Watykan - Klaus-Rüdiger Mai

Watykan

Klaus-Rüdiger Mai

26,46 zł

Dostępne formaty plików: EPUB, MOBI

Wydawnictwo Sonia Draga
ISBN 978-83-7508-659-1
Data wydania 25 lipca 2013
Język: Polski
Liczba stron: 528
Rozmiar pliku: 4,0 MB
Zabezpieczenie: Znak wodny
Fragment: Pobierz fragment EPUB
Język: Polski
Liczba stron: 528
Rozmiar pliku: 8,5 MB
Zabezpieczenie: Znak wodny
Fragment: Pobierz fragment MOBI
26,46 zł

Dostępne formaty plików: EPUB, MOBI

Opis

Watykan – miejsce pełne mrocznych cieni i zarazem oślepiającego światła, o którym Mai snuje z werwą wspaniałą, zapierającą dech opowieść od czasów jego powstania aż po dzień dzisiejszy. To rzetelnie i zarazem z pasją napisana książka, od której nie można się oderwać.

Watykan – od ponad 2000 lat symbol światowej polityki, potęgi na nieprawdopodobną skalę i zręcznych manipulacji kościoła katolickiego. To malutkie państewko w samym sercu Rzymu ma od kilkunastu stuleci po dziś dzień decydujący wpływ na życie miliardów ludzi na kuli ziemskiej. „Państwo Boga” to nie tylko historia kształtowana w imię nauk głoszonych przez Chrystusa, to także – a może przede wszystkim – liczne tajemnice, intrygi, manipulacje, fałszerstwa, morderstwa na zlecenie, walka o władzę i ogromne operacje finansowe. Z drugiej strony to kolebka dzisiejszej kultury europejskiej, nieprawdopodobne bogactwo, najwspanialsze na świecie muzea i tradycja. Fascynująca lektura odkrywająca najskrytsze sekrety zza watykańskich murów.

Korzystamy z plików cookies w celu sprawnej realizacji usług i poprawnego działania strony.
Możesz określić sposób przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Więcej informacji znajdziesz tutaj »