Wieczór trzech króli - William Shakespeare

Wieczór trzech króli

William Shakespeare

9,99 zł

Dostępne formaty plików: MOBI, EPUB

Wydawnictwo
ISBN 978-87-28-45135-9
Data wydania 17 czerwca 2022
Język: Polski
Liczba stron: 73
Rozmiar pliku: 1,1 MB
Zabezpieczenie: Znak wodny
Fragment: Pobierz fragment MOBI
Język: Polski
Liczba stron: 73
Rozmiar pliku: 637,2 KB
Zabezpieczenie: Znak wodny
Fragment: Pobierz fragment EPUB
9,99 zł

Dostępne formaty plików: MOBI, EPUB

Opis

Jedna z najzabawniejszych komedii omyłek mistrza Williama Szekspira! Morska katastrofa rozdziela dwójkę bliźniąt - Violę i Sebastiana. By odszukać brata, dziewczyna postanawia przebrać się za mężczyznę i przedostać się na dwór księcia Orsina. Tam rozpoczyna się seria miłosnych perypetii i niekończących się nieporozumień. Choć sztuka została napisana przed wiekami, to jej lektura także dziś wzbudza salwy śmiechu.

Potwierdzają to wypełnione po brzegi sale teatralne w różnych zakątkach świata. "Wieczór Trzech Króli" jest jedną z najchętniej wystawianych komedii Szekspira. Brawurowo przedstawia odmienne reakcje ludzi na sytuacje podbramkowe. Jeśli do tej pory dramaty szekspirowskie kojarzyły Ci się tylko ze szkolnymi lekturami, koniecznie sięgnij po "Wieczór Trzech Króli", a na pewno się nie zawiedziesz!

William Szekspir to jeden z najwybitniejszych i najbardziej znanych twórców literatury światowej. Był angielskim poetą i dramatopisarzem. Jego utwory przetłumaczono na niemal wszystkie języki świata i do dziś pozostają na szczycie popularności. Wśród najbardziej znanych dramatów autorstwa Szekspira można wymienić m.in. "Hamleta", "Makbeta", "Romeo i Julię", "Sen nocy letniej", "Burzę" czy "Wieczór Trzech Króli". W Gdańsku znajduje się jedyny w Polsce teatr szekspirowski, gdzie corocznie odbywa się Międzynarodowy Festiwal Szekspirowski, zrzeszający wybitnych twórców światowego formatu.

Korzystamy z plików cookies w celu sprawnej realizacji usług i poprawnego działania strony.
Możesz określić sposób przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Więcej informacji znajdziesz tutaj »