Wojna Peipera. Wojenna kariera dowódcy SS Jochena Peipera 1941-1944 - Danny Parker

Wojna Peipera. Wojenna kariera dowódcy SS Jochena Peipera 1941-1944

Danny Parker

69,99 zł

Dostępne formaty plików: EPUB, MOBI

Wydawnictwo Napoleon V
ISBN 978-83-8178-699-7
Data wydania 7 września 2021
Język: Polski
Liczba stron: 757
Rozmiar pliku: 12,4 MB
Zabezpieczenie: Znak wodny
Fragment: Pobierz fragment EPUB
Język: Polski
Liczba stron: 757
Rozmiar pliku: 28,2 MB
Zabezpieczenie: Znak wodny
Fragment: Pobierz fragment MOBI
69,99 zł

Dostępne formaty plików: EPUB, MOBI

Opis

„Zła reputacja zobowiązuje” – oto jak w 1943 roku Jochen Peiper w liście do kraju scharakteryzował swoją zaprawioną w bojach jednostkę. Wojna Peipera to nowa, poważna praca z zakresu historii wojskowości, która wyszła spod pióra uznanego autora. Prezentuje wyjątkowe spojrzenie na II wojnę światową, jest ona bowiem ukazana z perspektywy prominentnych postaci tej mrocznej strony historii.

Książka opisuje wojenną karierę pułkownika Waffen-SS Jochena Peipera, przystojnego młodego Aryjczyka, który cieszył się w III Rzeszy statusem bohatera. Na początku konfliktu służył jako osobisty adiutant Heinricha Himmlera, a następnie, otrzymawszy dowództwo w strukturach dywizji imienia samego Führera – Leibstandarte Adolf Hitler – zasłynął zuchwałym i brutalnym stylem wojowania na froncie wschodnim. Na jego odcinku Niemcy brali niewielu jeńców, a rasowe ludobójstwo było niemal na porządku dziennym.

Dzięki tej opartej na gruntownych badaniach książce stajemy się świadkami apogeum powodzenia, a następnie krachu nazistowskich ambicji militarnych, gdyż Peiper walczył zarówno na froncie wschodnim, jak i zachodnim. Wojna Peipera to wnikliwe spojrzenie na wojnę Hitlera, ale dowiemy się również, jak dzięki ściśle tajnej placówce inwigilacyjnej na terytorium Stanów Zjednoczonych udało się wydobyć na światło dzienne mroczne sekrety świetnie pilnującego swoich tajemnic Waffen-SS.

Korzystamy z plików cookies w celu sprawnej realizacji usług i poprawnego działania strony.
Możesz określić sposób przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Więcej informacji znajdziesz tutaj »