Warszawa jako struktura emergentna: Em_Wwa 1.0 - Aleksandra Wasilkowska

Warszawa jako struktura emergentna: Em_Wwa 1.0

Aleksandra Wasilkowska

7,69 zł

Dostępne formaty plików: EPUB, MOBI

Wydawnictwo Fundacja Nowej Kultury Bęc Zmiana
ISBN 978-83-929527-2-5
Data wydania 31 grudnia 2009
Język: Polski
Liczba stron: 133
Rozmiar pliku: 14,4 MB
Zabezpieczenie: Znak wodny
Fragment: Pobierz fragment EPUB
Język: Polski
Liczba stron: 133
Rozmiar pliku: 31,1 MB
Zabezpieczenie: Znak wodny
Fragment: Pobierz fragment MOBI
7,69 zł

Dostępne formaty plików: EPUB, MOBI

Opis

Warszawa jako struktura emergentna stanowi kontynuację projektu Warszawa jako miasto symbiotyczne badającego bezpośrednio przestrzeń konfliktu odgórnego planowania i oddolnych działań w kontekście pl. Defilad w Warszawie. Dysfunkcja otoczenia Pałacu Kultury i Nauki oraz kryzys miejskiego planowania wynikają z braku relacji pomiędzy różnymi aktorami miejskich procesów. Publikacja wprowadza nowe pojęcia oraz horyzonty myślenia o mieście w kontekście systemów złożonych oraz ontologii. Zawarte w niej teksty przybliżają pojęcie emergencji, w kontekście badań nad złożonością, odnoszą się do nieprzewidywalnego procesu transformacji miejskiej.
Zamieszczone w książce: fragment badań z zakresu socjofizyki i symulacji zachowań zbiorowych pokazują możliwości symulacji ruchu pieszych w określonej przestrzeni architektonicznej jako narzędzia wspomagającego diagnozę i optymalizację zarządzania infrastrukturą miejską. Tkanka miejska powstaje w wyniku sumy negocjacji pomiędzy wszystkimi mieszkańcami oraz dryfu plotki, która w ramach procesu entropii staje się zagrożona widmem katastrofy.

Korzystamy z plików cookies w celu sprawnej realizacji usług i poprawnego działania strony.
Możesz określić sposób przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Więcej informacji znajdziesz tutaj »