Warszawa - miasto grzechu. Prostytucja w II RP - Paweł Rzewuski

Warszawa - miasto grzechu. Prostytucja w II RP

Paweł Rzewuski

11,90 zł

Dostępne formaty plików: EPUB, MOBI, PDF

Wydawnictwo Histmag
ISBN 978-83-934630-6-0
Data wydania 4 lipca 2014
Język: Polski
Liczba stron: 109
Rozmiar pliku: 3,5 MB
Zabezpieczenie: Brak
Fragment: Pobierz fragment EPUB
Język: Polski
Liczba stron: 109
Rozmiar pliku: 5,6 MB
Zabezpieczenie: Brak
Fragment: Pobierz fragment MOBI
Język: Polski
Liczba stron: 109
Rozmiar pliku: 3,6 MB
Zabezpieczenie: Brak
Fragment: Pobierz fragment PDF
11,90 zł

Dostępne formaty plików: EPUB, MOBI, PDF

Opis

W czasach II Rzeczpospolitej Warszawa była prawdziwym miastem grzechu. Stołeczni policjanci nie radzili sobie z przestępczym półświatkiem, a ich największym problemem była… prostytucja. Najstarszy zawód świata opanował całe śródmieście przedwojennej stolicy.

O tym, gdzie najlepiej iść „na panienki” wiedzieli już warszawscy gimnazjaliści. A ten, kto miał wątpliwości, mógł je szybko rozwiać. Dorożkarze, taksówkarze, recepcjoniści – za niewielką opłatą każdy z nich chętnie dzielił się swoją wiedzą. Płatna miłość dla każdego? Czemu nie! Dla biednych – szybka miłość w nadwiślańskich zaroślach. Dla zamożnych – towarzystwo eleganckich dam w luksusowych lokalach.

Gdy Marszałek Piłsudski spacerował po Alejach Ujazdowskich dumając nad losami kraju, jego żołnierze nierzadko szukali ukojenia w ramionach „kobiet upadłych”. Podobnie robili urzędnicy, aktorzy, lekarze i inni szanowani obywatele. Tak wyglądała codzienność miasta grzechu. Wiele kobiet wybierało drogę nierządu w dramatycznych okolicznościach, próbując ratować się przed nędzą. Ale czy wszystkie? Ekskluzywne damy przesiadujące w Adrii czy w Gastronomii zarabiały więcej niż urzędniczki państwowe i niejednokrotnie były od nich lepiej wykształcone...

Paweł Rzewuski w swojej książce „Warszawa miasto grzechu: prostytucja w II RP” zabiera Czytelników w podróż po mieście, o którym niewielu słyszało. Z dużą wprawą oprowadza po Warszawie pełnej mrocznych tajemnic, żądz, wstydliwych sekretów i przemocy. Byłby to wspaniały kryminał, gdyby nie fakt, że to wszystko zdarzyło się naprawdę…

Paweł Rzewuski – redaktor portalu Histmag.org, filozof i historyk. Autor hitowych publikacji z serii „Wielcy zapomniani dwudziestolecia”. Mieszkaniec warszawskiego Mokotowa.

Spis treści

Przedmowa
Rozdział I – Czasy zamierzchłe
Rozdział II – Prawo a prostytucja
Rozdział III – Warszawska mapa nierządu
Rozdział IV – Przeciętna warszawska Prostytutka
Rozdział V – Sutener warszawski
Rozdział VI – Zagrożenia i resocjalizacja
Rozdział VII – Na marginesie publicznej seksualności
Rozdział VIII – Walka i przeciwdziałanie prostytucji
Zakończenie
Bibliografia

Korzystamy z plików cookies w celu sprawnej realizacji usług i poprawnego działania strony.
Możesz określić sposób przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Więcej informacji znajdziesz tutaj »