Watażka na Kremlu. Putin i jego czasy - Aage Storm Borchgrevink

Watażka na Kremlu. Putin i jego czasy

Aage Storm Borchgrevink

49,90 zł42,42 zł

Dostępne formaty plików: EPUB, MOBI

Wydawnictwo
ISBN 978-83-8341-126-2
Data wydania 25 kwietnia 2024
Język: Polski
Liczba stron: 214
Rozmiar pliku: 1,1 MB
Zabezpieczenie: Znak wodny
Fragment: Pobierz fragment EPUB
Język: Polski
Liczba stron: 214
Rozmiar pliku: 3,0 MB
Zabezpieczenie: Znak wodny
Fragment: Pobierz fragment MOBI
49,90 zł42,42 zł

Dostępne formaty plików: EPUB, MOBI

Opis

Aage Storm Borchgrevink napisał zwięzłą i barwną biografię rosyjskiego prezydenta. Książka to opowieść o współczesnej Rosji – od tragedii rodzinnych Putina podczas Drugiej Wojny Światowej, przez jego dzieciństwo w Leningradzie, aż po upadek Związku Radzieckiego, który był także kluczowym wydarzeniem dla agenta KGB, Putina. Po przebłysku wolności w latach 90., Putin skutecznie zacisnął swoje kleszcze władzy i zbudował Rosję charakteryzującą się dostatkiem dla nielicznych i ambicjami powrotu na arenę globalną jako supermocarstwo.

Jak stało się, że lider mocarstwa rosyjskiego stał się tak potężny i niebezpieczny? Przez ostatnie dwadzieścia lat Aage Storm Borchgrevink śledził wydarzenia w Rosji i prezydenta Władimira Putina. Teraz wykorzystuje swoją obszerną wiedzę o człowieku i kraju, by napisać o Putinie jako przywódcy politycznym. Putin od dawna budził strach u wielu, ale niewielu spodziewało się brutalnej inwazji na Ukrainę.

Aage Storm Borchgrevink pracuje jako doradca w Norweskim Komitecie Helsińskim (NHC), komitecie praw człowieka, od 1992 roku, ze szczególnym uwzględnieniem Rosji, Bałkanów, Białorusi i Kaukazu. Jego silne zaangażowanie dało mu unikalne kontakty i osobiste relacje z wieloma osobami walczącymi o, lub poległymi za demokrację i prawa człowieka w tych regionach. Borchgrevink jest autorem książek beletrystycznych, jak i literatury faktu. Książka „Watażka na Kremlu. Putin i jego czasy” została nominowana do Nagrody Brageprisen dla najlepszej norweskiej literatury faktu i spotkała się z uznaniem krytyków.

Korzystamy z plików cookies w celu sprawnej realizacji usług i poprawnego działania strony.
Możesz określić sposób przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Więcej informacji znajdziesz tutaj »