Widowland - C.J. Carey

Widowland

C.J. Carey

34,99 zł

Dostępne formaty plików: MOBI, EPUB

Wydawnictwo Poradnia K.
ISBN 978-83-66555-80-8
Data wydania 10 listopada 2021
Język: Polski
Liczba stron: 349
Rozmiar pliku: 4,0 MB
Zabezpieczenie: Znak wodny
Fragment: Pobierz fragment MOBI
Język: Polski
Liczba stron: 349
Rozmiar pliku: 1,6 MB
Zabezpieczenie: Znak wodny
Fragment: Pobierz fragment EPUB
34,99 zł

Dostępne formaty plików: MOBI, EPUB

Opis

Aby kontrolować przeszłość, zmienili historię.  Aby kontrolować przyszłość, zmienili literaturę.

Londyn, rok 1953.

Rok koronacji – ale nie tej, którą znaliśmy…

Minęło trzynaście lat od sformalizowania Wielkiego Sojuszu między Wielką Brytanią a Niemcami. Jerzy VI i jego rodzina zostali zamordowani, a Edward VIII rządzi jako król z królową Wallis u boku. Jednak w praktyce cała władza należy do Alfreda Rosenberga, protektora brytyjskiego.

Rola i status kobiet są dla władzy szczególnie interesujące i zostały na nowo ustalone. Zgodnie z przepisami Rosenberga kobiety podzielono na kilka kast według wieku, pochodzenia, statusu rozrodczego i cech fizycznych…

Rose Ransom należy do elity – pracuje w Ministerstwie Kultury, przepisując na nowo wielkie dzieła literatury autorstwa kobiet i korygując poglądy przeszłości. Ale teraz dostała specjalne i najprawdopodobniej niebezpieczne zadanie. Ma infiltrować Widowland – slumsy, do których zostały zesłane bezdzietne kobiety po pięćdziesiątce, podejrzewane o bunt i umieszczanie na murach graffiti z wywrotowymi cytatami z książek napisanych przez kobiety.

Rose ma mało czasu do przybycia do Anglii Hitlera na ceremonię koronacji. Czy wykona swoją misję, czy raczej stanie po stronie rebelii?

Korzystamy z plików cookies w celu sprawnej realizacji usług i poprawnego działania strony.
Możesz określić sposób przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Więcej informacji znajdziesz tutaj »