W krainie kondorów - Krzysztof Rudź

W krainie kondorów

Krzysztof Rudź

43,00 zł

Dostępne formaty plików: EPUB, MOBI

Wydawnictwo Novae Res
ISBN 978-83-8219-915-4
Data wydania 20 czerwca 2022
Język: Polski
Liczba stron: 326
Rozmiar pliku: 4,7 MB
Zabezpieczenie: Znak wodny
Fragment: Pobierz fragment EPUB
Język: Polski
Liczba stron: 326
Rozmiar pliku: 10,1 MB
Zabezpieczenie: Znak wodny
Fragment: Pobierz fragment MOBI
43,00 zł

Dostępne formaty plików: EPUB, MOBI

Opis

Kondory to wyjątkowe ptaki, które dla autorów tej książki stały się symbolem nieskrępowanej wolności i inspiracją do spełnienia marzeń. Podążając ich śladami, ruszyli w długą podróż po kolejnych krajach Ameryki Południowej. Trzymilionowy Urugwaj, gdzie można trafić na festiwal pieczenia baranów, zachwycająca przyrodą Boliwia ze swoim nieprzemijającym kultem macho, przywiązane do tradycji ludowych Peru czy Ekwador z laguną Ozogoche, gdzie ptaki zwane cuvivíes popełniają zbiorowe samobójstwo… Nie jest to jednak zwykła relacja z trwającej ponad dwa lata wyprawy, ale przede wszystkim fascynująca opowieść o trudnych wyborach, nierównościach społecznych i wyboistych koleinach życia. Barwna, pełna kontrastów i niejednoznaczna jak… Ameryka Południowa!

Ona – żywiołowa, optymistyczna, niezależna. Pasjonatka podróży i radzenia sobie w trudnych warunkach. Spontaniczna i niecierpliwa, co tylko przydaje jej uroku.
On – przewidujący, planujący, konsekwentny. Opoka i ostoja. Siła spokoju, a jednocześnie wulkan rozwiązań w kryzysowych sytuacjach. Czasem jego perfekcjonizm daje się we znaki, ale zwykle pomaga wybrnąć z trudności.

Korzystamy z plików cookies w celu sprawnej realizacji usług i poprawnego działania strony.
Możesz określić sposób przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Więcej informacji znajdziesz tutaj »