W Dolinie Żałobników, czyli jak uporać się ze stratą bliskiej osoby - Monika Vasquez

W Dolinie Żałobników, czyli jak uporać się ze stratą bliskiej osoby

Monika Vasquez

30,99 zł26,34 zł

Dostępne formaty plików: EPUB, MOBI

Wydawnictwo Novae Res
ISBN 978-83-8313-375-1
Data wydania 1 stycznia 2023
Język: Polski
Liczba stron: 152
Rozmiar pliku: 5,1 MB
Zabezpieczenie: Znak wodny
Fragment: Pobierz fragment EPUB
Język: Polski
Liczba stron: 152
Rozmiar pliku: 11,7 MB
Zabezpieczenie: Znak wodny
Fragment: Pobierz fragment MOBI
30,99 zł26,34 zł

Dostępne formaty plików: EPUB, MOBI

Opis

Ile czasu musi minąć, zanim otrząśniemy się po śmierci rodzica, babci, najbliższego przyjaciela? Na to pytanie nie ma dobrej odpowiedzi. Każdy z nas jest inny, każdy na swój sposób przeżywa swoją tragedię.

Wyrusz z bohaterką w podróż po Dolinie Żałobników, odwiedź panią Śmierć i panią Ciszę, poznaj się z Tęsknotą i Niezgodą – wszystkie te istoty sprawią, że lepiej zrozumiesz, jakie etapy żałoby trzeba przejść i jakie uczucia się z nimi wiążą. Ten przewodnik poprowadzi Cię przez zawiłe ścieżki emocji doświadczanych po śmierci bliskiego. Oprócz refleksji nad życiem i śmiercią znajdziesz tu cenne wskazówki, jak poradzić sobie ze stratą. Specjalnie do tego przeznaczone strony możesz wypełnić swoimi opisami uczuć i słowami, których nie zdążyliście sobie powiedzieć.

W salonie siedzą moi bliscy, mój Tata, siostry, bracia, ich dzieci. Wszyscy, dla których Mama była nieodłączną towarzyszką codzienności. Pokój wypełniają wazony z kwiatami i kartki z wyrazami współczucia nadesłane z wielu zakątków Ziemi. Jadalniany stół ugina się od domowego ciasta i czekoladek przyniesionych przez dobrych ludzi pragnących osłodzić nam trochę gorzki smak poniesionej straty. W przestrzeni, którą tworzą siostry Współczucie i Bliskość, jest miejsce na wszystko, na cały wachlarz ludzkich emocji i myśli. Na płacz, śmiech, milczenie, tęsknotę, pustkę, bezsilność, złość czy poczucie winy. Ból przybiera różne twarze, jednak kiedy się go dzieli z innymi, jest go jakby trochę mniej.

Korzystamy z plików cookies w celu sprawnej realizacji usług i poprawnego działania strony.
Możesz określić sposób przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Więcej informacji znajdziesz tutaj »