W pogoni za losem - Angelika Gawerska

W pogoni za losem

Angelika Gawerska

37,99 zł

Dostępne formaty plików: EPUB, MOBI

Wydawnictwo Novae Res
ISBN 978-83-8313-094-1
Data wydania 6 października 2022
Język: Polski
Liczba stron: 436
Rozmiar pliku: 933,3 KB
Zabezpieczenie: Znak wodny
Fragment: Pobierz fragment EPUB
Język: Polski
Liczba stron: 436
Rozmiar pliku: 2,5 MB
Zabezpieczenie: Znak wodny
Fragment: Pobierz fragment MOBI
37,99 zł

Dostępne formaty plików: EPUB, MOBI

Opis

Ariel Kwiatkowski podczas przeglądania internetowych ofert pracy trafia na taką, która brzmi niezwykle intrygująco. Po serii rozmów i wywiadów rozpoczyna szkolenie, mające przygotować go do roli specjalnego agenta działającego w czasach II wojny światowej. Wkrótce dostaje nową tożsamość i zostaje Arielem von Winterfeldem – w połowie Niemcem, w połowie Polakiem.

Odesłany do przeszłości błyskawicznie nawiązuje znajomość z dwoma ważnymi dla niego postaciami – Aleksandrem Wiśniewskim, wprowadzającym go w struktury polskiego podziemia, oraz Hansem Engelem, pomagającym mu poradzić sobie z trudnościami ze strony nazistów. Po początkowej nadziei na powodzenie misji sprawy przybierają obrót niekorzystny dla Ariela i jego mocodawców. Gdy do gry ze złem wdzierają się miłość i przyjaźń, chłopakowi z trudem przychodzi odłożyć emocje na bok i myśleć tylko przez pryzmat realizacji ambitnych planów, mających zmienić bieg dziejów. Kolejny nieostrożny ruch może zaprzepaścić szansę zakończenia powierzonego mu zadania z sukcesem…

W pogoni za losem to słodko-gorzka opowieść osadzona w realiach II wojny światowej. Przenieś się wraz z Arielem do wojennej Warszawy, by razem z nim odnaleźć się w świecie pełnym bólu, zdrady, wyborów i walki z własnym sumieniem.
Aleksandra Łozowska, @shadowbook.czyta

Realizm wojny, ludzka bezduszność oraz zakazana miłość między dwójką zupełnie różnych – a jednak takich samych ¬– mężczyzn. Wyjątkowej lektury dopełnia okładka, na którą mogłabym patrzeć bez przerwy. Jej kreacja to wisienka na torcie! Polecam!
Oliwia Stepczyńska, @booksowa

W pogoni za losem to książka, w którą zaangażowałam się od pierwszych stron i najchętniej wsiadłabym w machinę czasu, by móc ją przeczytać znowu po raz pierwszy. Wracałam do niej z wielką radością, jedna z lepszych młodzieżówek tego roku!
Martyna Furman-Kuraś, @_ksiazki_moim_zyciem_


Angelika Gawerska
Urodzona w Olsztynie. Z wykształcenia dziennikarz i pedagog. Na co dzień osoba zafascynowana wszystkim, co artystyczne. Szuka ciągłego kontaktu ze sztuką, muzyką i prozą, stąd i jej pasje: czytanie, pisanie i malowanie. Uwielbia zwierzęta i naturę – ma kotkę oraz suczkę, choć gdyby mogła, przygarnęłaby całe stado potrzebujących zwierząt. Interesują ją sprawy szeroko pojętej walki o prawa zwierząt i prawa człowieka, stąd między innymi wziął się pomysł na książkę W pogoni za losem. Od 2020 roku prowadzi własne konto bookstagramowe @rozczytanyanioł.

Korzystamy z plików cookies w celu sprawnej realizacji usług i poprawnego działania strony.
Możesz określić sposób przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Więcej informacji znajdziesz tutaj »