Wina i nalewki lecznicze - Barbara Jakimowicz-Klein

Wina i nalewki lecznicze

Barbara Jakimowicz-Klein

13,83 zł

Dostępne formaty plików: PDF

Wydawnictwo Astrum Media
ISBN 978-83-63758-83-7
Data wydania maj 2014
Język: Polski
Liczba stron: 128
Rozmiar pliku: 3,0 MB
Zabezpieczenie: Znak wodny
13,83 zł

Dostępne formaty plików: PDF

Opis

E-book – "Wina i nalewki lecznicze". Seria książki kucharskie.

Wino z pieprzu lub z korzeni czerwonej papryki na uporczywy kaszel, orzechówka na schorzenia przewodu pokarmowego, a nalewka z dziurawca na dobry humor? Czy to jest możliwe? Oczywiście! Winami i nalewkami, które swój niepowtarzalny smak i aromat zawdzięczają owocom, ziołom i korzennym przyprawom, można się nie tylko delektować, ale i łagodzić wiele dolegliwości. Przyprawy ziołowe są bowiem nieocenione we wspomaganiu leczenia różnych schorzeń oraz w ich profilaktyce. Są one skarbnicą mikroelementów, soli mineralnych i witamin, niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania organizmu. Dlatego warto je wykorzystać, przyrządzając pokrzepiające, wzmacniające, uzdrawiające duszę i ciało wina, nalewki, a także oleje i octy. Barbara Jakimowicz-Klein podaje w swojej książce nie tylko receptury łatwych do wykonania domowym sposobem wyśmienitych trunków, ale i proste przepisy na ziołowe oleje i octy, podnoszące walory zdrowotne potraw, do których są dodawane. A zatem... Na zdrowie! Pamiętając jednak, że – co za dużo, to niezdrowo...

Recenzja książki:

Francuzi do każdego obiadu wypijają lampkę wina, bowiem wspomaga trawienie i jest zdrowe na serce. Potwierdzono to naukowo i nie budzi to najmniejszych sprzeciwów opinii publicznej. Jednak nie każdy wie o innych właściwościach leczniczych win i innych alkoholi (oczywiście jeżeli nie spożywa się ich w nadmiarze).
Wina i nalewki zawdzięczają swój niepowtarzalny smak i aromat owocom, ziołom i korzennym przyprawom. Pijąc je można nie tylko delektować się ich smakiem, ale i jednocześnie łagodzić wiele dolegliwości zdrowotnych! Wino z pieprzu lub korzeni czerwonej papryki na uporczywy kaszel, orzechówka na schorzenia przewodu pokarmowego, a nalewka z dziurawca na dobry humor? To działa! Współczesna nauka potwierdziła lecznicze właściwości roślin przyprawowych, a także sposoby utrwalania czy wręcz wywoływania tychże poprzez wyrób nalewek, win czy ziołowych olejów i octów.
Dzieje się tak z prostego powodu. Wszelkiego rodzaju zioła i przyprawy są nieocenione we wspomaganiu leczenia różnych schorzeń i w profilaktyce. To olbrzymia skarbnica mikroelementów, soli mineralnych i witamin, które z kolei są niezbędne każdemu człowiekowi do prawidłowego funkcjonowania jego organizmu.
Barbara Jakimowicz-Klein ze znaną sobie wnikliwością i humorem prezentuje chyba najprzyjemniejszy sposób leczenia naturalnego! Opisuje jak przyrządzić wina i nalewki pokrzepiające, wzmacniając oraz uzdrawiające duszę i ciało. Obok receptur trunków, łatwych do przygotowania w domowych warunkach, autorka podzieliła się bogatą wiedzą na temat prostych przepisów przyrządzania ziołowych olejów i octów, które znacznie podnoszą walory zdrowotne potraw, do których są dodawane.

Autor recenzji
Dariusz Kardela

Spis treści

Wstęp

Dieta Funkcjonalna Lecha Tkaczyka (DFLT), czyli o tym, jak zachować
zdrowie i świetną formę
Podstawowe założenia Diety Funkcjonalnej Lecha Tkaczyka
Zioła przyprawowe jako ważny komponent win, nalewek, olejów i octów w Diecie Funkcjonalnej
Wina domowe
Podział win
Naczynia i sprzęt potrzebne do wyrobu wina w domu
Etapy wyrobu wina domowego
Jak zrobić ziołowe wino typowo lecznicze
Zdrowotne właściwości wina
Przepisy na wina z przyprawami leczącymi wykorzystywanymi w DFLT
Wina owocowe i ziołowe o właściwościach leczniczych
Wina ziołowe typowo lecznicze
Nalewki
Podział nalewek
Podstawowe zasady wyrobu nalewek
Zdrowotne właściwości nalewek
Przepisy na nalewki z przyprawami leczącymi wykorzystywanymi w DFLT
Nalewki smakowe („stołowe”) o właściwościach leczniczych
Nalewki ziołowe typowo lecznicze
Oleje
Rodzaje oleju
Zdrowotne właściwości olejów z przyprawami leczącymi
Przepisy na oleje z przyprawami leczącymi wykorzystywanymi w DFLT
Octy
Zdrowotne właściwości octów z przyprawami leczącymi
Przepisy na octy z przyprawami leczącymi wykorzystywanymi w DFLT

Bibliografia

Indeks

Korzystamy z plików cookies w celu sprawnej realizacji usług i poprawnego działania strony.
Możesz określić sposób przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Więcej informacji znajdziesz tutaj »