Uzasadnienia wyroków sądu karnego na urzędowych formularzach. Komentarz. Wzory. Orzecznictwo - Robert Zawłocki, Michał Gałęski

Uzasadnienia wyroków sądu karnego na urzędowych formularzach. Komentarz. Wzory. Orzecznictwo

Robert Zawłocki, Michał Gałęski

101,00 zł85,85 zł

Dostępne formaty plików: PDF

Wydawnictwo Wolters Kluwer
ISBN 978-83-8223-853-2
Data wydania 26 stycznia 2021
Język: Polski
Liczba stron: 191
Rozmiar pliku: 3,5 MB
Zabezpieczenie: Znak wodny
101,00 zł85,85 zł

Dostępne formaty plików: PDF

Opis

Wymóg sporządzania uzasadnień wyroków na urzędowych formularzach to jedno z kluczowych założeń nowelizacji Kodeksu Postępowania Karnego z 2019 r. Publikacja stanowi komentarz do przepisów Rozporządzenia Ministra Sprawiedliwości z dnia 28 listopada 2019 r. w sprawie wzorów formularzy uzasadnień wyroków oraz sposobu ich wypełniania. W prosty i przystępny sposób omówiono stosowanie formularzy uzasadnień wyroków w sprawach karnych:
• wyroku sądu I instancji, w tym wyroku nakazowego i łącznego;
• wyroku sądu odwoławczego;
• wyroku wydanego w postępowaniu o wznowienie postępowania.

Autorzy podpowiadają, jak uzasadnienie wyroku pisać oraz jak takie uzasadnienie czytać i wykorzystywać procesowo, zwłaszcza przy formułowaniu środków zaskarżenia. W komentarzu podjęto próbę pogodzenia kodeksowych wymogów stawianych uzasadnieniom wyroków w sprawach karnych z obowiązkiem ich sporządzania na urzędowych formularzach.

Ico_Gray_6.gif [752 B]   Adresaci:
Opracowanie jest przede wszystkim przewodnikiem dla sporządzających uzasadnienia sędziów. Będzie również cennym źródłem wiedzy nie tylko dla prokuratorów, adwokatów i radców prawnych, lecz także dla pracowników naukowych i studentów szczególnie zainteresowanych postępowaniem karnym.

Korzystamy z plików cookies w celu sprawnej realizacji usług i poprawnego działania strony.
Możesz określić sposób przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Więcej informacji znajdziesz tutaj »