swoją pracę na rzecz robotów. Sytuacja ta zmusza ich do wszczęcia strajków i wyjścia na ulicę.

Młoda policjantka ma za zadanie wytropienie tajemniczego hakera, który poprzez wtargnięcie do systemu operacyjnego androidów pozbawia ich kodu odpowiedzialnego za blokowanie agresji wobec człowieka. Zaczyna się bunt sztucznej inteligencji wobec jej stwórców. Czy kobiecie uda się uratować ludzkość, czy może postanowi wesprzeć roboty w ich poniekąd sprawiedliwej walce o wolność? Po czyjej stanie stronie i jakie będą konsekwencje jej decyzji?

"Wydrenowany umysł" to kolejny istotny głos w dyskusji poruszającej problem granic człowieczeństwa. Stanowi również intrygującą refleksję na temat przyszłości sztucznej inteligencji, wprowadza przerażającą wizję rzeczywistości, w której nikogo nie dziwi wszechobecny terror i inwigilacja. Wynikający z tego podział społeczeństwa przysparza idealnych narzędzi do działania tym, którzy namiętnie poszukują władzy.

Mariusz Michalak to polski pisarz, pasjonat literatury fantastycznonaukowej oraz horrorów, futurolog, uważny obserwator rzeczywistości cybernetycznej. W swoich refleksjach przestrzega przed nadmiernym zaufaniem do sztucznej inteligencji i nowoczesnych technologii komunikacyjnych. "Wydrenowany umysł" to powieść, która stanowi jego debiut literacki.

Korzystamy z plików cookies w celu sprawnej realizacji usług i poprawnego działania strony.
Możesz określić sposób przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Więcej informacji znajdziesz tutaj »