Wokół Konwencji Europejskiej. Komentarz do Europejskiej Konwencji Praw Człowieka - Marek Nowicki

Wokół Konwencji Europejskiej. Komentarz do Europejskiej Konwencji Praw Człowieka

Marek Nowicki

203,00 zł

Dostępne formaty plików: PDF

Wydawnictwo Wolters Kluwer
ISBN 978-83-8246-754-3
Data wydania 1 września 2021
Język: Polski
Liczba stron: 1345
Rozmiar pliku: 13,6 MB
Zabezpieczenie: Znak wodny
203,00 zł

Dostępne formaty plików: PDF

Opis

Ósme wydanie najbardziej aktualnego na rynku komentarza do Europejskiej Konwencji Praw Człowieka przedstawia wyczerpująco aspekty formalne i praktyczne obowiązującego mechanizmu kontroli jej przestrzegania oraz dorobek orzeczniczy Europejskiego Trybunału Praw Człowieka. Dotyczy on zarówno praw i wolności chronionych w Konwencji i protokołach do niej, jak i wszystkich istotnych kwestii odnoszących się do procedury kontrolnej na podstawie skarg indywidualnych i międzypaństwowych.

W opracowaniu zostały uwzględnione kolejne reformy mechanizmu kontrolnego na podstawie Konwencji i zmiany będące głównie rezultatem wejścia w życie Protokołu 16 oraz zaleceń i wytycznych kolejnych spotkań na szczycie Rady Europy.

Autor omawia wiele ważnych wyroków Trybunału wydanych w ostatnim czasie, stanowiących istotne kroki w rozwoju orzecznictwa.

Publikacja, znana na rynku od lat, stanowi cenną pomoc w lepszym poznaniu systemu strasburskiego i w skutecznej ochronie podstawowych praw i wolności zarówno przed Europejskim Trybunałem Praw Człowieka, jak i sądami krajowymi.

Komentarz jest przeznaczony dla prawników praktyków, pokrzywdzonych dochodzących swoich praw, pracowników administracji publicznej, osób zaangażowanych w ochronę praw człowieka, a także wykładowców akademickich w dziedzinie prawa oraz nauk politycznych i społecznych.

Korzystamy z plików cookies w celu sprawnej realizacji usług i poprawnego działania strony.
Możesz określić sposób przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Więcej informacji znajdziesz tutaj »